Ana Menü

#7 Ricardo Quaresma

Başlatan Simurg, Haziran 13, 2010, 16:05:20

0 Üyeler ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ozan Doğan

Beşiktaş’ın Sivasspor karşısında aldığı galibiyet kadar, Ricardo Quaresma ile bir taraftarın diyaloğu yankı uyandırdı... Maçın ikinci yarısında yaptığı top kaybı sonrasında bir Beşiktaşlı, “Biraz oyna Quaresma” diye bağırdı. Portekizli ise formasını çıkarıyormuş gibi yapıp, taraftarı sahaya çağırdı. Q7, Fiyapı İnönü Stadı’nda yaşananları FANATİK’e anlattı. Uzatmaya gerek yok, söz Ricardo Quaresma’da....
‘Hilbert’i yalnız bıraktım’
“Rakibi geçmeye çalışırken topu kaybettim. Yakın mesafeden bir taraftar tepki gösterdi. Ben de formamı kendisine teklif edip, oynaması için fırsat verdim! Hareketim espriden ibaretti. Taraftar olumlu, olumsuz tepki gösterir. Herkesi çok seviyorum ve Beşiktaş’ta olduğum için mutluyum. Bizlerden büyük işler beklenmesi doğal. Büyük bir kulübün büyük futbolcularıyız. Normal oyunumuzu ortaya koyamadık. Bunun çok nedeni var. Bahane yok, çalışacağız ve kazanacağız. Derbide Hilbert’i yalnız bıraktığım doğru. Ama Sivas maçında onu hiç yalnız bırakmadım. Hilbert yalnız bırakmaya gelmiyor, hata yapıyor! İşin şakası da bir yana çok haklıydı. Daha iyi olacağım...
işte böyle ol canımı ye ;)

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

CR7

"Quaresma formsuz diye okumuştum, bu formsuz hali ise cok ilginç" Milevskiy-Dynamo Kiev

"Q7 burada cok seviliyor, belki annem beni bu kadar sevmedi, sert faul yapsak sahaya inerlermiydi bilmiyorum?" Yarmolenko Dynamo Kiev

ilhan mansız_melis

Q7 ve Almeida milli takıma çağırıldı.
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Beşiktaş'ın hücumdaki en etkili ismi Ricardo Quaresma öyle bir maç çıkardı ki rakamsal performansı inanılmazdı. 8 ortanın 8'inde de isabet sağlayamayan Q7 "Karavana 7" oldu.

Ankara'da tarih (!) yazan Beşiktaş'ta futbolcu performanslarından Ricardo Quaresma'nın durumu her şeyi özetliyor aslında. Siyah-Beyazlılar 2-0 önde olduğu maçı 4-2 kaybetti, teknik heyet "yorgunluk" dedi, bazı futbolcular "Konsantrasyon eksikliği" yorumunda bulundu ancak Q7'nin performansı gerçekten inanılmazdı... Her maçta hemen hemen adrese teslim bir asisti olan Quaresma, Ankara'da tanınmaz haldeydi. Toplam 23 top kaybı yaptı, 7 top çaldı. İşin ilginç kısmı ise yaptığı 8 ortanın hepsinin isabetsiz olmasıydı. İkili mücadelelerde 1 kez galip gelirken 5 kaybı vardı. İsabetli pas oranı bile karizmasına hiç yakışmadı. Quaresma'nın 15 isabetli, 18 isabetsiz pası vardı.

KAYIP YILDIZLAR!
Sadece Ricardo Quaresmamı? Top kayıplarında Siyah-Beyazlılar'da tam 4 oyuncu çift haneli rakamlara ulaştı. Quaresma bu konuda zirvede yer alırken onu 22 kayıpla Hilbert, Simao (12) ve Egemen (10) takip etti.

KART GÖRMEDİ
Quaresma'nın futbolunun yanı sıra mağlup oldukları maçlarda psikolojisi de pek iyi olmuyordu. Agresifleşen ünlü oyuncu dünkü G.Birliği mücadelesinde kart sınırındaydı. Olası bir kart görmesi halinde milli aradan sonraki G.Saray derbisinde takımdaki yerini alamayacaktı. Bu bilinçle mücadele eden Q7 derbiyi düşünerek temkinli hareket etti kart görmedi.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

unicorn

Q7'nin performansı gerçekten de kötüydü, kart görmemesi iyi Gs maçında lazım.

Gs maçından sonra Ts var gerçi. Akıllı ve sakin oynaması lazım.
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

Ersin Develi

CR7

KeePSaKe

Eldivenle yenir mi ya  ;D
Since 1903

unicorn

Adam huylu belkı ellerının serbet olmasını ıstemıyor ;D

NoPasaran

Su mac oyna be q7

Bi ise yara bu sene
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Ersin Develi

unicorn

Arkadaş yiyorsun baklavaları da bu enerji nereye gidiyor? :)

Şu maçı istesen tek başına alırsın bunu sen de, ben de, Dünya üzerinde yaşayan milyonlarca insan da biliyor.

saldır beşiktaş

Oynadığı top müthişti.
Ama artı olarak İstiklal marşı okunurken engelli çocuğa gösterdiği ilgiyle ''adamlığını'' bir daha gösterdi.
Eyvallah Quaresma.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

NoPasaran

Muthisti

Hep bu rolde oynasin bu adam

Forvete en yakin adam
Aşk bu Aşk !

volkanca.net