Ana Menü

#7 Ricardo Quaresma

Başlatan Simurg, Haziran 13, 2010, 16:05:20

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

"Ağlayarak antrenmanlara gittim"
Beşiktaş'ın Portekizli yıldız oyuncusu Ricardo Quaresma hayatında en çok pişman olduğu kararını açıkladı.

"Ağlayarak antrenmanlara gittim" Beşiktaş'ın Portekizli kanat oyuncusu Ricardo Quaresma, 2008 yılında Inter ile sözleşme imzalamasının hayatındaki en büyük pişmanlığı olduğunu söyledi.

Portekizli futbolcu İtalyan ekibine Porto'dan transfer olmuş ve sadece 24 karşışmada forma giyip daha sonra İngiltere'nin Chelsea kulübüne kiralanmıştı.

Portekizli futbolcu FCInternews.it adlı internet sitesine yaptığı açıklamada, "Hayatımdaki en büyük pişmanlığım Inter'e gitmem oldu. Inter'de benden kendime olan güvenimi ve mutluluğumu aldılar. Beni kadroya almadılar ve kendimi bir fazlalık gibi hissettim. Ağlayarak uyandım ve antrenmanlara gittim" ifadelerini kullandı.

Quaresma, şuanda Real Madrid'i çalıştıran Inter'in eski teknik direktörü Jose Mourinho'nun isteği üzerine İtalyan kulübüne transfer edilmiş ve daha sonra Portekizli teknik adam Ricardo Quaresma'yı oynatmamayı tercih etmişti.

Portekizli oyuncu bu konu ile ilgili yaptığı açıklamada ise, "Mourinho ile olan şeyleri hala anlayamıyorum. Milan'a gittiğimde onun isteği ile Inter'e transfer edildiğimi anladım. Daha sonra birden bire oynamadım. Formumun zirvesinde olmadığım doğruydu ve kendimi televizyonda izlediğimde sahada farkedilmez biriydim. Doğru olan şey, İtalya'da hayatımın en hassas dönemlerini yaşadım" şeklinde konuştu.

Kaynak Sporx
Bölünür senin için uykular!

ilhan mansız_melis

Beşiktaş'ın dünyaca ünlü yıldızı Ricardo Quaresma, siyah-beyazlı takıma daha fazla faydalı olabilmek için Portekiz Milli Takımı'ndan affını istedi.

SİZDEN AFFIMI İSTİYORUM
Hızla eski günlerine dönmeye başlayan Quaresma, Portekiz Teknik Direktörü Paulo Bento'yu telefonla arayarak, İspanya ile bugün oynayacakları özel maçın kadrosuna çağrılmamasını istedi. Uzun süren bir sakatlık döneminden çıktığına dikkat çeken Q7'nin, Bento ile yaptığı görüşmede, "Aslında tamamen iyileştim, ancak son günlerde Türkiye'de hem kupada hem de ligde üst üste maçlar oynadım. Hafta sonu da önemli bir maçımız var. Sakatlığımın tekrarlamaması için biraz dinlenmem gerekiyor. Bu nedenle sizden affımı istiyorum" ifadelerini kullandığı bildirildi.

SCHUSTER'İN TAKDİRİNİ KAZANDI
Bento'nun, İspanya maçına büyük önem vermesine rağmen yeniden sakatlık sorunu yaşamaması için Quaresma'nın isteğini geri çevirmediği vurgulandı. Yıldız futbolcunun bu davranışı siyah-beyazlı yönetim ve Teknik Direktör Schuster'in de takdirini kazandı.

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

Ersin Develi

Az önce bu haberi okuyordum bende,çok anlamlı bir davranış bence

Ersin Develi

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Batuhan

Koca hestiy aya bedenem ?

NoPasaran

öyle görünüyor. Umarım birsey yoktur. Bu sefer geçenki gibi olmadı ama olsun korkuyoruz
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

4 hafta yok diyorlar. :-\
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Brestgerfich

Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

yuNuS1903

NoPasaran

Rapid Wien'in Beşiktaşlı futbolculara yaptığı fauller sonrasında tribünlerde sesler yükselirken, Ricardo Quaresma yürekleri ağıza getirdi. 61. dakikada sakatlığından sonra bu maçla takımda yerini yeniden alan Portekizli futbolcu sağ ayak bileğine aldığı darbe sonucu yerde kaldı. Quaresma tedavisinin ardından yeniden oyuna devam etti ancak riske girmek istemeyen yıldız futbolcu değişiklik işareti yaparak çıkmak istediğini teknik ekibe bildirdi. Quaresma bu hareketinden sonra kenara alınırken, yerine sakatlıktan yeni kurtulan bir diğer isim Mert Nobre girdi.

--

Burada sabki b,işey yok gibi
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

yuNuS1903

NoPasaran

Pacult, Quaresma'nın saha içinde yaptığı hareketi eleştirerek, şöyle konuştu:

"Yaptığını sahada 4 hakem de görmek istemedi. Dördüncü hakemin gördüğünden eminim. Tükürmek futbol sahasına yakışmayan bir olay. Tükürenler hayvanlardır. Lamalardır. Quaresma iyi futbolcu. Bu hareketleriyle kendini ne sandığını bilmiyorum. Burada nasıl bir havaya sokulduğunu da bilmiyorum. Bernd Schuster'in de kendini bu şekilde tepki vermesi tuhaf. Benim oyuncum böyle yapsaydı büyük para cezasına çarptırılırdı. Futbola ve spora yakışmayan bir olay."
Aşk bu Aşk !

volkanca.net