Ana Menü

Mustafa Denizli Dönemi Sona Erdi, Schuster Yeni Hocamız..

Başlatan [KralKartal], Haziran 02, 2010, 16:30:27

0 Üyeler ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

NoPasaran

Beşiktaş`ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster, siyah-beyazlı yöneticilerle Madrid`de yaptığı görüşmelerde, futbol felsefesini dört ana başlıkta toplayarak yaratmak istediği takımı anlattı

Beşiktaş`ta adı en sonunda resmi olarak açıklanan ve göreve başlamak için gün sayan Alman teknik adam Bernd Schuster, bavulunu topluyor. Önümüzdeki Çarşamba günü İstanbul`a gelerek basın önünde imza atacak olan 51 yaşındaki çalıştırıcı, siyah-beyazlı ekipte yeni bir dönem başlatmayı hedefliyor. Madrid`de başkan Yıldırım Demirören ve yöneticiler Serdal Adalı ile Cengiz Zülfikaroğlu`yla yaptığı görüşmelerde gelecek planlarını anlatan Schuster, futbol felsefesini da açıkladı. Mücadeleyi son dakikaya kadar bırakmayan bir takım yaratmak istediğini söyleyen Schuster`in belirlediği dört ana başlıkta şunlar var:
1- Sahada savaşan ve çok disiplinli bir takım. Bu benim için çok önemli..
2- Hücuma yönelik, sürekli golü düşünen oyun stili. Benim takımın golcü olmalı..
3- Sahada futbolcuların, tribünde seyircilerin zevk alacağı futbol.
4- Başta Avrupa olmak üzere her cephede sürekli başarıya oynayacak ve buna yürekten inanacak futbolcular.
Schuster, böyle bir ekip oluşturmaları halinde Beşiktaş`ta büyük başarılar kazanacaklarına inandığını belirttiği öğrenildi.

4 MİLYON EURO KAZANIYORDU
Bu arada Beşiktaş`a yıllık 2 milyon 600 bin Euro`dan 2 yıllık imza atan Bernd Schuster, en son çalıştırdığı ekip Real Madrid`den yıllık 4 milyon Euro alıyordu. Ayrıca Alman teknik adam, siyah-beyazlı kulüpten selefi Mustafa Denizli`nin aldığı paradan 600 bin Euro fazlasını kazanacak.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

Dışarıdan bakıldığında huysuz biri olarak görünür. Kendisi ise karakterini 'inatçı ve doyumsuz' diye niteliyor. Çok cesurdur. Ne düşünüyorsa onu söyler.

BEŞİKTAŞ, Bernd Schuster ile yeni bir döneme 'merhaba' dedi... Başta siyah beyazlı taraftarlar olmak üzere tüm futbolseverlerin en çok merak ettiği konu, Alman teknik adamın Kara Kartal'da neler yapacağı. Bu önemli sorunun cevabını öğrenmek için Schuster'i en iyi tanıyan Alman gazetecilerden Thomas Gasman (Kölner Express), Frank Wild (GEA) ve Hans Jörg Lösel (Tagsblatt) ile konuştuk...
Schuster nasıl bir  karakterdir?
Dışarıdan bakıldığında içe kapalı ve huysuz biri olarak görünür. Kendisi ise karakterini 'inatçı ve doyumsuz' diye niteliyor. Ama son zamanlarda daha açık bir insan olduğunu belirtiyor. En önemli özelliklerinden biri de düşündüğünü söylemesi. Real Madrid'i çalıştırırken bir Barcelona karşılaşması öncesi, "Onlar 20 maçtır kaybetmiyor. Nou Camp'ta kazanmak için bir şansımız olacağını düşünmüyorum" dedi ve kovuldu. Kendisi neden böyle davrandığını daha sonra Kölner Express gazetesine şöyle açıkladı: "Ne düşünüyorsam söylerim. Kimseye bir borcum yok. Zorlukları da kaldırırım ama bunu sadece kulübüm için yaparım."
Özel hayatı nasıldır? Ailesine bağlı biri midir?
İkinci eşinden 2009 yılında boşandı. Çocukları çok sever. Altı çocuğu var. Dördü ilk eşinden, ikisi geçtiğimiz yıl boşandığı ikinci eşinden.
Almanya'daki lakabı?
Sarı melek (blonde engel).
Antrenörlük kariyerindeki deneyimini hangi kulüpte yaşadı?
1999 yılında Köln'ün başında geçirdiği bir yıl. Schuster, "Hayatımın en kötü dönemiydi" diyor.
En büyük hayali nedir?
Teknik direktör olarak Dünya Kupası finaline çıkmak.
Schuster, bu yılki Dünya Kupası'nda kimleri favori görüyor?
Finali "Brezilya ve İspanya oynar" diyor. Ancak İngiltere'nin de gizli favori olduğunu özellikle vurguluyor.

Mesut başarılı olamaz

Mesut Özil için ne diyor?
Dünya Kupası'nda başarılı olacağına inanmıyor. "Kiessling gibi futbolcu ile şampiyon olabilirsiniz ama Mesut ile değil" diye konuşuyor.
Eski takımı Real Madrid için ne düşünüyor?
Real Madrid, gerek teknik direktörlerin gerekse futbolcuların kulüp takımlarında ulaşabileceği en yüksek noktadır. Schuster de her zaman bunu söyler. "Real Madrid'de çalışmak çok zordur. Çünkü her zaman kazanman gerekir. Orada daha uzun süre kalmak isterdim" der.

R.Madrid'de telefonu yasakladı

Teknik direktörlüğü nasıldır? En çok nelere dikkat eder?
Disiplin. Real Madrid'e gittiğinde ilk işi futbolculara maç ve antrenman öncesi cep telefonu yasağı getirmesi oldu. Buna karşın saha içinde futbolcuları rahat bırakır. Onlara yeteneklerini gösterme şansı sunar.

Hürriyet
altın kapılarımız kan oldu tayfun

pAscAliAnUmut

Serdar Adalı'ya Türkçe öğrenmek istediğini söylemiş Schuster  :)

Hatta takımdaki yabancılar da öğrense iyi olur demiş  :D
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

Cem Goren

Alman adam her zaman dısıplınlı katı olur.
Schuster'e sezon ıcersınde kımsenın karasacagını sanmıyorum karıstırmaz kendıne takım ıcınde hersey ondan sorulmasını ısteyecektır ve haklıda.
Bu adama karısma yonetım. Sadece destek ver yeter
altın kapılarımız kan oldu tayfun

pAscAliAnUmut

Bu sene ligden ziyade Avrupa'da başarılı olucaz demedi demeyin ;)

ilhan mansız_melis

İçimde bir umut var yeniden sanki herşey çok güzel olacak gibi geliyor hadi hayırlısı
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

pAscAliAnUmut

Schuster takımla anlaşalı 3-4 gün oldu.

3-4 günde bir allahın kulu Beşiktaş büyük iş başardı büyük bir teknik adamı getirdi demiyor ya  >:(

Basını geçtim artık Beşiktaş taraftarları bile yine Del Bosque olur diye önemsemiyor bu adamı..

Eminim ki Schuster Fener'e veya Cimbom'a gitseydi hem basın onu şişirirdi hem de biz bunlar iyi iş yaptı derdik. Schuster keşke bizde olsak derdik eminim bundn ben..

Ama gelin de görün ki hiç kimse tek laf etmiyor  :-\

CR7

10 sayfa olmuş Umut daha ne hem de bu forumda :D

sarı melek'imiz o bizim
Guti'siyle Q7'siyle büyük işler başaracak.
Bobo da kalacak bakın görün.
Schuster ile burada başarılı olursa ve schuster de ayrılırsa büyük bir şans kazanacak iyi bir takıma transfer konusunda
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Schustere ben çok inanıyorum..

Bence her takıma giderdi bu fiyatla..

Bence adamın asıl amacı para değil..

Severim böyle adamlarıda..

Biz yaptık bence basındaki bu havayı. Bence çok büyük bir hoca geldi.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

BJK_Kübra

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Haziran 13, 2010, 17:28:32

Aslında bende inanıyorum yeni hocamıza ve bide genelde alman hocalarla başarılı oluyoruz umarım yine öyle olur:)
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Batuhan

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Haziran 13, 2010, 17:28:32

@adam haklı beyler
Koca hestiy aya bedenem ?

[KralKartal]

Schuster geldi Quaresma geldi, hayret :D

hoca farki bu mu, hep diyorum, yineliyorum,
hoca taninmis olursa yildiz futbolcular rahatlikla alinir
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

pAscAliAnUmut

Bu Quaresma'yı da adam ederse Schuster adam eder  :D

BEN ONA YILDIZ OLDUĞUNU HATIRLATIRIM

Alman hoca, Quaresma için yönetime, "Gittiği takımlarda sorun yaşadığı bir gerçek ancak ben onu oynatabilirim" dedi Alman hoca, Quaresma için yönetime, "Gittiği takımlarda sorun yaşadığı bir gerçek ancak ben onu oynatabilirim" dedi

Beşiktaş`ın yeni teknik direktörü Bernd Schuster, alınmasını çok istediği Ricardo Quaresma için yönetime garanti verdi. Alman hoca, Madrid`de yapılan durum değerlendirmesinde yönetimin Portekizli futbolcu ile temas halinde olduğunu öğrenince çok sevindi.

QUARESMA`YA KEFİL OLDU

Schuster, "Quresma yıldız bir isim. Gittiği takımlarda bazı sorunlar yaşadığı doğru. Ancak ben onu oynatabileceğini düşünüyorum. Önemli olan Quaresma`ya yıldız olduğunu hissettirebilmek ve sorumluluk vermek. Benim takımımda çok başarılı olacağını düşünüyorum. Bu konuda şüpheniz olmasın" dediği ifade edildi.

Sabah

Sanırım yarın geliyormuş Türkiye'ye o da bir karşılama hak ediyor  ;)

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net