Ana Menü

Yusuf'a talip çıktı

Başlatan CR7, Mayıs 30, 2010, 15:51:06

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Bank Asya 1. Lig'de mücadele eden Orduspor'un   Kulüp Başkanı Nedim Türkmen: "Beşiktaş'tan Yusuf Şimşek ile   temaslarımız sürüyor. Özellikle bu futbolcunun takımda yer almasını   istiyoruz" dedi.Türkmen, Antalyasporlu Veysel Cihan'ı da istediklerini açıkladı.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Cem Goren

ya verelım.
yada yusufa bı jubıle yapalım futbolu bıraksın ki eger bu ıkı teklıf yusufa sunulursa bence 2.tercıh eder
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Ufak bi pürüzler kalmış diye duydum Orduda ki arkadaşlardan.
Orduspor başkanı bu sene Orduyu süper lige çıkartıcak gibi stad böyle oyuncular felan..
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

yusuf ıcın Md'de onay vermıs galıba
altın kapılarımız kan oldu tayfun

CR7

Düzenlediği basın toplantısında Yusuf`un kulübüyle sözleşmesinin devam ettiğini hatırlatan Başkan İpek, "Beşiktaş da bu transferi onaylarsa, Yusuf önümüzdeki sezon hem Denizlispor`da futbol oynayacak hem de anlaşacağımız teknik adamın yardımcılığını yapacak" dedi.

Kaleci Cenk`e Beşiktaş ve Fenerbahçe`nin talip olduğunu, iki kulüple de görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Ali İpek, "Cenk şu anda Fenerbahçe`ye daha yakın görünüyor. Transferi her an gerçekleşebilir" şeklinde konuştu. Ali İpek geçen sezonun ortasında alınan Erkan, Mustafa Er ve Alpaslan`la yolları ayırdıklarını, transfer teklifinde bulundukları Bursasporlu Veli ve Yenal`ın Denizlispor`a gelmek istemediklerini açıkladı. İpek, teknik adam sorununu da en kısa zamanda çözeceklerini kaydetti.

Altyapıdan yetişen "Messi" lakaplı 15 yaşındaki Recep Niyaz`ın Fenerbahçe`ye transferine değinen Başkan Ali İpek, "Recep`in başka bir kulübe transferi hukuken çok zor. Çünkü, bir kulübün altyapısından yetişen oyuncunun 18 yaşından önce elini kolunu sallaya sallaya başka bir kulübe gitmesi mümkün değil. Bu konuda Futbol Federasyonu`nun çalışmaları sürüyor. Fenerbahçe Recep konusunda bizimle anlaşmazsa bu iş olmaz" yorumunu yaptı.

Kongre tarihini 17 Haziran olarak açıklayan İpek, "Denizlispor`a daha iyi bir ekip talip olursa yollarını açma adına bu kararı aldık. Eğer, talip çıkmazsa mevcut yönetim görevine devam edecek" diye konuştu.

Dha

CR7

Bank Asya 1. Lig'de mücadele edecek Denizlispor'un kulüp başkanı Ali İpek, Yönetim Kurulunun olağanüstü kongre kararı aldığını belirterek, ''İyi bir talip çıkarsa, görevi devretmeyi düşünüyoruz'' dedi.

İpek, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Denizlispor'un kötü bir sezon sonrasında, hiç de hoş olmayan bir tablo ile karşılaştığını ve ligden düştüğünü belirtti. İpek, rahat edecekleri bir sezonda ligden düştüklerini, bu tablonun moralleri bozduğunu, ancak takımın eski başarılı günlerine dönmemesi için ortada hiçbir sebebin bulunmadığını ifade etti.

Takımın yeni sezona daha hırslı, daha azimli olarak başlaması için yönetimin çalışmalara başladığını vurgulayan İpek, ''15-20 gün önceki yönetim toplantısında, sezonun son maçından sonra kongre yapıp yapmamayı görüşmüştük. 2-3 hafta daha bekleyip yapmanın daha akılcı olacağı kararı hakim oldu. Dün akşam tekrar arkadaşlarla bunu görüştük. 17 Haziran günü olağanüstü kongre yapma kararı aldık. İyi bir ekip talip olursa, hem önlerini açalım, hem de yeni bir heyecan gelsin istiyoruz. Talip çıkmazsa, şartlar da uygun olursa, arkadaşlarımızla tekrardan devam etme düşüncesindeyiz. İyi bir talip çıkarsa görevi devretme düşüncesindeyiz'' diye konuştu.
Haberin devamı ↓reklam

İpek, eski oyuncuları Beşiktaşlı Yusuf Şimşek'in Denizlispor'a antrenör futbolcu olarak gelmesinin söz konusu olduğunu belirterek, kendisi ile bu konuda görüşüldüğünü ve Yusuf'un bu teklife olumlu baktığını aktardı.

Konunun birkaç gün içinde sonuçlanabileceğini kaydeden İpek, ''Yusuf, Beşiktaş'la görüşecek. Onun görüşmesinden sonra bir karar ortaya çıkacak. Antrenör futbolcu olacak. Ona göre de bir yapılanmaya gidilecek. Üstünde de bir teknik direktör olacak'' diye konuştu.

Takımın milli oyuncusu Çağlar Birinci'yi 4 futbolcu ve bir miktar para karşılığında Galatasaray'a verdiklerini belirten İpek, futbolcuya 5 takımın talip olduğunu, bunlardan en iyi teklifi Galatasaray'ın verdiğini dile getirdi.

"CENK YA FENERBAHÇE YA DA BEŞİKTAŞ'A GİDER"
Milli kaleci Cenk'e de birçok kulüpten teklif geldiğini anlatan İpek, bu oyuncunun büyük olasılıkla Fenerbahçe ya da Beşiktaş'a gideceğini, Cenk'e karşılık futbolcu takasını düşünmediklerini söyledi.

İpek, Youla'nın yurt dışından bir talibi olduğunu, Erkan, Mustafa Er, Alpaslan'la birlikte birkaç futbolcunun gönderileceğini, Altay'da kiralık oynayan Musa Sinan, Denizli Belediyespor'a kiralık verilen İsmail Baydil, Ali Helvacı'nın da yeni teknik direktörün görüşleri doğrultusunda takıma çağrılabileceğini sözlerine ekledi.

CR7

Kara Kartal`ın sözleşme yenilediği Yusuf Şimşek`in, önceki akşam Denizlispor Başkanı Ali İpek`le biraraya geldiği bildirildi.

Yusuf'a 'oyuncu-antrenörlük' teklifinde bulunan İpek'in ısrarcı olduğu ve tecrübeli oyuncunun da bu öneriye sıcak baktığı kaydedildi. Yusuf'un, "Beşiktaş'ı bırakıyorsam bunun bir karşılığı olmalı. Sınırsız yetki ve iyi bir teknik heyet kurulması halinde, Denizlispor'a gelebilirim. Sonuçta benim Denizlispor benim için çok farklı bir kulüp" dediği öğrenildi. Ali İpek'in de bu konuda Yusuf'a garanti verdiği dile getirildi.

Fanatik

CR7

Radyospor'da Aydın Cingöz ile Haber Aktif Prograram'ına katıla Yusuf Şimşek, Beşiktaş'tan ayrılmayacağını söyledi.

BEŞİKTAŞ'TA KALACAĞIM
Bu sezon bir alt ligde mücadele edecek Denizlispor'da oyuncu –antrenör olarak görev alacağı yönünde çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyen Yusuf Şimşek, "Denizlispor Başkanı Ali İpek ile bir görüşmemiz oldu ancak ben bir yıl daha Beşiktaş'ın futbolcusuyum. Sözleşmem bittikten sonra Denizlispor'da tekrar görev alabilirim. Denizlispor'a bu dönemde dönmem diye bir durum söz konusu değil. Zaten bir hafta sonra Beşiktaş'ta sezon hazırlıklarına başlayacağım" dedi.

DENİZLİ'YE HERKES TEŞEKKÜR ETMELİ
Mustafa Denizli ile birlikte güzel günler geçirdiklerini söyleyen milli futbolcu, "Mustafa Denizli'yi 2000 yılından beri tanıyorum. Birlikte uzun bir dönem geçirdik. Geçen yıl oldukça başarılı olduk bu yıl istediğimizi yapamadık. Mustafa Denizli Türkiye'nin gelmiş geçmiş en başarılı isimlerinden biri. Mustafa Denizli'ye herkesin teşekkür etmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.

SCHUSTER'İN KARİYERİ ÇOK ÖNEMLİ
Beşiktaş'ın yeni çalıştırıcısı Schuster'in çok parlak bir geçmişi olduğunu söyleyen Yusuf Şimşek, "Schuster çok başarılı ve kariyeri parlak bir isim. Yeni hocamızla birlikte büyük başarılar yakalayacağımızı düşünüyorum. İyi bir çalışma ortamının ardından Beşiktaş yeni sezonda en iddialı takım olacak. Buna tüm futbolcuların inancı tam" dedi.

HERKES SAHADA KONUŞACAK
Beşiktaş'ın Querasma'yı almasını doğru transfer olarak niteleyen Yusuf, sözlerine şöyle devam etti: "Quaresma kendini kanıtlamış bir futbolcu, çok önemli kulüplerde oynadı ancak artık herkes sahada konuşacak. Beşiktaş'ın ihtiyacı olan faydali bir transfer."

BURSA'NIN ŞAMPİYONLUĞUNA MUTLU OLDUM
Eski takımları Fenerbahçe ve Bursaspor'un şampiyonluk çekişmesi hakkındaysa Yusuf Şimşek, "Anadolu'dan bir şampiyon çıkacağına hiç inanmıyordum ancak Bursaspor bunu başardı. Bursaspor ve Fenerbahçe eski takımım. Bursaspor'da güzel günlerim oldu, onların şampiyonluğuna sevindim. Bursaspor'a şampiyonlar liginde başarılar diliyorum" dedi.