Ana Menü

Ben Bir Markayım !

Başlatan ilhan mansız_melis, Nisan 24, 2010, 16:25:32

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilhan mansız_melis

"Benim için Fenerbahçe maçı sonrası 'Heyecanını kaybetmiş' diyenler başarımı gözardı edenlerdir... Şunu herkes iyi bilsin ki Mustafa Denizli bir markadır. Bunun bilincinde olduğum için Beşiktaş'tayım... Evet kabul ediyorum; geçen sezonki hırs, istek ve arzu bu dönemde takımda yok. Tabata ve Nihat'tan beklediğimi verimi alamadım..."

Geçen sezonu çift kupayla tamamlayan Beşiktaş, bu sezon bekleneni veremedi...
Son Fenerbahçe yenilgisiyle şampiyonluğu zora sokan Siyah-Beyazlılar, kalan 4 maçını alarak ligi en iyi yerde tamamlamanın hesabını yapıyor...  Bu kritik dönemde 'Kara Kartal'ın teknik patronu Mustafa Denizli, samimi açıklamalar yaptı.

İşte o açıklamalar ;

Beşiktaş'tan ayrılma gibi bir düşünceyi bu sezon da taşıdınız mı?
Hayır... Sayın Yıldırım Demirören ile seçim sonrası bir araya geldik. Kendisi bana, 'Hocam 3 sene daha bu kulübün başkanlığına seçildim. Ben ve arkadaşlarım sizinle görev sürecimizde çalışmak istiyoruz. Gelin 3 yıllığına sözleşme yenileyelim' dedi. Ben de kendisine 'Benim için bir onurdur sizinle çalışmak. Ancak sürenin ne kadar önemli olduğu beni ilgilendirmiyor. İstenildikçe kalmaya hazarım. Prensiplerimi biliyorsunuz. Bu nedenle biz yine 1 yıllık anlaşma yapalım' diyerek konuyu kapattık. Yani bu anlaşma yeni değil. Hiç bir zaman ayrılacağım konusunda bir açıklama yapmadım... Geçen sezon yaşanan krizi önlemek amacıyla sözleşmeler bu sezon bitmeden yapıldı... Camianın rahatlığı bakımından bu adım atıldı...

Geçen sezon transfer çalışmalarına geç başlandığı için siz ve yönetim eleştirilmiştiniz. Bu sezon da tam tersine erken bir davranış içinde bulunuyorsunuz. Bunun nedeni tepkiler mi?
Ne ben ne de Sayın Yıldırım Demirören tepkilere göre hareket etmez. Ne yapıyorsak ortak alınan kararlar sonrası yapıyoruz. Yani birilerini mutlu etmek veya birilerine malzeme çıkarmak için uğraş vermiyoruz. Geçen sezon şampiyonluk yolunda çok önemli maçlarımız vardı. Tek düşüncem buydu... Gelecek sezonun çalışmalarına erken başladık... Takıma gereken takviyeler konusunda Sayın Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu ile sık sık görüşmelerimiz oluyor.

Özellikle ilk yarıya çok kötü bir başlangıç yaptınız. İkinci devrede ise tam düzelir gibi görülmenize rağmen beklenen sonuçları bir türlü alamadınız. Bu konudaki düşünceniz nedir?
Ligin ilk periyodunda takım olarak beklenen çıkışı yapamadık... Bunun birçok nedeni var... Bunların başında ise yeni oyuncularımın takıma adaptasyonun oluşturdu... Kazanılan başarı sonrası futbolcularım girmiş olduğu psikolojik ortam sezona girmemizi geciktirdi. Yani oyuncularım lige kafa yapısı olarak hazır geremediler. Geçen sezondaki hırs, istek ve arzuyu bu sezon takımımda göremedim.

DELGADO HESAPLARI BOZDU

Sizin deyiminizle 10.5 numara bu sezon takımda var mıydı?
Delgado gerçekten önemli bir oyuncumuzdu. Onun yerini doldurduk mu? Üzülerek söylüyorum hayır... Bunun da tabii ki nedenleri var. Yani bizim dışımızda oluşan faktörler... İkinci yarıda Delgado'nun döneceği umudundaydım. Ancak beklenen olmadı ve hesaplarımızı eldeki futbolcularla yapmaya başladık. O bölgede oynayan Tabata ve Tello vardı. Ancak onlarında beklenmez sakatlıkları en büyük eksiğimiz oldu.

Nihat ve Tabata sizi hayal kırıklığına uğrattı mı?
İki oyuncumuzda bu sezon başarılı olmak için çok çalıştılar. Üstlerindeki baskıyı atmak için mücadele ederken, zaman zaman bu ters tepkiye neden oldu. Bu da onları etkiledi. Tabata ve Nihat'tan özellikle ikinci yarıda çok şeyler bekliyordum ama olmadı... Son haftalarda ise şansız bir şekilde üst üste sakatlık geçirmeleri onlardan faydalanmamı engelledi. İnanıyorum ki gelecek sezon çok daha farklı olacaktır.

Bu sezon yapılan başkanlık seçimi sizi ve takımı etkiledi mi?
Ne benim için ne de oyuncularım için bu tür olaylar etki yaratmaz. Bizler profesyoneliz. Bize düşen sahada başarılı sonuçlar almak. Kulübün yönetimi ile her hangi bir fikir ve düşünce taşıyamayız. Ancak Başkan Yıldırım Demirören'in tekrar görevde kalması tabi ki kafalardaki soru işaretlerini de kendiliğinden silmiş oldu.

Şampiyonluk yarışında geride kalmanızı nasıl değerlendiriyorsunuz?
Son haftalardaki kaybettiğimiz puanlar bizi şampiyonluk yolundan uzaklaştırdı. Sakatlıkların zamansız ve çokluğu yapmak istediğim şeyleri yaptırmadı. Beklenmedik bölgelerden oyuncularımı kaybettim. Fenerbahçe maçı bizim dönüm noktamızdı. Özellikle ikinci yarıda maçı kendi lehimize çevirecek pozisyonlar bulduk. Faktörler buna izin vermedi... Bobo'nun penaltı atışını kaçırması normal... Beşiktaş'ta atışları Bobo kullanıyordu. Bundan sonrada o kullanacak...

Yönetimin açıklamalarını ve aldıkları cezalar için ne diyorsunuz?
Maç içinde yaşanılanları bütün dünya gördü... Görmezlikten gelenlerin bellik ki başarımızı istemeyenler... Yönetimin açıklamaları beni ve oyuncularımın dışında oluşmuştur... Kendilerine düşün görevde tabii ki tepkilerini göstereceklerdir... Yoksa orda bulunmalarının bir anlamı kalmaz... Hakemlere söylenecek bir şey bulamıyorum. Takdiri spor kamuoyuna bırakıyorum...

Size yönelik yapılan eleştirileri yanlış buluyor musunuz?
Dışarıdan atıp tutmak kolaydır... Çünkü elini taşın altına koyanlar onlar değildir. Benim için, "Heyecanını kaybetmiş" diyenler başarımı gözardı edenlerdir... Şunu herkes iyi bilsin ki Mustafa Denizli bir markadır... Bunun bilincinde olduğun için Beşiktaş'tayım. Başarılar kimileri tarafından ödüllenir kimileri tarafından da kıskanılır... Lig daha bitmedi... Kalan 4 haftada çok şeyler değişebilir...

Ali KARABOĞA

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.