Ana Menü

Nevruz Bayramı ...

Başlatan [KralKartal], Mart 21, 2010, 14:44:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Banucan

bence ateş üzerinden atlamaktan ziyade atlarken birşey dilemek ve olucağına inanmaktır yasak olan aynı türbeye gidipte tel bağlamak gibi kısaca Allah tan başka hiç kimse ve hiç birşeyden medet ummamak gerekli zaten Büşra'nın anlatmak istediğide bu sanırım :D
FEDA

El Maestro

Geçen seneki mesajlarımda da belirttiğim gibi asla karşı değilim, ancak ;

Bu durum bayramdan çok kargaşa olarak ortaya çıkıyor, millet Newrozun geldiğini lastikler yakıp dükkanları taşlayan bir grup insanı görerek anlıyor .. İçlerinden bazılarıda buna bayram diyor,bu bayram böyle kutlandığı sürece tüm insanlıktan uzak olsun, ancak adam gibi kutlanacaksa gelin kardeş kardeş bahçede lastik yerine mangal yakalım hatta tamam lastikte yakalım ancak yeter ki çevreye zarar vermeyelim ..

O zaman uzak olmasına gerek yok .. Buyursunlar gelsinler beraber kutlayalım ..

Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

KeePSaKe

Serkan elin teröristiyle kardeş kardeş ne mangalı yakıcaksın ki :) bu adamlar nevruzu olaysız kutlasalar bile gerçi pek öyle birşey olmadı ama mutlaka ellerinde apo bayrakları terör lehine slogan atıyorlar.

Ayrıca 18 Mart Pazar günü yapmak istemelerinin tek nedeni Çanakkale Zaferini gölgelemektir başka birşey değil.
Since 1903

ERHUN

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mart 20, 2012, 14:59:44
Ayrıca 18 Mart Pazar günü yapmak istemelerinin tek nedeni Çanakkale Zaferini gölgelemektir başka birşey değil.

Aynen öyle. Her zamanki gibi şerefsizlik yapmak niyetindeydiler ama bu defa pek başarılı olamadılar.

El Maestro

Alıntı yapılan: KeePSaKe - Mart 20, 2012, 14:59:44
Serkan elin teröristiyle kardeş kardeş ne mangalı yakıcaksın ki :) bu adamlar nevruzu olaysız kutlasalar bile gerçi pek öyle birşey olmadı ama mutlaka ellerinde apo bayrakları terör lehine slogan atıyorlar.

Kardeşim teröristle değil genellememek lazım ..  :)

Kürt olupta terör örgütüyle veya bdp ile hiç alakası olmayan insan ve newrozu kutlayan insan çok sayıda var .. Onlardan bahsediyorum yani ..

Yoksa diğerlerinin zaten amacı belli direkt olarak olay çıkarmak ama işte adam gibi kutlamak isteyenlerede engel oluyorlar .. Durum bundan ibaret yani .

KeePSaKe

Valla kardeşim hepsi olmasada %90 ı öyle.
Since 1903

ERHUN

Ben anlamıyorum bu işi zaten. Genelleme yapmamak lazım diyorsunuz ama Doğu'nun çok büyük kısmı bdpye oy veriyor.

El Maestro

Az olan kısmından bahsediyorum bende zaten ..

Ve sadece Doğuda yaşamıyor Kürtler ..

ERHUN

Büyük şehirlerde yaşayanlarında ne görüşte olduğunu aşağı yukarı biliyoruz. Çok az kısmı gidip öyle beraber mangal yapıp bayram kutlanacak insanlar.

El Maestro

Tamam işte genelleme yapmayalım diye bu yüzden diyorum işte o az kısım için ..

Her kürt pkklı değildir .. Tanıdığım onun gibi düşünen milyonlarca kürdün pkk ile ilgisi yoktur bu kadar net .. Görüşleri tamamen farklıdır, silahlı mücadeleyi hiçbir şekilde desteklemezler.Ama maalesef pkk ile ilişkilerinin olmadığını anlatmakta ve kendilerini ifade etmekte zorluk çekerler, terörist damgası yerler ..Şırnak'ı, Batman'ı, Diyarbakır'ı olduğu gibi, Ankara'yı, İstanbul'u, İzmir'i de kendi şehirleri olarak bilirler. Beyinlerinin içinde bir sınır yoktur.

İşte Kürt halkının sessiz çoğunluğunu bunlar oluşturur.. Bende bunlara kucak açarım arkadaş ve böle kişilerin olduğunuda göz ardı edemeyiz,gerçeklerden kaçamayız ..

KeePSaKe

Muhakkak vardır öyle dediğiniz ama çok az bu kişiler.

Abi gittiğim dershanemdeki sınıfta rahat 7 tane var ya ve benim için en üzücü yanı zamanında kardeşim gibi gördüğüm insanların bunları desteklediklerini öğrenmem.
Since 1903

El Maestro

Vallahi o onların yanlışı veya bilgisizliği ..

Pkk terörist bir topluluktur ve terörizm tarihler boyunca her zaman kınanması gerekendir..Terörizm ile ilgili bir olaya destek vermek ne derece akıl işi o başka bir durum..

Kısacası etnik köken hikaye, bu ülkede pkk dan nefret etmek için insan olmak yeterlidir ..

IL Capitano

bu kisimin yuzde 90i 15-25 arasi genelde. issiz gezen insanlar. bu zaten terör örgutunun isine geliyor. manipule etmesi kolay. universite mezunu daga cikar mi? herseyin basi egitim, is olanaklari. orayi kalkindirmadan bu isler bitmez. bir yandan devlet baskisi, bir yandan pkk. is yok, guc yok. halkada yazik. olan her zaman zaten halka oluyor vede erlere. devlet pkk iliskisi, asker kacakcilar iliskisi. asil sorun bence cok baska yerlerde.

Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....