Ana Menü

"Demirören kaybedeceğine inandı"

Başlatan CR7, Ocak 18, 2010, 13:57:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Beşiktaş'da yaklaşan kongre öncesi seçimebaşkan adayı Murat Aksu'nun listesine girecek olan Murat AkdoğanNTVSPOR.NET'e çarpıcı açıklamalarda bulundu. Murat Akdoğan, mevcutbaşkan Yıldırım Demirören için sert sözler söyledi. Daha önce Beşiktaş'ta yönetim kurulunda yer aldınız mı, almadıysanız neden Murat Aksu?
YıldırımDemirören daha önce beni kendi listesine almak istemişti, fakat benistememiştim. Beşiktaş'ın bu düzeye geleceğini daha önce öngörmüştüm,haklı da çıktım. Şu anda başkanın hata yapmasını engelleme şansızımdayok. Marmana Üniversitesi'nde dersler veriyorum ve böyle bir yönetimanlayışı tanımlanabilir bir anlayış değil. Finansal açıdansürdürülebilir yönetim anlayışı olması gerekir. Beşiktaş'ta bir A.Ş varve bir de dernekler. Anonim şirkete baktığınızda sermaye kaybınauğramış ve eksi düzeye gelmiş. Sermaye kaybeden şirkette işlerin nekadar kötü yönetildiğini anlamak zor değil. Yıldırım Demirören borsayımaniple ediyor, bir yandan da ertesi gün alacağımı alırım diyor, buborsayı maniple etmektedir. Borsaya ciddi zarar verir. Yönetim anlayışıfacia. Bırakın yaptıklarını, söylemleri kulüp başkanına yakıştırmıyor.
Kazanırsanız yapacağınız en büyük değişiklik ne olacak?
Bizimyapacağımız sürdrülebilir başarı, sportif anlamda başarı, Beşiktaş'ınekonomik anlamda sürdürübelir başarıya ihtiyacı var. Beşiktaş'ın enkötü 1. veya 2. olması lazım. Ölünüzün 3 yılda bir şampiyon olmasılazım. Kurumsallaşmadan kastımız budur, sportif başarı vesürdürülebilir başarı. Haberin devamı ↓

reklam

Seçilirseniz Mustafa Denizli ile mi devam edeceksiniz?
Değiştirmeyidüşünmüyoruz, oyuncularla oynayıp hata yapmak istemiyoruz. Bunlar çokbasit şeyler değil. Sporun yönetim şeklini değiştirmek istiyoruz. DelBosque olayında daha önce gördünüz. Bu kamuya ait kulüptür. Sezon sonuMustafa Denizli ile oturup konuşacağız ve karar vereceğiz. Ama dediğimgibi değiştirmeyi düşünmüyoruz teknik kadroyu.
Seçime siyaset karıştı diyor sayın Yıldırım Demirören. Siz bunu kabul ediyor musunuz?
Bubüyük bir ayıptır. Bu Demirören'in seçimi kaybedeceğini görmesidurumunda ortaya atacağı şeydi ve bunu yaptı, seçimi kaybedeğineinandı. Murat Aksu'nun sisayal bir yönü yoktur. Bu insanlarahakarettir. Seçimi kaybetme korkusuna gelmiş kişinin, "siyaseti aletediyorlar" demesidir. Şu andaki ikinci başkanı MHP milletvekili, osiyaset olmuyor mu? Murat Aksu daha önce Yıldırım Demirören zamanındaikinci başkanlık yaptı, o zaman siyasete bulaşmamış da şimdi mibulaşmış oluyor. Bu Yıldırım Demirören'in seçim taktiğidir ama bu basittaktiktir. Bu yönetim kurulu üyelerine hakarettir.
Seçimi kazandığınız taktirde taraftar bütünlüğünü nasıl sağlamayı düşünüyorsunuz?
Taraftarne istiyor? Komşusuyla, eşiyle dostuyla karşı karşıya kaldığındaFenerbahçeli, Galatasaraylı ile karşı karışya kaldığında kulübünbaşarılı olmasını istiyor, ona karşı kötü durumda kalmak istemiyor,yani sportif başarı istiyor. Beşiktaş genel anlamda, son zamanlardaiçinde bulunduğu bu boşluktan dolayı aşağı çekiliyor. Galatasaraybaşkanının açıklamasını biliyorsunuz yayın ihalesiyle ilgili. "Bu yayınihalesinde yüksek gelir elde edilmesi Galatasaray-Fenerbahçe rekabetinebağlıdır" diyor. Bu Beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumu ya dagetirilidği durumu gösteriyor. Beşiktaş da bunu hak etmiyor, taraftarda.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

keskinli

normal sartlarda kazanma sansi 0
sportif acidan basarisiz,maddi acidan daha basarisiz.manevi yönden iflas etmisler
bunlara oy verenin aklina sasarim
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun