Ana Menü

Doktoru konustu 'Delgado sakat degil'

Başlatan [KralKartal], Ocak 14, 2010, 18:42:36

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

İspanya'da ünlü futbolcuların doktoru olarak tanınan Cugat, Delgado'nun pupis operasyonu sonunda yanına geldiğini ve bir ay rehabilitasyon çalışması gördüğünü hatırlatarak, "Bunun sonucunda karşılıklı oturup, sakatlığının tamamen geçtiği düşüncesine vardık. Ben de (Oynar) raporunu kendisine teslim ettim. Açıkçası Delgado'nun 2-3 haftadır Beşiktaş forması giymeye başladığını tahmin etmiştim" diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Dr. Ramon Cugat, tıbbi olarak Delgado'nun sağlam olduğunu söyleyebileceğine de işaret ederek, oynamama gerekçesinin sakatlık olmayacağını, başka nedenler varsa bunun muhatabının kendisi olmadığının da altını çizdi.

Doktor kesin konuştu

Delgado'nun Arjantin'e gittiğini ve 45 gün daha izin talep ettiği yolundaki sorumuza tepki gösteren Dr. Cugat, hemen Arjantin'i aradı, oradaki doktordan bilgi aldı. İspanyol doktor, telefon görüşmesinin ardından, "Bu konuda daha fazla bilgi veremeyeceğim" diyerek konuyu kapamaya çalıştı. Ancak ısrarlı sorular karşısında, şöyle devam etti:

"Ben Delgado'nun neden Arjantin'e gitmek ve orada neden tedavi görmek istediğini anlamış değilim. Bunlar benim konum değil. Ben binlerce Delgado gibi sakatlık yaşayan sporcuyu ameliyat ettim ve verdiğim tarihte sahalara döndüğünü gördüm. Net bir açıklama yapıyorum, Delgado, benim hesaplarıma göre 1.5 aydır Beşiktaş forması altında maçlara çıkabilirdi. Bu açıklamayı, sadece operasyonu yapan bir doktor olarak değil, ameliyat sonrası yanıma gelen ve kliniğimde 1 ay rehabilitasyon çalışmasında bulunan ve bunun sonucunda 'İyileştin' raporu veren biri olarak söylüyorum. Kısacası, Delgado'nun tıbbi olarak bir sakatlığı yok" dedi.

Basit bir operasyon

Dr. Ramon Cugat, geçtiğimiz aylarda kendisine gelerek tedavi gören İtalyan futbolcu Ferrari hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ferrari'nin kasığında rahatsızlığı olduğu ve bunu yapılan kontrollerde tespit ettiklerini kaydeden ünlü doktor, "Rahatsızlık şu an başlangıç aşamasında ve oyuncu sürekli bir ağrı hissetmediği sürece futbol oynayabilir. Ancak önlem alınmazsa sezon içinde Beşiktaş'ı bir anda yarı yolda bırakma ihtimali doğabilir. Ferrari basit bir operasyonla geçmişten gelen bu rahatsızlığından kurtulabilir. Ben devre arasında bunu halledelim demiştim. Umarım bu uyarım dikkate alınmıştır" ifadesini kullandı.

Delgado'dan umut kesildi

Beşiktaş'ta futbola dönüp dönmeyeceği 16 Ocak'taki dönüşüyle kesinlik kazanacağı ifade edilen Mattias Delgado'nun yeniden takıma katılması oldukça zor görülüyor.

Teknik heyet ve sağlık ekibinden bilgi alan yöneticilerin, Arjantinli futbolcunun ikinci yarıda takımda bulunmasının oldukça güç olduğuna dikkat çekerek, mevcut yabancılarla yola devam edebileceklerini vurguladılar. Uzun süredir sahalardan uzak kalan Delgado ile yeniden masaya oturulacağı, sözleşmesinin yeniden dondurulmasının güçlü bir olasılık olduğu vurgulandı.

Siyah-beyazlıların, yeni bir yabancı transfer yapması durumunda gidecek en büyük adayın da Tello olduğu ifade edildi.

Kaynak: Mehmet Çiftçi / Milliyet
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Ne şimdi bu yahu ? Dalga mı geçiyorlar taraftarla ?
Bölünür senin için uykular!

KeePSaKe

Kaptan kıçını gezdiriyor biraz sonra kurtarıcak bizi :D
Since 1903

IL Capitano

ya saglam olsa bugun antremanda olurdu. gerisi hikaye
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

pAscAliAnUmut

Bugün saat 12.00 gibi klup doktoru Mete Düren Ntv Spor'a katıldı. Delgado hakkında açıklamalar yaptı.

Bu akşam İstanbul'a geliyormuş sanırım. Yarında antrenmana çıkabilirmiş. Ama ben Mete Düren'i kızgın gördüm. Delgado'nun bağ yapısı iyileşmesine rağmen hala tatilde kalması biraz canını sıkmış sanırım.

Mete Düren de sağlıklı bir Delgado'nun geleceğini düşünmüyor. Şansı %50 diye konştu
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

keskinli

hadi be delgado,gelde su konusanlari sustur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin