Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Alıntı yapılan: eyup1903 - Ekim 01, 2010, 13:58:56
bende sana bı suru ıman edıpte soylemeyen adam soylerım volkan konu o degıl bana otekılerı soyle

Ha ayrıca madem söylemiyor neye göre bu iddaada bulundun ???
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

benim elimde ki dini kitaplara bakarak böyşe iddaa da bulundum akşam hangi kitapta geçtiğini kaynağıyla söylerim sana

Simurg

ne teoriymiş arkadaş :D

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Alıntı yapılan: eyup1903 - Ekim 01, 2010, 14:08:26
benim elimde ki dini kitaplara bakarak böyşe iddaa da bulundum akşam hangi kitapta geçtiğini kaynağıyla söylerim sana

Yukarda onu demek için resmi kaynaklar koydum ::)

Para için , şöhret için , kitabının satması için enteresan ifadeler kullanan adamların kitaplarına çok rağbet etmemek lazım..

Müslümanın kaynağı Kuran'dır ve olmalıdır.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

Alıntı yapılan: eyup1903 - Ekim 01, 2010, 13:23:18
aynen katılıyorum kubra ya eger maymundan geldık dıyorsanız bnm de ıkı sozum olacak eger gercekten maymundan geldıysenız sıze hayvanoglu hayvan derım kımse kusura bakmasın ama hayvandan geldım dıyorsan oylesın

Valla doğru diyorsun abi ;D
Bölünür senin için uykular!

NoPasaran

Valla komik ve cahilce bir iddaa olmuş..

Ancak kendi kendinize gülersiniz..

Bilimsel bakış açısına sahip olmaynlarla bilim konuşulmaz kusura bakmayın..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Din ile Bilim ayni degildir volkim... Her din icin oyledir, ne kadar bilimsel dogru olsada, insanlar yuzyillarca inandigina inanir.

Bunun haklisi haksizi yok, dalga gecmeyede gerek yok...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Simurg

dünyanın altın oranı kabediye bir bilimse araştırma tezii koymuştum bilim isteyene bilim araştırılsın :)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Alıntı yapılan: BJK_Kübra - Ekim 01, 2010, 13:18:47
Alıntı yapılan: NoPasaran! - Eylül 30, 2010, 10:44:50
Erdi istedikleri kadar inkar etsinler..

Tartışma değil kavga çıksa ne yazar..

Gerçeklerden nereye kadar kaçılabilir

Gerçek olan maymundan geldiğimiz mi yani.. Yapmayın Allah aşkına ya herşeyi geçiyorum maymundan gelmeyi nasıl yakıştırabiliyoruz insanoğluna yani kendimize.. İnsanın yaratılışındaki bu özellikler, bu vücudumuzda ki incelikler her organın ayrı işlevi ve bunun düzeni bunlar nasıl olmuş olabilir.. Hadi diyelim maymundan geldik maymun nasıl meydana geldi peki.. Tabiki öyle bişey demiyorumda yani bide böyle düşünürsek bile mantığı yok.. Bu evren bu düzen Allah'tan başka kim tarafından yaratılmış olabilirki , nasıl oluşmuş olabilir..

Kübra,

Yukardaki mesajları tekrar okumanı tavsiye ederim öncelikle.

Aslında olay tam olarak dediğin gibi değil. Olay ne insanın maymundan nede maymunun insandan gelmesi olayı değildir..

Olay Maymun ve bizlerin ORTAK ATA ya sahip olmamıuzdır..

Aradan geçen zaman 10-100 sene 1000 sene değil onlarca senelik bir değişimden söz ediliyor..

Şu an ki Maymunlar ile biz incelendiğimizde elbetteki yapılsal ve zehinsel olarak çok çok farklı durumlar söz konusu.Ancak bu atalarımızın ayrı olacağı fikrini red edecek kadar büyük bir ayrım değil..

Bunun yüzde yüz aynı tür içinde bile bir çok farklılıklar söz konusu. Örneğin japon insanları ile bizler yapısal olarak farklı değilmiyiz ?

Daha belkide 400-500 senelik bir senede oluşmuş bir fark hemde tamamen İNSAN gibi yaşanan dünyada..

Oysa bu olayda durumlar çok farklı..

Atalar kimsenin bilmediği VAHŞİ hayatın olduğu dönemde ayrılıp kendi yaşamlarını kuruyor. Birisi ağaçlarla olan bir ortamda yaşarken bir diğeri etlerle beslenmek zorunda kalıyor.

Bunda utanılacak ne var ben anlamıyorum yada anlayamıyorum. Tırtıldan kelebek olacağına inanıyorsunuzda Maymun ile İnsanın aynı atadan geleceğine neden inanamıyorsunuz ?

Tanrının varlığı yada yokluğu bambaşka bir konu. O burada tartışılmaz yukardaki mesajda yazılan yazıdan sonra..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

saldır beşiktaş

Karışık işler bunlar bilim dünyası bile ikiye bölünmüş durumda
Habertürkte tartışma olmuştu bundan 1-2 ay önce adamlar birbirine girdi nerdeyse.
Koskoca profosörler doçentler vs ortak kanıya varamıyor bizim tartışmamız boşa bence  :)
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

CR7

200000 yıl öncesinden daha öncesinde insana dair hiçbir iz yok.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

NoPasaran

Alıntı yapılan: saldır beşiktaş - Ekim 01, 2010, 21:03:23
Karışık işler bunlar bilim dünyası bile ikiye bölünmüş durumda
Habertürkte tartışma olmuştu bundan 1-2 ay önce adamlar birbirine girdi nerdeyse.
Koskoca profosörler doçentler vs ortak kanıya varamıyor bizim tartışmamız boşa bence  :)

Ya koskoca Prof dediğiniz adamlar emin olun 10 sene öncesinin bilgisi ile geliyorlar bir çoğu tv ye.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

NoPasaran

Alıntı yapılan: L_James_23 - Ekim 01, 2010, 21:36:45
200000 yıl öncesinden daha öncesinde insana dair hiçbir iz yok.

lucy var :D 3,2 milyon yaşında :D

İnsana dair iz ama tam insan değil :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

oksijen, silisyum, alüminyum, demir, kalsiyum, karbon, sodyum, potasyum ve magnezyum bunlar toprağın elementleri bunda hem fikiriz sanırım dimi ?

karbon , hidrojen yani oksijenin ana elementi , oksijen , nitrojen , fosfor , sülfür bu elementlerde yukarıda bulunan diğer elementlerin oluşumuyla ortaya çıkan elementlerdi sanırım bunda da hem fikiriz. bu elementler insan dokularının yüzde 95 inde bulunur. az önce saydığım elementler toprakta serbest yada bileşik halde bulunurlar.

hani rabbin meleklere; gerçekten ben çamurdan bir beşer yaratacağım demişti. onu bir biçime sokup ona ruhumdan üflediğim zaman siz onun için hemen secdeye kapanın. sad suresi 71-72. ayetleri

andolsun biz insanı süzme bir çamurdan yarattık. müminum suresi 12. ayeti

Güneş de, kendisi için (tesbit edilmiş) olan bir müstakarra doğru akıp gitmektedir. Bu, üstün ve güçlü olan, bilen (Allah)ın takdiridir. (Yasin Suresi, 38)

güneşin de enerjisinin günün birinde biteceğide daha bi kaç yıl önce ıspatlandı yanlış bilmiyorsam

şimdi bana sakın demeyin bunuda muhammed uydurdu diye kuran da herşeyi çok basit bi şekilde allah bildiriyor yeter ki kuran-ı okumasını bil

beckyZWICKY

havadan SANİYEDE milyonlarca milyarlarca yağmur damlası ve kar tanesi süzülüp iniyor.. Farkettiniz mi bilmiyorum ama siz hiç saniyede milyonlarca yağmur ve kar tanesi indiğinde hiç havada birbiriyle çarpıştıdığını birbirine değdiğini gördünüz mü? :)

Eminim birçok kişinin bu konuda dinsel açıdan bilgisi yoktur diye tahmin ediyorum..

bildiğim kadarıyla; Dinde şöyle geçer; Her bir yağmur ve kar tanesine melekler eşlik eder düşene kadar.. Tam bilgim ve açıklamasıyla bilgim yok ama işin özü bu.. Detayını merak eden araştırabilir.

Ve biri bana açıklasın lütfen bu konuyu bilimsel olarak.. Açıklandıysada biri hatırlatsın bana..

umarım biri kalkıp olmayan çekim gücü filan vs gibi bişe demesin.. Öyle bişe olsada neden birbirine kendimiz değdirdiğimizde bir bütün oluyorlar kar ve yağmur?
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..