Ana Menü

Darwin ve Evrim Teorisi

Başlatan NoPasaran, Aralık 24, 2009, 18:35:58

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eyup1903

dediğin konu tamamen hurafedir yağmur yada kar yere düşene kadar melekler ona eşlik tamamen uydurma bi şeydir...

asıl esas olan maymundan geldi dediğiniz insanın topraktan yaratılmış olduğudur bunuda sanırım bilimsel ve dinsel olarak açıklamdım o ayetleri bi kaç defa okudun mu ne denmek istediğini anlarsın

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: eyup1903 - Ekim 10, 2010, 01:00:07
dediğin konu tamamen hurafedir yağmur yada kar yere düşene kadar melekler ona eşlik tamamen uydurma bi şeydir...

asıl esas olan maymundan geldi dediğiniz insanın topraktan yaratılmış olduğudur bunuda sanırım bilimsel ve dinsel olarak açıklamdım o ayetleri bi kaç defa okudun mu ne denmek istediğini anlarsın

Hurafe olduğu kuranda geçiyor mu??
tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

eyup1903

kuran da veya hadislerde geçmeyen şey bnm için hurafedir ne kuranda ne de hadislerde böyle şey geçmiyor o yüzden bu konu bnm için kapanmıştır

beckyZWICKY

yani işin özü yazılmayan herşey yanlış mı sence?

unutmam gereken..

NoPasaran

Alıntı yapılan: beckyZWICKY - Ekim 10, 2010, 00:56:38
havadan SANİYEDE milyonlarca milyarlarca yağmur damlası ve kar tanesi süzülüp iniyor.. Farkettiniz mi bilmiyorum ama siz hiç saniyede milyonlarca yağmur ve kar tanesi indiğinde hiç havada birbiriyle çarpıştıdığını birbirine değdiğini gördünüz mü? :)

Eminim birçok kişinin bu konuda dinsel açıdan bilgisi yoktur diye tahmin ediyorum..

Dinde şöyle geçer; Her bir yağmur ve kar tanesine melekler eşlik eder düşene kadar.. Tam bilgim ve açıklamasıyla bilgim yok ama işin özü bu.. Detayını merak eden araştırabilir.

Ve biri bana açıklasın lütfen bu konuyu bilimsel olarak.. Açıklandıysada biri hatırlatsın bana..

umarım biri kalkıp olmayan çekim gücü filan vs gibi bişe demesin.. Öyle bişe olsada neden birbirine kendimiz değdirdiğimizde bir bütün oluyorlar kar ve yağmur?

Ya bunun cevabı çok açık ve net aslında. Okullarda bunu göstermedilermi sizlere anlamıyorum yada ben çok dinledim..

Kar taneleri buluttan çıktığı gibi yere düşşeydi kar felan kimse göremzdi..

Kar tanesi çıktığında çarpıştır birleşir herşey olur..

Ancak sonra LİMİT hız denilen en yüksek hıza ulaşır..

O zamanda aynı hızla giden insanlar gibi aşağıya düşerler..

Ancak yinede Rüzgar ve başka etmenlerle çarpışan kar taneleri mevcuttur..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eyup1903

eğer kuran ve hadis kitaplarında yazılmıyorsa bnm için yanlıştır sadece komedidir hatta elbette bilim önemlidir

bnm demek istediğim bundan 1400 yıl önce gönderilen bi kitapta insan topraktan olduğu yer yüzü ve gök yüzünün ayrı olduğu ( insanın maymundan gelmediğini) söylemekti sanırım insanın maymumdan gelmediğini hem bilimsel anlamda hemde dinsel anlamda açıkladığımı düşünüyorum gerisi senin kendi görüşün

beckyZWICKY

İngiliz bilim adamı 24 bin kar tanesi üzerinde yaptığı araştırmada hiçbirisinin birbirine benzemediğini ve hepsinin harikulade motiflerle süslendiğini görüyor ve sonunda şu kanıya varıyor:

Dünyanın yaratılışından bu yana yağan kar tanelerinin hiçbirisi birbirine benzemiyor. Yağmur ve kar, fırtınalı havalarda dahi yağarken birbirleriyle çarpışmaz. Eğer çarpışsalar yeryüzüne gelinceye kadar dev kütleler oluşturup bizlere zarar vereceklerdi. Bu da kütlelerinin en hassas terazilerin ölçemeyeceği hassasiyette birbirine eşit olduğunu gösteriyor.

Zira birbirinden ağır maddeler düşerken, ağır olanı daha hızlı yol alarak önünde bulunana çarpabilir ve kar tanelerinde de birleşme özelliği olduğundan zararlı kütleler oluşturabilirlerdi.

unutmam gereken..

NoPasaran

Tamam bizim gördüğümüz dilimde çarpıştmıyor zaten..

çünkü limit hız olayı var :D

Karışık bir konu. ntvbilim 2 ay öneki sayıda bunu okudum. koyarım gerekirse screen alıp ::)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: eyup1903 - Ekim 10, 2010, 01:14:34
eğer kuran ve hadis kitaplarında yazılmıyorsa bnm için yanlıştır sadece komedidir hatta elbette bilim önemlidir

bnm demek istediğim bundan 1400 yıl önce gönderilen bi kitapta insan topraktan olduğu yer yüzü ve gök yüzünün ayrı olduğu ( insanın maymundan gelmediğini) söylemekti sanırım insanın maymumdan gelmediğini hem bilimsel anlamda hemde dinsel anlamda açıkladığımı düşünüyorum gerisi senin kendi görüşün

Benim demek istediklerim farklı seninkiler farklı.. Yada ben anlatamıyorum yada sen farklı anlıyorsun, Anlamadım.

Ayrıca ben maymundan falan mı geldik dedim yada buna inanıyorum? Öyle birşey yok benim için.

Demek istediğim sadece; Herhangi birşey farketmez; xxxx Yazmıyorsa O YANLIŞTIR düşüncesi hurafedir birazda bana göre..

Kuranda İNTERNET yazıyor mu? yazmıyor.. o zaman bu yanlış bu haram..??

İslam mantık dinidir birazda, unutmayın.

unutmam gereken..

beckyZWICKY

Alıntı yapılan: NoPasaran! - Ekim 10, 2010, 01:16:58
Tamam bizim gördüğümüz dilimde çarpıştmıyor zaten..

çünkü limit hız olayı var :D

Karışık bir konu. ntvbilim 2 ay öneki sayıda bunu okudum. koyarım gerekirse screen alıp ::)

valla abi sevinirim koyarsan.. Konuların bilimsel yönünüde okumayı isterim..

Peki göremediğimiz yüksektede birleşse yani çarpışşsa yeryüzüne ve insanlara zarar verecek boyutta olmazlarmıydı abi

Ve

Neden şuana kadar ki kat trilyonlarca olan kar tanesinden hiç biri birbirine benzemiyor? ve neden en hassas terazilerin ölçemeyeceği hassasiyette birbirine eşit?

Ve bu limit hız olayı.. İnsanların uçabileceği uçtuğu fırtınalarda bile yine neden yapışmıyorlar?

unutmam gereken..

eyup1903

kuranda anlatılmak istenen şeyler internet televizyon yada ne bileyim telefon değil bunu unutma kuran insanlara doğruyu iyiliği kötü olan şeyleri söylemek ve allaha nasıl ibadet ederiz bunları göstermek için indir senin dediğin internet olayıda sana verilen hür irade ile gerçekleşmiştir yani seni hayvanlardan ayıran en büyük özelliğin olan akılladır

beckyZWICKY

internet sadece bir örnek..

yazılmayan HERŞEY yanlıştır düşünceni kastetmeye çalışıyorumda, Farklı anlıyoruz sanırım birbirimizi.

Ayrıca teşekkür ederim, Birbirimizi hayvanlardan ayıran şeyi gösterdiğin ve kuranın doğruyu iyiliği söylediğini söylediğin için.

unutmam gereken..

El Maestro

Üşenmeden baştan sona kadar okudum,

Ve şu boş zamanımda gerçekten fenada olmadı değil, kimi şeyleri biliyordum kimisinide bilmiyordum . Okumayı,araştırmayı seven biri olarak güzel oldu aslında ..

Volkan Abi bazen çok yalnız kalmış ama helal olsun süper çözümlemeler yapmış hakkını vermek lazım ..  :)
Kalabalık vardı; ama ınsan cok azdı... ~

Simurg

Çocuğun biri babasına sormuş

Baba biz nasıl olduk?
-Baba cevap vermiş, maymunlardan türeye türeye biz olduk demiş.

Tabi çocuk babasının lafına inanmamış.
Annesine biz nasıl olduk demiş?

-Annesi, ALLAH Adem babayla Havva annemizi yaratmış nesilden nesile biz olmuşuz demiş.

Çocuk ta bunu üzerine annesine demiş ki, ama babam maymunlar türeye türeye biz olduk dedi.

Anne cevap verir o babanın sülalesi bizi ilgilendirmez

Konuyla ilgili bir fıkra
aklıma geldi paylaşayım dedim
:ahaha

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Vallahi simdi bastan sonra bende okudum..

Cok sakin kalmisim  :D

Kendime asik oldum :D
Aşk bu Aşk !

volkanca.net