Ana Menü

"Bana bazen düşmanca eleştirilerde bulunuyorlar"

Başlatan Simurg, Aralık 18, 2009, 09:59:51

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

"Bana bazen düşmanca eleştirilerde bulunuyorlar"
Beşiktaş'abu sezon başında İspanya'nın Villareal Kulübü'nden transfer olan NihatKahveci, Siyah Beyazlı formayı 8 yıl aradan sonra yeniden giymişti

Beşiktaş'a bu sezon başında İspanya'nın Villareal Kulübü'nden transferolan Nihat Kahveci, Siyah Beyazlı formayı 8 yıl aradan sonra yenidengiymişti. 8 yılda İspanya'da yakaladığı başarılar ve A Milli takımdaattığı gollerle Türk futbolunun önemli isimlerinden biri haline gelenNihat'ın yeniden Beşiktaş'a dönüşü beklenildiği gibi olmadı. SiyahBeyazlı formayı ile bu sezon sadece 1 gol atabilen Nihat, eleştirioklarına hedef oldu.

Yaşadığı sakatlıklar, sezon başında askere gidişi ve sezon başıantrenmanı yapamaması Nihat'ın performansını etkileyen sebepler olaraksıralansa da tecrübeli oyuncunun gol yollarında sorun yaşaması bufaktörlerin önüne geçti. Özellikle Beşiktaş'ın ligde son oynadığıManisaspor maçından sonra Nihat Kahveci'ye olan eleştiriler daha daarttı.

Nihat kendisine yapılan eleştiriler ve performansı ile ilgili DHA'yaözel açıklamalarda bulundu. Kahveci, öncelikle futbolculuğuna vekişiliğine kadar uzanacak eleştirileri kabul etmediğini söyledi.

"BANA BAZEN DÜŞMANCA ELEŞTİRİLERDE BULUNUYORLAR"

" Ben her zaman eleştirilere saygı duyduğumu söyledim. Eleştirilerdenher zaman bir şeyler alamaya bakarım. Ancak bu eleştirilerkişiliğinize, futbolculuğunuza zarar verecek boyutta ise bunlarınhiçbirini kabul etmem. Çünkü benimle ilgili yazılan yazıları ve atılanbaşlıkları ben ne kadar okumamak istemesem de çevremden duyuyorum. Budurumdan etkilenmediğinizi söylemek doğru olmaz. Çünkü insanın okuduğubeyninde kalıyor ve etkileniyorsunuz. Hatta bazen bana düşmancaeleştirilerde bulunuyorlar. Ben bunlara en güzel cevabı sahadavereceğim. Konuşularak bu yazılanlara cevap veremem".

"BİRİNİN NE YAPTIĞI ELEŞTİRMEK İÇİN ÖNCE KENDİLERİNİN NE YAPTIĞINI AYNAYA BAKARAK GÖRSÜNLER"

Nihat geçmişte kendisinin neler yaptığını kötü niyet taşıyanlarınunuttuğunu ve kendisine ağır eleştirilerde bulunanların önce aynayabakmaları gerektiğini söyledi.

"Benim geçmişte neler yaptığımı herkes unutuyor diyemeyiz. Bazı kötüniyetli insanlar var ve onlar attıkları başlıklar, yazdıkları yazılarile unuttukların gösteriyorlar. Ben yine de saygı gösteriyorum herkeseama insanlar bazen geçmişe dönüp bakmalıdır. Birinin ne yaptığıeleştirmek için önce kendilerinin ne yaptığını aynaya bakarakgörsünler. Ben ne yaptım da başkalarını eleştiriyorum demeleri lazım".

"BEN BU İŞTE EN DİBİ DE GÖRDÜM, EN TEPEYİ DE GÖRDÜM. AYRICA ÖYLE SAKATLIKLAR YAŞADIM Kİ YATAKTA AYAĞIMI KALDIRAMIYORDUM"

Kahveci kendisi hakkında konuşmayı sevmediğini sözlerine eklerken,futbolculuk kariyerinde en dibi de, en tepeyi de gördüğünün altınıçizdi.

"Ben 8 sene İspanya'da futbol oynadım. Türkiye'den giderken de şimdikigibi bir ortam vardı. Döndüğümde bazı şeylerin değiştiğinidüşünüyordum. Değişen ve işini gerçekten çok iyi yapan insanlar var.Bazıları maalesef daha da geriye gitmiş. Yapacak bir şey yok. Sonuçtaben bu işte en dibi de gördüm, en tepeyi de gördüm. Ayrıca öylesakatlıklar yaşadım ki yatakta ayağımı kaldıramıyordum. İspanya gibibir ligde ikinciliğe oynadım. Ben hiçbir zaman kendimi övmedim vebundan sonra da övmeyeceğim. Kendim ile ilgili fazla da konuşmakistemiyorum. Sadece beni üzen bazı insanların bilip bilmeden benimhakkımda yapmış olduğu yorumlar. Her şeyin geçici olduğunu dabiliyorum. Önümüzdeki maç sonrasında farklı bir durum da ortayaçıkabilir".

"GOL ATAMAMAMIN BİRİNCİ SEBEBİ BENİM"

" Gol atamamamın birinci sebebi benim. Sonuçta o pozisyonlara giren debenim. Daha iyi vurup gol atmam gerekirdi. Bazen iyi vuruyorum, bazeniyi vuruyorum kaleci tutuyor, bazen de kötü vuruyorum. Bu durum gayetnormal, ancak bilmiyorum Nihat Kahveci olunca bu durum çok daha fazlagündeme geliyor. Attığım her şut, kaçırdığım her pozisyon gündemoluyor. Ben de bu kadarına beklemiyordum".

Nihet Kahveci ayrıca kendisini son dönemde protesto eden Siyah Beyazlıtaraftarlarla arasında problem olmadığını, onlara her zaman saygıduyduğunu söyledi.

"Taraftarla ilgili hiçbir problemim yok. Hiçbir zaman da problemyaşamadım. Beni protesto ettikleri maçtan sonra bile onlara saygıduyduğum söyledim. İyi olduğumuz dönem de alkışlanıyorken, kötüolduğumu dönemde de protesto edilmem normaldir."

Övünç Özdem-DHA

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

+18 !

"Gol atamamamın birinci sebebi benim."

Özür niteliğinde bir açıklama olmuş sana her zaman güveniyoruz Nihat !

[KralKartal]

sen keyfine bak Nihat, fenerbahce seni almak istiyordu, sen gitmedin,

bu nedenle basin uzerine geliyor, cekemiyorlar,

bizde bu oyuna geliyoruz..

Nihatin varligi yeter
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carsi52

Bi konuda bu konu hakkında birşey söylemiştim.Burdada söylim.
Nihat Avrupada oynarken.Veya Avrupa Kupasında gol attığında herkez NİHAT NİHAT diyordu.Ama adam geldi yapmak istiyor ama şuan yapamıyor denilmeyen kalmadı.Yahu atamıyorsa atamasın elbet atıcak kendisine gelicek.Nobreye katlanıcağımıza Nihat'a katlanalım.Bizde Nihat'ın o kadarda hatrı yok mu ?
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Nihatin bende sonsuz hatiri var, yedek kalsada yeter,

NIHAT KAHVECI o, dunyada tanilan en onemli yildizimiz..

NIHAT de herkes taniyor..

daha ne olsun..

tabatayi nobreyi mi taniyorlar,
YILDIZ iste NIHAT

NoPasaran

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

RCA

Alıntı yapılan: s.volkan - Aralık 18, 2009, 22:14:35
Nihat oynayınca gol atamıyor bu takım

bende maçı izlerken aynı bu yorumu geitrdim.
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

[KralKartal]

3 golde yemiyor :) yenilmiyor en azindan,

vay anasini suclu nihat oldu,

teknik direktor Nihat olsa kovmustunuz

Denizli ya, ona sabir ederiz :) allah akil fikir versin

+18 !

Ben sana kaç kere dedim Nihat çift forvet oynatacaksın takımı!

Kaç kere dedim oyuna akıllıca müdahele et diye!

Kaç kere dedim Yusuf artık bitmiş diye!

Kaç kere dedim 2-1 öndeyken geriye yaslanma diye!

İşte böyle verirsin elindeki maçı..

Tek suçlu NİHAT!

Cem Goren

altın kapılarımız kan oldu tayfun

Simurg

Kaybetmenin tek sebebi nihat mış yapmayın ya
Gerçekten bu takım bütün sabrını m.d üzerinde toplamış
batuhana yaramaz der, nihatı tüh kakalar olmuşuz

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Nihat berbat oynuyor..

niye kabul etmiyorsunuz..

yenilginin sebebi nihat kimse diyemez ama takımın en kötüsü Nihat..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

Alıntı yapılan: s.volkan - Aralık 19, 2009, 17:15:31
Nihat berbat oynuyor..

altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

Haklısın Nihat.
Seni düşmanca eleştiriyorlar düşman bellemişler seni.Senin kötü oynamandan zevk alıyorlar :)
Bölünür senin için uykular!

[KralKartal]

Alıntı yapılan: Cem Goren - Aralık 19, 2009, 17:39:20
Alıntı yapılan: s.volkan - Aralık 19, 2009, 17:15:31
Nihat berbat oynuyor..

sende Denizlinin takimi berbat yonettigini kabul et, sonra :)

Nihat kotu degil, teknik direktor kotu