Ana Menü

Egri oturup Dogru konusalim..

Başlatan [KralKartal], Aralık 15, 2009, 17:54:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Kimimiz geldi geleli hocamizi sevmedi, elektrik alamadi, yada teknik tatiksel
begenmeyip elestirdi..

Kimimiz, geldiginde onu Imparator ilan edip, Turkiyenin Mourinhosu demekten derim
yerindeyse kacinmadi... O cok iyi bir hocaydi..

Simdi hepsini bir kenara birakalim ve egri oturup dogru konusalim, ve KIYASLAMA yapmayalim lutfen,
Saglam Denizli ikilisini, bunlarla biryere varilmiyor..

Sadece BESIKTASA geldi geleli ne verdi, ne aldi, bunlar cok önemli, ve daha ne verebilir ?
Bu sorulara ICTENLIK ve DUYGULARI karistirmadan cevap verecek olan arkadaslar
varsa yorumlariniz yazsin, yoksa sadece okumalarini öneririm..

Ben basliyorum:

Yaptiklari/Yapacaklari
: Her ne kadar elestirsekte takimi sampiyon yapti. Suanda
sampiyonluk yolunda yaristiriyor takimini....Lig sampiyonu yapabilir yine..
Takim icinde huzur var ve bu huzurun bozulmamasini saglamakta..

Yapamadiklari/yapamayacaklari: Avrupada basari yakalayamadik, bunu yapamazda.
Genclere önem vermiyor, maalesef.. yanlis transferler yapiliyor, futbolcular izlenmiyor.
Klasik bir teknik direktor goruntusu var, gulmesi ve tahminleri cabasi, medyumluk
ikinci meslegi, ama olsun, biraz renk katiyor lige..
Siralarsam:

IYI:
1. Lig sampiyonu yapti
2. Takimda huzur sagladi
3. ??

Vasat taraflari:

1.Avrupada basari yok , yakalayamazda
2.Genclere Onem vermiyor
3. Teknik taktiksel yetersizlik, birazda motivasyon eksikligi
4. Bir tutturdugunu sonuna kadar tutturup, sonra yedek birakincada zor oynatiyor,bu bir taraftan
iyi, cunki futbolcusuna guveniyor, ama o guven kayboluncada zor geri geliyor, buda kotu..
5. Transfer politikasini yetersiz buluyorum, farkli ol hocam!

kazandiracagi seyler, lig sampiyonlugu olabilir, turkiye kupasi olabilir, ama
bunun haricinde, futbolcu kazandirabilir mi, avrupada basari yakalayabilir mi,
yani FARKLI bir teknik direktor olabilir mi bilmiyorum, sanmiyorum sahsi dusuncem olarak..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Cem Goren

futbolcu kazandıramaz bunu goruyoruz
genclere onem vermez vermıyorda zaten bunuda goruyoruz
4. Bir tutturdugunu sonuna kadar tutturup, sonra yedek birakincada zor oynatiyor,bu bir taraftan
iyi, cunki futbolcusuna guveniyor, ama o guven kayboluncada zor geri geliyor, buda kotu.. (ornek ugur ınceman-ornek tabata-ornek yusuf) bu boyle surer

ıyı yanları en azından ettıgı kelamlarla oyuncuya guvenı kazandırıyor ve bu guvenın bosa cıkmadıgını goruyoruz ama bazen konusmanında olcusunu kacırmıyor degıl
ıyı bır hoca genel olarak ama yaptıgı hatalar bellı ve barız hatalar pahalıya patladı o hatalar bıze bunuda goz ardı edemeyız
altın kapılarımız kan oldu tayfun

husoeagle

bütün oyuncuları her an oynayacakmış gibi hazır tutuyor
ama kadro seçimi ve oyuna müdahele gücü çok doğru değil

NoPasaran

Artıları
* Mustafa Denizli öncelikle yerli bir hoca. İyi yada kötü sonuçta bizim karşımıza geçtiğinde bizim dilimizi konuşan bizim duygularımızı anlayabilen bir türk. Geçmiş senelerde başka hocaların ne basın toplantısını nede demeçlerini izlemedim çünkü çok samimiyetsiz geliyordu. Bu benim için önemli bir avantaj. Asla artık yabancı hoca istemiyorum..

* Beşiktaşlı olması. Beşiktaşa gelmeden öncede geldiğindende bunu her zaman söylemesi ne kadar korkak densede en büyük cesaret ve adamlık örneği bence..

* Taraftarla çok yaşayan bir insan değil. Açık konuşmak gerekiyorsa çokta sallamıyor. En kötü anlarda bile kendi doğrularını sahaya yansıtması, kendisine has dik bir duruş gösteriyor

* Eğer bir adamda ufuk görürse sonuna kadar gidiyor. Öyle yada böyle ona forma şansı veriyor ama yeterki sevsin.. Nihat ve Delgado..

* Her ne kadar başarısız olsada, iyi futbol oynatma felsefesi içinde olan birisi. Bi gün bunada ulaşacak eminim :)

* İyi hoca. Gerek geçen sene gerekse bu sene oyuna iyi müdahale ettiğini düşünüyorum. Değişikliklerini ne kadar eleştirsekte sonunda istediğini öyle yada böyel yapıyor..

* Oyuncuları ile iyi anlaşıyor. Herkes geçen seneki başarının temel nedeni Denizli diyorsa bu oyuncuların ona olan inancını gösteriyor.

Eksileri
* Sevmediği adamı sevmiyor. Takıntılı bir tip. Batuhan Beşiktaş formasını bence hiç hak etmesede yinede taraftar istiyor diye şans verilmeli..

* Çok didişiyor taraftar ile. Taraftarın incemanı yada ne bileyim gol lazımken defansif oyuncu istemediğini bile bile sırf inat uğruna ve yuhalanmak uğruna kıllık yapıyor..

Başkada olumsuz tarafı yok..

Avrupada başarısız olma fikrine katılmıyorum. Bunlar uzun soluklu işlerdir ve zamanla herşey değişecektir ancak Beşiktaş uzun süreli denizli yada başka bir hocayı kadrosunda tutmaz..

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

carsi52

3-5 gence şans verse ve bazı inatlarından vazgeçip saçmasapan kadrolar çıkartmasa bu taraftar zaten Mustafa Denizliyi sever.
Bölünür senin için uykular!

IL Capitano

ilk önce Ihsana objektifliginden dolayi +rep.

bence en buyuk artisi; huzurlu bir ortam yaratmasi ve takima kol kanat olmasi..
kötu bir sonucta baska antrenörler gibi futbolcularini suclamamasi. tam tersine korumasi.
cifte kupa tabiiki cok super oldu,  bu sene ilk  6 macta 6 puan toplayan takim su an liderin 2 puan ardinda olmasi.

eksilerine gelince; taktiksel anlayisinin bazi maclar cok zayif kaldigi dusunuyorum, ayrica Besiktas takiminin hic bir zaman 1 puan 1 puandir diye dusunmemesi lazim. tabiiki bir de gencler olayi var, sans vericem diyordu bugun bakalim..nihat ve 70de oyuna giren ugurda sinir bozucu olaylar.

netice olarak bakilinca Lucescudan sonraki en basarili antrenör, tarih kitaplarida bunu yazacak.

özeline gelince Cesmeli Mustafa laik Turkiyenin guzel insani, modern durusu , insani tavirlari cana yakin davranislari ve aciklamalari cok hosuma gidiyor.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

[KralKartal]

Sagolsun cem baba :)

Artilari var tabiki, yoksa suan hala TD olarak Besiktasta olmazdi..

ama eksiklerini sayarkende
en cokta GENCLERE ONEM VERMEME konusunun altini cizmek istiyorum,
bunu ben eksik olarak goruyorum..

Kiyaslama degil, ama Tigana veriyordu genclere önem..
basarili olan Lucescu pek vermiyordu, o da Denizli gibiydi
ama gerektiginde begendigi ve inandigi gencleride oynatiyordu.
Yani bunun arasini bulabilmek cok onemli, Mustafa Denizlide
keske bu eksigini artiya cevirse, bence cok iyi olur..

Gününü kurtarmak degil, Besiktasin gelecegine gelecek katmaktir
bir teknik direktorun gorevide, sadece sampiyonluk degil..
ama tabi buda YONETIMIN politikasi olmali, tek basinada olmaz..

[KralKartal]

Kahin Denizli evimizde puan kaybedecegimizi bilemedi

negatif taraftarindan biri, herseyi biliyorsunda bunu niye bilmiyorsun be hocam..

Cem Goren

hocam allahın kıtabın varsa dekı toplantında yusufu su yuzden aldımda uguru su yuzden oturttum...
altın kapılarımız kan oldu tayfun