Ana Menü

İran Ladysinin Ilk Fotoğrafı ! Yarabbim Bu Ne Güzellik !

Başlatan Batuhan, Kasım 22, 2009, 09:35:25

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carsi52

Seni veya beni veya başka birisini ilgilendirir mi ? Bazıları isteyerek giyer bazıları istemeyerek.O zaman zorla giydirilmiş bir insana hakaret edilceğine bilerek orasını burasını açan kadınlara hakaret edelim.Daha mantıklı değil mi ?
Bölünür senin için uykular!

ceren

Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Kasım 22, 2009, 18:28:58

Neden savunuyorsunuz anlamıyorum.

Ben savunmuyorum  :) adil gelmiyor sadece..

Bu fotografta yer alan kisi baska birileri de olabilirdi cok abuk bi fotograf ile

Yine aynı yorumu yapardım emin olabilirsin

neyse

son olarak

Ey benim akıl dolu,güzel,bagıslayıcı dinim.Seni bu hale getirdigimiz icin cok kabahatliyiz.. :)

"Sen dua et, ben amin diyeyim, sonra belki çay da içeriz :D "

IL Capitano

Alıntı yapılan: carsi52 - Kasım 22, 2009, 19:18:20
Seni veya beni veya başka birisini ilgilendirir mi ? Bazıları isteyerek giyer bazıları istemeyerek.O zaman zorla giydirilmiş bir insana hakaret edilceğine bilerek orasını burasını açan kadınlara hakaret edelim.Daha mantıklı değil mi ?

hakaret etmedim , etmekte yanlis ama sunu bilmeni isterim Iranda olan hic kimsenin tercihi degil. Bunun sana garantisini verebilirim. Ben resime Iran penceseresinden bakiyorum.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

carsi52

Ben senin hakaret ettiğini söylemedim abi.
Hem kadının zorla giyindirildiğini söylüyorsunuz hemde hakaret edenler var ?

Reklam kokan hareketler bunlar.İkili oynayanlar var.
Neyse uzatmıyorum bizi ilgilendirmez kimseyi ilgilendirmez.
Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.

Biz yıllar önce attık çarşafı devrimimiz ile ama maalesef İranlı kadınlar bizim kadınlarımız kadar şanslı değil.

+18 !

Kadının şahsına hakaret eden yok..

Genel konuştum ben yanlış bir şey söylemedim..

Alıntı yapılan: Cem Baba - Kasım 22, 2009, 19:11:57
Bu bir tercih degil Kaan, bu insanlara insan oldugunu unutturan, meydanlarda ekmek hirsizlarini taslayarak ölduren bir zihniyetin sembolu..
yaninda erkek akrabasi olamadan disarda dolasamayan, 11 yasinda kiz cocuklarini 60lik amcalarla evlendiren bir ulkenin first ladysi.

cokda fazla politikaya girmek istemiyorum aslinda.

+rep.

İpek Şen

Çarşafla kapanana kadar gıyer pardesusunu takar basortusunu kımse onu gormez carsafla kapanmaktanda daha az dıkkat ceker emınolun.Yolda çarsaflı bı kadın gecınce yok artık dıye donup bakmıyor muyuz bakıyoruz. Ama dogru duzgun kapanmıs olsa dıkkatte cekmez ıbadetıyse de kuralsada ınandıgını yapmıs olur. Bu devırde kara carsaf mı kalmıs ya.Adamların tek amacı hala ıstedıgımızı yapıyoruz sız ıstedıgnız kadar dunyayı modernlestırın demek ya.

Neden bır kadın burnunu agzını kapatma geregı duysun ya bu nasıl bır dusunce tarzı bu nasıl ınsanlık.Daha fazla rencıde edılemez bır ınsan zaten...
Aynalarda gördüğümsün,ağladığım güldüğümsün;çözemezler kördüğümsün
Bilge bir kuş gökyüzünde bak ne diyor son sözünde yıkılma öyle
Haydi kalk ayağa yürü güneşe!

erdibatmaz

Adamların bütün düşünceleri sex ile alakalı. Her şeyi cinsellik açısından değerlendiriyorlar. 7/24 sex üzerine düşünüyorlar yani. Bu da var. Ayrıca kara çarşafa kapanmamak demek soyunmak demek değildir. Kendimizi kandırıyoruz.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

keskinli

kendi özgür iradesi ile kapanmaya hic kimsenin tek kelime deme hakki yok
zorla yaptiriliyorsa,zaten dinle alakasi yoktur
her kapananda gericidir diye bi önyargiya düsmeyin,gericilik ilericilik dediginiz seyin ne oldugunuda bilen yok aslinda
iran egemen bi devlettir,ve her devletin kendilerine göre gelenekleri vardir
baska ülkenin kadinlarina yorum yapmak yerine,kendi ülkemizdeki kadinlarin durumuna bakmak gerekir
her yerde ezilen,sex objesi olarak görülen,dövülen,sövülen kendi kadinlarimiza bakarak kendimizi yargilayalim
bi sairin dedigi gibi,sofradaki yeri öküzümüzden sonra gelen kadinlarimizin durumunu düzeltmeden baska ülkenin kadinlarina laf etmek komediden öteye gitmez
kendimizi yargilamadan baskalarini yargilamak hicte dogru bi davranis degil
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

Medeniyet olarak bizden geride olan bir devleti yargılamanın eleştirmenin bir sakıncası yoktur..

Ha eğer illede biz onlar gibi olacağız demekte ısrar ediliyorsa imrenilebilir..

Simurg

Ahmet abi + rep

Gericilik ilericilik kavramına bakılan akış açıları zaten beni bitiriyor,
Çok ileri görüşlü (ki bunu ileriden geriden anlaşılan kasıt ile söylüyorum)
bir kimsenin kıyafetinden ötürü yargılıyorsa buda onun lafta ilerici olduğunu alenen göstermez mi

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

IL Capitano

hala ileri geri kavramlariyla ugrasiyorsunuz,hala kadinin secimi diyorsunuz, degil bu kadinin secimi degil.

70lerde iranlilar biraz daha bu konularla ugrassaydi bugun, ekmek calanlar meydanlarda taslanip öldurulmezdi, 10 yil sonra sizede zorla bu elbiseleri giydirdikleri zaman kafaniza dank edecek o zaman bende burdan size beni ilgilendirmez diyecegim.
sizler Ataturk gencligisiniz acin biraz gözlerinizi, son 10 yilda ne kadar degisti Turkiye? uyanin biraz.on yil önce erbakan konyada kadin erkek otobusleri yapmaya kalkti, ve daha bissuru sey sonra tepe taklak uctu.
simdi durum farkli, demokrasi adina insanlarimiz yobazlasiyor.
ne olur uyanin artik...

ayrica kadinla dalga gecilmesi cok yanlis bunuda belirtmek isterim..
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

NoPasaran

CUMHURİYET GAZETESİNİN TÜRBAN REKLAMI

ANLATMAK İSTEDİĞİMİZİ EN İYİ CUMHURİYET GAZETESİ ANLATMIŞTI!

Ne istediğime ben karar veriyorum!
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi