Ana Menü

Ne Reha Muhtar Saftır, Ne de Vatandaşlar

Başlatan Simurg, Kasım 14, 2009, 13:23:11

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

'Reha Muhtar gazetecidir... Televizyoncudur... Habercidir... Üstelik bütün bunları çok iyi yapanlardan biridir. Yakaladı mı haberi, patlatır bombayı. İsterse "uzaktan kumandalı", isterse "zaman ayarlı"; keyfi bilir. Veya "mayın"...' Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven'in köşe yazısı:

Reha Muhtar gazetecidir Televizyoncudur Habercidir Üstelik bütün bunları çok iyi yapanlardan biridir. Yakaladı mı haberi, patlatır bombayı. İsterse "uzaktan kumandalı", isterse "zaman ayarlı"; keyfi bilir.
Veya "mayın"
Basın siz patlatın!..
Nitekim öyle yaptı.
Son Kale programında, Mustafa Denizli'yi "temel çalışmaları bile yaptırmamakla" suçlayan Beşiktaşlı bir futbolcu olduğunu açıkladı. İsim vermedi.
Sadece "uluslararası"!..
Biliyor ki, adını verse ertesi gün Reha Muhtar devreden çıkar.
Medya futbolcuyu yakalar, ya yanlış anlaşıldım der "şüpheli" veya Beşiktaş yönetimi "sanık"ı derdest eder. Yani Reha Muhtar'ın bu haberden reyting saltanatı bir gün sürer.
Yok öyle yağma Muhtar, beyaz camın kara şövalyesidir. Adaletsizlik yapmaz, ama kimsede hakkını bırakmaz.
Bir haftadır kaymağını yiyor Son Kale'nin.
Sadece o mu?.. Habere tuzla koşanlar bile "İnşallah bugün de adı belli olmaz" diye dua ediyorlar muhtemelen. Belli olsa "bir kişi" hakkında konuşulacak, belirsizken hedef bol ve herkes konuşuyor.
Kim bu "uluslararası futbolcu"?..
Resmen cadı avı yaşanıyor Beşiktaş'ta.
Baksanıza; en sonunda İbrahim Üzülmez bile patladı. "Denizli'yi satan şerefsizdir, haindir" dedi. Sinirler keman teli.
Peki kim?.. "Olsa olsa" 5-6 kişiden biri.
Kendinizi geri kalan 4-5 kişinin yerine koyun. Ağzınızı bile açmamışsınız ve olağan şüpheliler arasındasınız. Adım adım izleniyor, soruşturuluyor, gözlemleniyorsunuz.
"Şerefsiz"in de 1/5'i sizin, "hain"in de
"Gazeteciler arasında CIA ajanı var" demek başka, "Şu gazetenin, şu katında CIA ajanı var" demek başka.
Çerçeve dar. Baskı büyük.
Reha Muhtar inat ediyor adını açıklamıyor. Açıklamaz Gerek de yok zaten.
Ana fikir unutuldu çoktan.
Yine de Reha Muhtar'a tek kelime söylemek kimsenin haddine değildir. Bu bir tekniktir. Ben bilmiyorum, bizde bildiğini yazarsın; belki televizyoncu tekniği
Ve hiçbir televizyoncu, Beşiktaş'ı, Denizli'yi, Beşiktaş'taki yabancıları düşünmek, işini ona göre yapmak zorunda değildir. Haberine bakar, reytingine bakar, kaç gün sürdürdüğüne bakar.
Bu açıdan Reha Muhtar'a alkışlar.
Pekiii
Reha Muhtar'ın "dedikoducu futbolcunun" adını gizlemesini, "eski Beşiktaş yöneticisi olması ve Beşiktaş'ı korumak istemesi" ile açıklaması nedir?
İnsanları aptal yerine koymak!
Benim eleştirim sadece bu kadardır.
Şahane reyting, Beşiktaş'ı Nazi Almanyası'na çevirmiş, insanlar birbirini takip etmekteymiş, büyük derbi öncesi sinirler gerilmiş; ne gam
Ama bunu Beşiktaş sevgisiyle yaptığını söylemek
Aman Aman
Ne Reha Muhtar o kadar saftır, ne vatandaşlar.
Beşiktaş hiç kimseden çekmedi eski yöneticilerinden çektiği kadar.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..