Ana Menü

Hedefte Yabancı Hoca Var!

Başlatan [KralKartal], Ekim 31, 2009, 16:46:53

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Hedefte Yabancı Hoca Var!

Murat Aksu, "Projelerimi açıklamıyorum çünkü başarısız değil, ligin zirvesinde ve Avrupa'da yoluna devam eden bir Beşiktaş'a başkan olmak isterim" dedi.   
Ocak ayında yapılacak olan Beşiktaş Genel Kurulu'nda Başkan Yıldırım Demirören'in tek rakibi olarak seçime girmeye hazırlanan Murat Aksu, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Başkan seçildiği takdirde Beşiktaş'ı bir dünya kulübü haline getirmek istediklerini söyleyen Aksu, göreve geldiği gün Beşiktaş'a Manchester United modelini getireceğini açıkladı. Futbolu tam yetkili bir menajere teslim edeceğini söyleyen Murat Aksu, "Bize kısa dönemde şampiyonluklar yaşatacak, aynı zamanda alt yapıdan yıldız oyuncular yetiştirerek Beşiktaş'ın geleceğine hizmet edecek bir dünya markasını Beşiktaş'a getirmeyi düşünüyorum. Transferler dahil takımdaki her şeyin tek sorumlusu olacak ve işine kimse karışmayacak. Yerli teknik direktörle çalışmayı düşünmüyorum " dedi.
KOLOT'U UYARMIŞTIM
2004 seçimlerinde Yıldırım Demirören ile birlikte yönetimde görev alan ancak fikir uyuşmazlığı sebebiyle yollarını ayıran Murat Aksu, "Beşiktaş'a zarar vermemek için aradan geçen 3 yıl boyunca hiç konuşmadım. Bu dönemde gelen bütün röportaj tekliflerini reddettim. Benim gibi yönetimden ayrılan ancak verdiği demeçlerle sürekli gündeme gelen Celal Kolot'u sık sık uyardım. 'Sen konuşursan, ben konuşursam, bu Beşiktaş'a zarar verir' dedim. Aslında aday olmayı düşünmüyordum. Camiadan gelen baskılara hep sessiz kalıyordum. Önüne gelen beni çevirip takımla ilgili rahatsızlıklarını ifade eder oldu. Artık bazı şeyler bardağı taşırdı. Beşiktaş'ta bir şeylerin kesin olarak değişmesi gerektiğine karar verdim ve adaylığımı açıkladım" dedi.

CENTİLMENLİK ANLAŞMASI

Adaylığını açıklamadan bir gün önce Yıldırım Demirören ile aralarında sözlü olarak centilmenlik anlaşması yaptıklarını söyleyen Beşiktaş Başkan Adayı, "Kulübümüzün genel kurula kavgasız gürültüsüz bir ortamda hazırlanması gerektiğine karar verdik. Birbirimize başarılar diledik. Bu rekabetten ne olursa olsun Beşiktaş'ın kazanacağından eminim" şeklinde konuştu. Aksu önümüzdeki üç ay içerisinde önceliğinin güçlü bir yönetim kurulu oluşturmak olduğunu da belirterek, "Şu an listemdeki tek net isim Ali Baransel. Ancak görüşmelerim sürüyor. Herkes Yıldırım Demirören'e olan borçların nasıl ödeneceğini konuşuyor. Ancak paralı yöneticilerle seçime girmeyeceğim. Beşiktaş'ı kısa zamanda kâra geçirecek akıllı ve sportif yöneticilerim olacak" dedi.

Kaynak: Türkiye
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi