Ana Menü

Türkiye'de domuz gribinden ilk ölüm

Başlatan ilhan mansız_melis, Ekim 24, 2009, 21:46:21

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

IL Capitano

Ölenlerden 1sinin karaciger problemi varmis, öburunukide baska bir sey. bizim ulke 9milyon su ana kadar 1 milyon kisi asi oldu. bir sorun yok kimsede , esimdede pek bir sorun olmadi, asi oldugu kolu cok agridi.baska bir sey yok. Allaha sukur.
Önumuzdeki hafta olmayi dusunuyorum. Hazirlikli olmak lazim. Isvec gibi bir ulkede her yerde bangir bangir bagiriyorlar asi olun diye, olmak lazim.
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

Cem Goren

asıyı olma taraftarı degılım gercı olmuyoruz zaten ama kardesımın okulunda yapılacakmıs yazdırdım dılekceyı olmayacak ası
altın kapılarımız kan oldu tayfun

[KralKartal]

Ben asi taraftari degilim, kendim olmamda..

Ayrica asinin ne kadar etkili olduguda belirsiz, tam koruma saglamiyor..

uzun dönemdeki yan etkileride belirsiz, cok kisa surede hazirlanmis bir asidan
pek birsey ummamak lazim, normal bir asinin hazirlanisi sanirim uzun yillar surmekte..

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

KeePSaKe

Olmasak ta önlem almalıyız bende pürel denen el jeli var eline sürüyorsun mikropların bulaşmasını engelliyor dışarıda kullanabilirsiniz yani birde protex diye el sabunu var oda antibakteriyel sıvı sabun...
Since 1903

[KralKartal]

burada bu antibakteriyel krem/jel olaylari coktandir var,
magaza girislerinde bile var :)

isyerleri, havaalani, ve bir cok yerde bunun onlemi yaz sonrasi hemen alindi...
bu donemde artmakta...

Cem Goren

dun cumhurıyet balosu vardı bende halama yardıma gıttım dolmabahceye o ara valı gulerde orda dedım sayın valım sızde jel var bız ne olacagız cıkardı bı tanede halamla bana jel verdı :)

Cem Goren

velıler cok tedırgın cocugunu okuldan alanı bıle var ıs galıba sandıgımızdanda cıddı boyutlarda

ERHUN

Alıntı yapılan: cem_goren - Kasım 01, 2009, 16:27:43
velıler cok tedırgın cocugunu okuldan alanı bıle var ıs galıba sandıgımızdanda cıddı boyutlarda

Ben bu milleti hiçmi hiç anlamıyorum. Geçen akşam haberlerde gördüm [perşembe yada cuma akşamı] Kadının biri çıktı işte okullar çok tehlikeli domuz gribinden korkuyoruz falan birşeyler saydı. Ama kadın tatili fırsat bilerek çocuklarıyla alışveriş merkezine gelmiş. Okul tehlikelide alışveriş merkezi değil mi? Domuz gribi çıktığından beri çok fazla kapalı alanlara girmemeyi tercih ediyorum (öyle alışveriş merkezinde gezmeyide sevmem zaten). Sinemaya gidecektim vazgeçtim cdsini alırım dedim. Toplu bir yer olarak sadece maçlara gidiyorum artık o kadarda olsun, domuz gribi olursakda oluruz napalım hayattan soyutlanacak değiliz ya.

Cem Goren

Alıntı yapılan: ErhuN - Kasım 01, 2009, 17:29:19
Alıntı yapılan: cem_goren - Kasım 01, 2009, 16:27:43

Ben bu milleti hiçmi hiç anlamıyorum. Geçen akşam haberlerde gördüm [perşembe yada cuma akşamı] Kadının biri çıktı işte okullar çok tehlikeli domuz gribinden korkuyoruz falan birşeyler saydı. Ama kadın tatili fırsat bilerek çocuklarıyla alışveriş merkezine gelmiş. Okul tehlikelide alışveriş merkezi değil mi? Domuz gribi çıktığından beri çok fazla kapalı alanlara girmemeyi tercih ediyorum (öyle alışveriş merkezinde gezmeyide sevmem zaten). Sinemaya gidecektim vazgeçtim cdsini alırım dedim. Toplu bir yer olarak sadece maçlara gidiyorum artık o kadarda olsun, domuz gribi olursakda oluruz napalım hayattan soyutlanacak değiliz ya.
oda ısın ayrı bı tarafı ama ıs cıddı boyutlara ulastı

KeePSaKe

Sağlık Bakanı aşı oluyor ama Başbakan olmuyor :)
Ya aşı olmadan önce herhangi birşey olursa sorumlu değiliz diye kağıt imzalatıyorlarmış bunu duyunca insan hiç olmak istemiyor aşı...
Since 1903

+18 !

Eğer bir şey için 2 görüş varsa onu hiç uygulamamak her zaman daha iyidir..

Hiç bir kuvvet yaptırtamaz bana bu aşıyı..

İpek Şen

Aşı deneme sürecinin yanı sıra etkiside tam olmaması nedeniyle hekimler tarafından önerilmemekte. Virüsün yaydığı etki tam bilinmediği için kuvvetli bir içeriği olsada çözüm değil.
Aynalarda gördüğümsün,ağladığım güldüğümsün;çözemezler kördüğümsün
Bilge bir kuş gökyüzünde bak ne diyor son sözünde yıkılma öyle
Haydi kalk ayağa yürü güneşe!

Cem Goren

3gundur olu sayıları ıyıce arttı gecen gun son dk haberı gırdı ankarada olum var dıye

KeePSaKe

Ne çabuk yayıldı ya korkuyorum valla otobüse,taksiye binerken ıslak mendille sonra jelle siliyorum ama ağız ve burundanda bulaşma ihtimali var böyle devam ederse aşı biraz mantıklı geliyor şuan aşı olanların yan etkisi ile ilgili daha haber çıkmadı...
Since 1903

[KralKartal]