Ana Menü

Yırtık Pantolondan Ne Çıkar?

Başlatan [KralKartal], Eylül 21, 2009, 12:28:52

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

[KralKartal]

Adam Fenerbahçe'den kovulmuş, kapısından içeriye giremiyor...
Galatasaray'ın konservatif yapısında bir bok olamayacağını biliyor, denemeye dahi cesaret edemiyor...
Beşiktaş'ın "tek adaylı" 2007 kongresini izledi ya, Beşiktaş kongrelerini o tarz bir şey, Lions yemeği gibi bir şey (!)sanıyor...
Pepırmun'dan arkadaşı, sonradan olma "çakma Beşiktaşlı"yı bir şekilde yönetim kuruluna yedek üye olarak sokmayı başardı ya, içeri soktuğu telekulak sayesinde kulübün içerisinde kalması gereken her konuşmayı sütunlarına taşıyıp birkaç haber atlattı ya, yeni yönetim kurulunu kendisinin kuracağını sanıyor...
Başkan adaylarıyla türlü pazarlıklara girişecek kadar cüretkârlaşıyor...
Ona buna cep telefonu mesajı atarak, "şu başkan adayını desteklediğini açıklarsan iyi olur! İstersen manşet yaparız" diye öneride bulunacak kadar gözü kararıyor...
Üstelik bunları,
yırtık pantolonuna,
"erkek için olan modeli henüz üretilmemiş" çiçekli gömleğine,
ve örgülü saçlarına bakmadan yapıyor!

Kim mi bu adam?

Bakın size anlatayım:
2004'ün sonları... Yıldırım Demirören yönetimi birkaç aydır görevde...
Bir akşamüstü, o yönetim kurulunda önemli bir görev üstlenmiş, ancak Beşiktaş camiasını pek de yakından tanımayan bir yönetici dostuma uğradım...
O gece de Beşiktaş'ın UEFA kupası maçı var...
Ondan bundan konuşup sohbet ederken, saat 18:00 sularında bir fax mesajı geldi...
Mesajı okuyan yönetici arkadaşın yüzü saniyeler içerisinde alı al moru mor oldu...
Telaşla fax mesajını bana uzattı: "Yandım Tuğrul! Ne yapacağız?" diye çaresizlikle sordu...
Fax mesajı, ertesi gün yayınlanacak bir gazetenin spor sayfasını içeriyordu... Sayfada, misafiri olduğum yönetici arkadaşı yerden yere vuracak ve itibarını zedeleyecek bir haber manşetten verilmiş, fotoğraflarla da süslenmişti...
Ama ne zehir zemberek başlıklar... Ama ne kan damlayan spotlar... Anlatamam...
"Eee, bunu yayınlayacaklarsa önceden sana neden gönderiyorlar?" diye sordum...
İşte o "yırtık pantolonlu" adamın ismini o zaman söyledi: "Yayınlanmasına engel olmak için elinden geleni yapıyormuş! Arayacağını, haber vereceğini, benim için uğraştığını söyledi" diye ekledi...
Allah'tan tesadüfen oradayım... Az buçuk gazeteciliğin nasıl yapıldığını bilirim... Kurgulanan tezgâhı yönetici arkadaşıma hemen anlattım:
"Abi, bunlar sana tezgah kurmuş... Böyle sayfa provası olmaz... Üstelik bu gece UEFA kupası maçı var... Beşiktaş sayfası ancak saat 23:00'den sonra hazırlanır. Bu saatte Fener, Galatasaray sayfaları hazırlanmış, Beşiktaş sayfası boş bırakılmış bekletilmektedir. Sana dandikten bir sayfa hazırlamış, korkutmak için gönderiyorlar. Ve bu haberi engelleyeceğiz diye mutlaka senden bir şey talep edecekler" dedim...
Yönetici arkadaşım, ne talep ettiklerini anlattı...
Şimdilik yazmıyorum...
Gönderilen o fax mesajını hatıra olarak sakladım... Üzerinde söz konusu gazetenin adı ve gönderenin fax numarası açıkça görülüyor... Arşivimde...
Şimdilik yayınlamıyorum.
Ancak bu "yırtık pantolonlu" vatandaşın ne gibi işlere bulaştığını, gazeteci etiketini kullanarak ne türlü fırıldaklar çevirdiğini benden iyi bilen yoktur...
Herkesin bir merakı vardır...
Kimi pul biriktirir, kimi kartpostal...
Benim özel ilgi alanım da, bu tür gazetecilerin çevirdikleri fırıldakların belgelerini biriktirmektir...
Neyse, dönelim tekrar konumuza... Kongreciliğe soyunan "yırtık pantolonlu"nun hikâyesine...
İki destek manşeti atıp, yalandan 3 kongre haberi yapmakla Beşiktaş kongrelerinde etkin olunsaydı, İsmail Er adı Beşiktaş tüzüğüne yazılmış "Değişmez Genel Başkan" ilan edilirdi!
Ama yazık bu "yırtık pantolonlu"ya...
Vallahi yazık, billahi yazık...
Harcanıyor!
Dünyaya yanlış zamanda gelmiş...
Ah, ahhh...40 sene, 50 sene önce ortada olacaktı...
"Yırtık pantolondan çıkar gibi" burnunu Beşiktaş'ın iç işlerine sokacaktı...
Hatta sokmasına bile gerek yok, o zamanlar Pepırmun olmadığından mecburen Akaretler'deki Kadriye'nin kahvesinde veya Köy İçi'nde Balıkçılar Çarşısı'nda "yırtık pantolonu" ile şöyle bir arz-ı endam etmesi yeterdi...
Baba Hakkı hemen yanı başına çağırır "Gel evladım otur!" derdi...

Oturacak yer olmasa bile!

Tugrul Yenidogan
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

husoeagle

keskinli

iyi yapmis,güzel yapmisda isimleri ve belgeleride aciklayiversin bi zahmet tugrul yenidogan
benm bi sey biliyorum ama söylemem modundan ciksin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

[KralKartal]

Ismail Er degil mi ben mi yanlis okudum, aciklamiyor mu???
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

husoeagle

çiçekli gömleği örgülü saçları varsa  odur :D

CR7

artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)