Ana Menü

Beşiktaş gerçekleri 2

Başlatan Simurg, Ağustos 25, 2009, 11:56:20

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Beşiktaş gerçekleri 2
Madde dört... Bu takımın savunmasının iki kanadında  enerjik ve iştahlı oyunculara ihtiyacı var. Turgay Demir'in Fotomaç  gazetesindeki köşe yazısı

Beşiktaş gerçekleri 2
Madde  dört... Bu takımın savunmasının iki kanadında enerjik ve iştahlı oyunculara  ihtiyacı var... Öndeki Tello ve Holosko kanat oyuncusu gibi oynamıyorlar...  Öyleyse arkada İsmail ve Rıdvan'da ısrar etmek hayati önem taşımaktadır... Sağda  Holosko ve Nihat'la yarım yamalak da olsa çözüm üretmek mümkün ancak solda Tello  gerçek bir bela... Çizgide görevlendirildiğinde dahi orada oynamıyor, ortaya  hatta sağ tarafa çadır kuruyor... Tello ya adam edilmeli ya da bir daha forma  yüzü gösterilmemeli... Mümkünse yapılan zam da geri alınmalı... Bir de sistemsel  arızalar var tabii... Beşiktaş 4- 2-3-1 ya da 4-2-1-3 oynayamaz, bu neredeyse  matematiksel bir gerçek... 4-3-3 oynar mı demeyin onu uyduranlara sorun çünkü  Beşiktaş 4- 3-3 hiç oynamadı, zaten oynayamaz... Peki ne oynar derseniz bu kadro  ancak klasik 4-4-2 oynar... Beşiktaş Anayasası'nın en önemli maddelerinden biri  budur... Kanatları kullan ve üçüncü bölgede biri Nobre olmak üzere iki oyuncu  bulundur...

Çöpe atma hocam!

Bunları  ben söylemiyorum Beşiktaş'ın oyuncu yapısı söylüyor... Öyleyse bu gerçeklere  silah çekilmemelidir? Mustafa hoca geçen sezon bu tür denemelerle ilk yarıları  çöpe atıyordu şimdi görünen o ki hiç ders almamış. Koca bir sezonu çöpe atmak  üzere benden söylemesi.. Bu arada hemen belirtelim henüz hiçbir şey için geç  değil... Beşiktaş'ın gerçeklerine uygun hareket eden, heyecanını yitirmemiş bir  Denizli bu takımı yine şampiyon yapar... Panikleyen, gerçeklere aykırı  denemelerden vazgeçmeyen Denizli ise sezonu bile tamamlayamaz... Diyeceksiniz ki  sana göre hangi ihtimal daha güçlü.. Ben Türk Haberler Ajansı'nda Galatasaray  muhabirliğine başladığımda Denizli de teknik adamlığa başlamıştı. İyi tanıdığımı  düşünüyorum, inatçıdır, kolay pes etmez diyeceğim ama sezon sonundaki  teslimiyetçi tavrı aklımı karıştırıyor.. O nedenle, umarım pes etmez demekle  yetiniyorum. Bir de şu transfer konusu var... Kontenjan nedeniyle yabancı  alınamaz, derde derman olacak bir yerli bulmak da mümkün değil... Öyleyse  Beşiktaş ara transfere kadar beklemeli ve Ernst'e olduğu gibi hedefi 12'den  vurmalıdır. Ancak şu dönemde bunu yapmak mümkün değil... Dolayısıyla  sabredilmeli ve milyonlar sokağa atılmamalı... Malum para Beşiktaş'ın parası!!! 

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..