Ana Menü

Terim: "Beşiktaş her türlü övgüyü hakediyor"

Başlatan Adriano, Haziran 01, 2009, 21:01:57

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adriano

A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Fatih Terim, Türkiye – Azerbaycan dostluk maçından önce, karşılaşmanın oynanacağı Kayseri Kadir Has Stadyumu'nda bir basın toplantısı düzenledi.

Konuşmasına, parmağı koptuktan sonra ameliyatını gerçekleştiren ve kopan parmağı yerine diken doktoru Ufuk Nalbantoğlu başta olmak üzere kendisini arayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, diğer bakanlara, siyasi parti liderlerine, TFF Başkanı ve yönetimine, futbol ailesine, iş ve sanat dünyasına, ailesine ve ayrıca basın mensuplarına zor günlerinde yanında oldukları için teşekkür ederek başlayan Terim, şunları kaydetti:

-"BEN BÖYLE REKABET GÖRMEDİM"-

Çok zevkli, çok renkli, çok çekişmeli ve heyecan yüklü bir sezonu geride bıraktık. Bu sezona damgasını vuran şey rekabet. Oyunculuk dönemim dahil rekabetin bu kadar dorukta olduğu başka bir sezon görmemiştim. Şampiyonun, ikincinin ve küme düşenin son haftada belirlendiği bir sezon olsa. Keşke rekabet ile birlikte kaliteyi de yükseltmeye dikkat etsek. Dilerim bu eksikliğimizi de önümüzdeki senelerde gideririz.

-"BEŞİKTAŞ HER TÜRLÜ ÖVGÜYÜ HAK EDİYOR"-

Beşiktaş takımını kutluyorum. Sezonu iki kupayla kapattıkları için her türlü övgüyü hak ediyorlar. Başkanlarından yöneticilerine futbolcularından taraftarlarına hak ettikleri bir başarıyı yakaladılar. Sevgisi meslektaşım Mustafa Denizli'yi de sevgiyle kucaklıyorum. Bütün bu hengamesinde günde 2–3 defa aradı, geldi bana destek oldu. O yüzden de teşekkür ediyorum. Sadece kazananı değil, Sivasspor'u da tebrik ediyorum. Çok önemli bir başarı yakaladılar devam etmesini temenni ediyorum. Trabzonspor, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı da kutluyorum ve gelecek sezon Avrupa'da başarılar diliyorum. Konyaspor, Kocaelispor ve Hacettepe'ye de üzüntülerimi iletiyorum. Muhakkak bunlar olacak futbolda. Bu vesileyle de Manisaspor, Diyarbakırspor ve Kasımpaşa'yı da tebrik ediyorum ve birinci ligde başarılar diliyorum.

-"DOSTLUK DEĞİL KARDEŞLİK MAÇI YAPACAĞIZ"-

Kadir Has Stadyumu bizim için çok önemli ve 3. kez geliyorum buraya. Azerbaycan bizim için çok değerli. Bu maçların adı uluslar arası platformda dostluk maçı ama biz kardeşiz. Bu bizim için bir kardeşlik maçı. Çok önemli bir futbol adamı var başlarında. Onun önderliğinde kardeşlerimizin daha ilerilere gideceğini düşünüyorum ve temenni ediyorum. Kadir Has Stadyumu da bir ilke, ilk milli maçına ev sahipliği yapacak. Gecikmeli de olsa Anadolu'da böylesi bir tesisin yapılması beni son derece mutlu etti bir futbol adamı olarak. Yarın taraftarların hem bize hem de kardeşimiz Azerbaycan'a sunacakları desteği çok önemsiyorum.

-"SORUN YAŞANMAZ"-

Olaylı Galatasaray – Fenerbahçe maçındaki futbolcuların burada hiçbir sorunları yok. Gerekirse müdahale ederiz tabi ki ama etmemize de gerek kalmaz. Futbolda olur böyle şeyler ve futbolun dinamiği içerisinde bunlar hallolur. Sorun yaşayacağımızı tahmin etmiyoruz. Sorun yaşanmasına da izin vermeyiz zaten.

-"A MİLLİ TAKIM ÇOK ÖNEMLİ BİR HEDEF"-
Milli Takımımız son yıllarda sevinen, sempati duyulan bir takım oldu. Dünya Kupası Elemeleri'nde bulunduğu zor durum bile insanların sevgisini önleyemez. Hedeflerimiz devam ediyor tabi ki. U17 ve U19 takımlarımıza da değinelim. Gençlerimize önem veriyoruz ve kullanıyoruz onları. Yarın da bazıları oynayacak. Yeni kurduğumuz sistem içinde çok iyi gidiyoruz. Herkesin üzerinde durabileceği bir 100 kişi sayabiliriz. A Milli Takım çok önemli bir hedef.       
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

M34

Kendisini sevmem ama güzel konusmus. Bu arada keske Galatasaray'a dönse^^ Milli Takim'i daha ictenlikle desteklememizi saglar. Bu arada Ibrahim Toraman'i almiyor diye elestiriyoruz ama gercekci olalim; hem Gökhan Zan, hem Ibrahim Toramani fazla büyütüyoruz.

Eger son 6 yilda bu kadar aciyi cektiysek bunda Demirören, Celal Kolot ve Sinan Engin'den sonra basta ikisini sayabilirim. Umarim Denizli de ayni düsüncededir. 

carsi52

Güzel konuşmuş.
Ama hocamız acaba bu gökhan zan'da ne buluyorda alıyor merak ediyorum ;D
Bizim takımdan alınabilcek oyuncular:
Rüştü
İbrahim Toraman
Ekrem Dağ (Eğer önceden avusturya milli takımı formasını giymemişse)
Yusuf (iyi bir yedek)
Batuhan Karadeniz
Bölünür senin için uykular!

Tolgahan_BJK

yenerr17

gökhan zanı alacağına ibo t'ı almalı bence de.

kartalpenchesi

Alıntı yapılan: M34 - Haziran 01, 2009, 21:25:40
Kendisini sevmem ama güzel konusmus. Bu arada keske Galatasaray'a dönse^^ Milli Takim'i daha ictenlikle desteklememizi saglar. Bu arada Ibrahim Toraman'i almiyor diye elestiriyoruz ama gercekci olalim; hem Gökhan Zan, hem Ibrahim Toramani fazla büyütüyoruz.

milli takımda stoper yokken bile i.toramanı çağırmadı
bence bu fatih terime ne söylesek az!
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

+18 !

CR7

ibrahim toraman sakat olduğu için zaten alınmamalıydı bence
bu sefer doğru tercih yaptı
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

Tolgahan_BJK

Lütfen fatih terimi eleştirirken dikkatli olalım ;) laflarımıza dikkat edelim...

Kendisi ülkemizin en güzide kulüplerinden galatasaray'a ve milli takımımıza büyük başarılar kazandırmış efsanei bir hocadır !

Keşke Beşiktaş'a gelse de bizi de başarıdan başarıya koştursa tecrübesiyle...

Hem dayısı fatih terim'i 2 yaşındayken Beşiktaşlı yapmış, sonradan galatasarylı olmuş.. ilk aşkı Beşiktaşmış yani...

Kapalı tribün, 101. yılımızda galatasarayla yaptığımız maçta, (yedek kulübeleri o sene kapalının önüne taınmış olduğunundan) 3 metre mesafeden, fatih terim'inkendisi, annesi, eşi ve kızlarına ağır küfürler etmiştir... Ama olsun, bunlar boş işler, iki kendini bilmez terbiyesiz namussuz küfür etti diye, koskoca fatih terim'in Beşiktaş'a gelmesi engellenemez !!! Profesyonel bir anlayışımız olması gerekiyor, Beşiktaş büyük kulüp ;) bir kaç serseri karşı çıkıyor diye, ayağımıza gelen bu fırsatı tepemeyiz...

Ayrıca Fatih Terim, iddia edildiği gibi kapalı tribüne nah işareti yapmamıştır.. Elini kulübenin üstüne koyduğunda, art niyetli kapalı tribün "aha hareket çekiyo" diyip basmıştır kalayı...

Görevini iyi yapacaksa Beşiktaş'a gelsin, bağrımıza basalım, imparator diye çağıralım, ayakta alkışlayalım

Yukarıda yazılanlara itirazı olanlar Mustafa Denizli'yi savunmasın. 

Ne farkı var denizli'nin terim'den ? 

Bugün "terim gelecekmiş" dense herkes isyan eder...

iki yıl önce sorsak "rüştü gelsin mi" "denizli hocamız olsun mu" diye, hemen herkes yine isyan eder, HAYIR derdi !

Bu ne ikiyüzlülüktür !

Kırmızıyla yazılanlara katılanlar en azından kendi içlerinde tutarlı bir duruş serglemiş oluyorlar...

Önce "gelmesin" diyip, küfür edip, dalga geçip sonra bağrına basan adamlardansa,
"Beşiktaşım'ı çok başarılı yapacaksa isterse fatih terim, isterse tuncay, isterse lugano gelsin" diyen adama çok daha fazla saygım olur.

Çünkü profesonel düşünmek, bir düşünme biçimidir, doğrudur - yanlıştır ama bir sistemdir ve tutarlıdır...

Bu yazının tümünden çıkan sonuç : Fatih terim'in gelmesi fikrine ve bunun gerçekleşme ihtimaline tepki gösteren adam, bugün Mustafa Denizli için de en azından "keşke gelmeseydi ama oldu bi kere ne yapalım tüh" demek ZORUNDADIR !

Bu zorundalık durumu, soyutlamanın ne demek olduğunu bilen bir insan için, doğruluğundan şüphe edilemeyecek BİLİMSEL BİLGİdir ;)

kartalpenchesi

Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

keskinli

mustafa denizli taraftari degilim fakat insanlik olarak bi kac tane tane terim eder
bana göre denizlinin hatasi söyledigi lafin ardinda durmamaktir
terim hoca degil,adanali bi kabadayidir
terim türk milletini utandiracak islerin icine girmistir,mustafa denizli türk milletini utandiracak bi sey yapmamistir
buda cok büyük bi fark olsa gerek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin