Ana Menü

Galatasaray - Fenerbahçe (Dostluk Derbisi) (!) Yer: İnönü

Başlatan beckyZWICKY, Mayıs 10, 2009, 15:45:42

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tolgahan_BJK

Herkes rahat olsun

Eğer bu maç İnönü'de oynanırsa, o gün Semtte şenlik var demektir !
O gün Siyah Beyaz formalarımızla, atkılarımızla semtte olucaz...
İsteyen fenerli - gaassaraylı buyursun gelsin :)

Forum vasıtasıyla, bu satırları okuyan kardeşlerimizi de semte davet ediyorum...

Bizim semtten gs fb tezahüratlarının yükselme şansı yok.
Hani adam kız arkadaşını almış gelmiştir, efendi efendi yürüyodur...
Hadi ona bişey demedik diyelim !

Amma velakin, öyle bağırmakmış, atkı sallamakmış, meşale yakmakmış...
Müsade edilmez ! Gereken yapılır...

Hatta bizim semtimizde,
bizden izin almadan kavga bile edemez gs'liler ile fb'liler !

Kapalı tribün mevzusuna gelinceeee...

Semtte terso durumlara müsade edilmeyeceği gibi, kapalı tribün de "asla ve asla" siyah beyazdan başka bir renge teslim edilmemeli !

Kapalıyı kaptırmamak için geceden stad kapısında sabahlayan, şu an 40lı yaşlardaki Beşiktaşlı büyüklerimizin hatrına ve bir geleneğin ısrarla devamı adına, bu mücadele verilecektir !

Beşiktaşlı olmak, bir gole, bir galibiyete, bir şampiyonluğa sevinmek değil, bu tarz durumlarda tavrını ortaya koymaktır ! Bunda zaten hemfikiriz.

Kapalı tribünü kollamak ve kaptırmamak için çeşitli düşünceler var. Bunları buradan paylaşamıyorum şu anda. Toplu bir karar çıktığı anda, gerekirse herkesi tek tek, mesajla bilgilendireceğim.

( Kapalı tribündeki mevcut tayfanın önde gelenlerinin bir kısmında "yaa bırakalım ne b.k yerlerse yesinler, birbirlerini yer onlar zaten" gibi bir yaklaşım var. Eğer bu yönde bir çoğunluk oluşursa, o zaman iş TEK TEK bizlere düşecek. Ve birilerinin öncülüğü olmaksızın da gerekli savunma yapılacaktır. Hiçbir şey olmasa, semtte bu tip durumlarda sert refleksler ortaya çıkar. Çıkmıştır ! Yine çıkacaktır ! )

19 mayısta, Beşiktaşlı herkes Semte davetlidir !

Şehir dışındaki kardeşlerimizin de içleri rahat olsun, geken yapılacaktır. Televizyonun başına geçin ve gs-fb maçında BEŞİKTAŞIMIZIN BESTELERİNİ dinleyin   :) 

kartalpenchesi

herşeyi anlatmışsın tolgahan abi

o gün bende semtteyim,kapalıdayım inşallah

Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

Cem Goren

tolgahan abi herseyı ozetlemis 19mayısta dershanede yok bende semtteyim o gun orada olmaktan baska onemli bir işim olmaz olamaz olmamalı
dusunmesi bile kotu kapalıda ecis bucus sarı lacivert oglanların olması
altın kapılarımız kan oldu tayfun

saldır beşiktaş

Ne işi var itlerin bizim güzel semtimizde
@ Tolgahan abi maç günü semtteyiz inşallah.
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

keskinli

konu türk futbolu bölümünden anasayfaya tasinmistir
edilen rica hakli görülmüstür
baska stad bulamamismi bunlar?
ne kadar cok taraftarlari olduklarini iddia edenler gitsin olimpiyatta oynasin!
bu rengi bozuklari sokmayin bu stada!
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

itirazlar ciddi bir boyuta ulastı dikkate almaları lazım

Tolgahan_BJK

İSTANBUL (CİHAN)- Beşiktaş Taraftar Gruplarından Çarşı Lideri Alen Markaryan, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 19 Mayıs Çarşamba günü İnönü Stadı'nda oynanması planlanan dostluk maçının başka bir statta oynanmasını beklediklerini söyledi.
CİHAN Muhabiri'ne açıklamalarda bulunan Markaryan, dostluk maçının BJK İnönü Stadı'nda oynanacak olmasının Beşiktaşlı taraftarlar arasında infial oluşturabileceğini belirterek, 'Beşiktaş'ın bu tür olaylar içine çekilmesini mi istiyorlar, anlam veremiyorum. Fenerbahçe ve Galatasaray dostluk maçı yapacaksa bu uzayda da olur. Neden İnönü Stadı'nda oynuyorlar. Gitsinler Olimpiyat Stadı'nda oynasınlar. Yine şehir dışında birçok statta bu dostluk maçı oynatılabilecekken neden bizim stadımızda oynuyorlar. Bunu anlamak mümkün değil.' dedi.

Fortis Türkiye Kupası finalinin İzmir yerine İstanbul'da oynanması için Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinin açıklamalarına rağmen Futbol Federasyonu'nun buna izin vermediğini hatırlatan Markaryan, 'Kulüp yöneticilerimizin bu olaya da itiraz edeceklerini bekliyoruz. Aynı zamanda Galatasaray'ın 19 Mayıs'ta İnönü Stadı'nda Fenerbahçe ile oynadıktan bir hafta sonra bu defa da Beşiktaş'la aynı statta karşı karşıya gelecek. Böyle olunca rakibimiz Galatasaray, Beşiktaş maçı öncesinde İnönü Stadı'nda bir prova yapmış olacaktır. Yetkililerin bu olayları baz alarak bu dostluk maçını başka bir yere almasını bekliyoruz.' diye konuştu.

Markaryan, Beşiktaş'ın şampiyonluğa giderken, Beşiktaş semti içinde 15 bin Fenerbahçeli ve 15 bin Galatasaray taraftarı görmek istemediklerini sözlerine ekledi.

(CİHAN)

BJK_Kübra

Beşiktaşımızı kimseye bırakmayız.. Beşiktaş bizimdir fenerlileri bağırtmayız bende ordayım..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Cem Goren

19mayıs yaklasıyor ama hala bır tık yok uzulerek soyluyorumkı bu maç oynanacak galiba... ama cıkacak olaylara karsı onlem alınması lazım 19mayıs gıbı bır gunu kendı kurulusu gibi 19.05 olarak kutlayan bır takımın boylesıne anlamlı bır gunde ""dostluk"" maçı yapmasıda ayrı bir konu

Tolgahan_BJK

valla şenlik var :):):)

zaten tatil günü.. kimle konuştuysam geri vites yapan çıkmadı daha !
Beşiktaş maçı varmış havası olucak gibi görünüyo şu anda...

söz bizde beste bizde taklit yok bizdeeee, mevzuda takmıyoruz geri vitesee :)

İçimden bi ses hala ; "bu maçı oynatmazlar inönüde" diyo...
Yani ciddi sıkıntı çıkıcak yoksa. üç beş kişiye misafir muamelesi yaptık diyelim, mutlaka fenerli ve galatasaraylılardan bi cinslik yapan çıkar... Zaten bi başladımı ardı arkası da kesilmez.

Emniyet de muhtemelen fbye gsye dokumaz direk bize cop sallar...

hayırlısı bakalım...

BJK_Kübra

Valla inşallah herkes gelir Beşiktaşa bırakmayız İnönü'yü..Ben ordayım kimi görürsem sataşıcam vala napalım dayakta yiceksek yiyelim ama onları Beşiktaşta gezdirmicemizi öğretelim..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

erdinc1926

harbiden çok ilginç ben böyle bir seyirci grubu bilmiyorum olduğunu da sanmıyorum :)
yerimiz belli bekliyoruz sizleri !.

K A R A G Ü M R Ü K L Ü L E R

Tolgahan_BJK

Maçın daha ilerki bi tarihe ertelendiği şeklinde haberler var.

Teyit edemedim daha ama, biletix'te çıkmış veya çıkacak bir bilet yok ! Kimseden çıt çıkmıyor.

Aynı gün UEFA'nın yemeği varmış, bir de Adnan Polat'ın cezası devam ediyo muhabbeti var.
Cezası devam eden adam nası dostluk maçına gircek vs vs gibi şeyler...

Şu anda durum budur

Cem Goren

bu maç bence ınonude oynanmayacak yetkılılerde bence olayın hangi raddeye ulastıgının farkında cıkıcak olaylarıda azcık kestırebılıyorlardır
biletizde hala tık yok bakalım ne olacak

yenerr17

eziklerin maçı bizim stadda böyle saçmalık olur mu yahu