Ana Menü

'Eski sayfaları açıp baksınlar'

Başlatan Bircan*, Nisan 21, 2009, 09:05:45

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bircan*

"Tezgah kelimesi Türk Futbolu´na zarar verir. Eğer 'Tezgah´ deniyorsa, herkesin eski sayfaları açması, eski şampiyonluklara bakması lazım. Unutmamak gerek; çok konuşan, çok hata yapar"   "Bursaspor maçında galibiyeti kaçırdığımız için üzgünüz ancak buruk değiliz. Yolumuza devam ediyoruz. Biz son maçımıza kadar oyunumuzu oynayıp, sahaya maçlarımızı kazanmak için çıkacağız. Biz Sayın Denizli ile bir konuşmamızın arasında sözleşme konusunu konuştuk, "Önce şampiyonluk, lig bitsin" dedi. Sözleşmeyi, resmi evraka dökmek dışında bir konu değil bu bizim için... Ayrıca ben Mustafa Denizli gibi bir kişiliğe sahip hocanın, üç takımı da şampiyon yaparak tarihe geçmeden bizden ayrılmasını istemiyorum. Bu ne zaman olursa olsun..."
'Tezgah çok zarar verir'
"Tezgah diye bir şey yok. Bu yarışın içinde her takımın aleyhine ve lehine verilen  kararlar oluyor. Aleyhimize verilen kararlarda hepimiz üzülüyoruz, hepimiz kırılıyoruz. "Tezgah" kelimelerini kullanmak Türk Futbolu'na zarar verir. "Tezgah" deniyorsa, herkesin eski sayfaları açması, eski şampiyonluklara bakması lazım. Biz bir kez Aralık ayında konuştuk sonra da sustuk. Şunu da söylemek isterim; çok konuşan, çok hata yapar. Tansiyonu hep birlikte düşürmemiz lazım. Bu başkanlardan başlayıp en aşağıya kadar inen bir silsile..."
'Sivas'ı tebrik ediyoruz'
"Sivas iki senedir aynı istikrarı göstererek, bulunduğu yerin şans olmadığını gösterdi. Yönetimini, hocasını tebrik etmek gerekir. Çok güzel kenetlendiler. Sonuna kadar da yarışın içinde olacaklarını gösterdiler. Bence Sivasspor senelerce bu yarışın içinde olacaktır. Trabzonspor'un tecrübeli bir hocası, şampiyonluk yaşamış başkanları ve yöneticileri var. Güzel bir kadro kurdular. Trabzonspor'a zaman vermek gerekir."
'
Beşiktaş destek bekliyor'
"Her taraftarın ne olursa olsun yılda kulübü için 10 dolar harcaması lazım. Statta 90 dakika bağırmak önemli, ama kulübe sahip çıkmak da önemli. Stada gelen taraftarlarımızın yüzde 70'nin üzerinde eski formaları var. Taraftarlarımızdan takımımızı yeni formalarımızla desteklemelerini bekliyorum. Her türlü eleştiriyi yapsınlar ancak kulüplerine maddi olarak da destek olsunlar."
Del Bosque konusu...
"Del Bosque olayı çok konuşuldu, çok tartışıldı. Ben kamuoyuna dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım, iyi anlattığımı da düşünüyorum. Ancak biz hatalı gösterildik. Bakın şimdi Fenerbahçe'nin bir oyuncu ile ilgili davası var; Federasyon Fenerbahçe Kulübü'nü haklı buldu. Bizim davamızda da Federasyon bizi haklı bulmuştu. Ardından UEFA, Del Bosque'nin açtığı davayı kabul etmedi. Ancak CAS'ta biz lobimiz olmadığı, Türkiye'nin lobisi olmadığı için kaybettik."
'Taraftarlara teşekkür ederim'
"Stat yapım sürecinde Futbol Takımımız maçlarını Anadolu'da oynayacak. Özellikle Süper Lig'de takımı olmayan şehirlerimize gitmek istiyoruz. Her Beşiktaşlı'nın hayalindeki Fulya projesini gerçekleştirdik. Şimdi sırada stat var. Transfer konusunda alınacak oyuncuları belirledik. Nobre'yle de görüşmelerimiz devam ediyor. Kalmak istiyorsa, bizim şartlarımıza uymak zorunda... Batuhan olayında ise duruşumuz bellidir. Bu kafa yapısıyla gelecekse, hiç gelmesin. Çok yetenekli, ancak kalbinin de bize uyması gerekiyor. Bursaspor maçında takıma büyük destek veren taraftarlarımıza teşekkür etmek istiyorum. En küçük bir kötü tezahürat olmadı ve müthiş bir destek vardı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. En güzeli de takımı "şampiyon" diye uğurlamaları idi.. Herkese örnek oldu..."
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]