Ana Menü

Abdullah Gül "Beşiktaş'a yeni Stad lazım"

Başlatan NoPasaran, Mart 14, 2009, 22:39:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Turkcell Süper Lig'deki Beşiktaş-Gençlerbirliği maçını izleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, siyah-beyazlı ekibe güzel bir stat gerektiğini söyledi. BJK İnönü Stadı'nda maç sonrası yaptığı açıklamada, 3 şık golün olduğu maçı keyifle izlediğini aktaran Cumhurbaşkanı Gül, Beşiktaş taraftarlarının yeni bir stat beklentisi olduğunun hatırlatılması üzerine de, ''Beşiktaş'a güzel bir stat gerekir'' dedi. Beşiktaş maçlarına daha sık gelmeyi istediğini ancak fırsat bulamadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, maç izlemenin kendisini dinlendirdiğini dile getirdi.

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

delgado1008

Anıtlar kurulundan iki kişiyi görevden al o stad yapılır sayın gül çok zor olmasa gerek...
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

erdibatmaz

o stad yıkılırsa maç sırasında, anıt kurulu binasını o görevlilerin bi yerlerine monte ederler. sonra sorumluluk bizim değil demesinler.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

Catak

anladın bravo sayın cumhurbaşkanı madem anladın gerekeni yap istersen hee fena olmaz demi stad yıkılmadan bişiler yap artık!
ÇATAK

Carsi_Karabuk

Bize yapılanlar...Bizleri sadece yüceltmiştir.

Guti ORÇ.

aquilas

Tamda bununla ilgili bugün çok güzel bi yazı okumuştum atıf keçecinin
Atıf Keçeci
Beşiktaşlılar Uyanın Artık

Kayseri Kadir Has Stadı'nın açılışını tüm Beşiktaşlılar içleri buruk izlemişlerdir. 18 ay gibi kısa bir sürede bitirilerek hizmete sunulması takdir edilecek bir durum. Emeği geçenlere Türk futbolu adına teşekkür ederiz.                F.Bahçe'nin Şükrü Saracoğlu Stadı ile Galatasaray'a yaptırılmakta olan Seyrantepe'deki tesis devletten önemli destekler alınarak meydana getirildi. Hele Şükrü Saracoğlu Stadı, Belediye İmar mevzuatları hiçe sayılarak inşa edildi.
Antalya, Konya, Sivas, Bursa ve diğer şehirlerde yeni stat inşası için önemli çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Bütün bu gelişmeler yanında ülkenin en eski spor kulüplerinden biri olan Beşiktaş ise İnönü Stadı'nı yenilemek için Anıtlar Kurulu'nun kararını bekliyor.
Fulya Süleyman Seba Projesinin açılışı öncesi ve sonrasında devlet erkânının takındığı tavır dikkat çekiciydi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören'in Başbakan Tayyip Erdoğan'a davetiye götürdüğü haberini medyada göremedik. Cumhurbaşkanlığına ve bazı bakanlara davet yapıldığını biliyoruz. Açılışta ise Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül sıra dışı bir konuşma yaptı ve ayrıldı. Bölge milletvekili Egemen Bağış'tan başka hükümetten kimse açılış davetine icabet etmemişti. Ayrıca İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı ve de Emniyet Müdürü ne yazık ki açılışta yoktular.
Bu hal, akla Beşiktaş ile devlet ve hükümet arasında bir sıkıntının varlığını getirmektedir. Bu durumun 106 yıllık halk kulübü Beşiktaş'ın ismine karşı yapılamayacağı muhakkaktır. O halde sıkıntı Yönetim Kurulu Başkanı ve heyetinden mi kaynaklanmaktadır?
Hal böyle diye beklemekle bir sonuca gidilemeyeceği bilinci tüm Beşiktaşlılarda gelişmelidir. Hiç vakit geçirmeden tüm camia harekete geçmelidir. Bugüne kadar takip edilen yolla bir yere varılamayacağı gerçeği ışığında aksiyoner kongre üyeleri olaya sahip çıkmalıdır. Gönüllü bir çalışma grubu, medya üzerinden ilgilileri bu konuda daha duyarlı olmaya sevk edecek faaliyet içerisine girmelidir.
Beşiktaş üzerinden kazandıklarını rahatlıkla beyan eden Aşçıoğlu Firması 24 katlık projeyi 36'ya çıkartırken gösterdiği mahareti, stadın imarı ile ilgili de esirgememelidir. Başkan Yıldırım Demirören bu konuda artık denenmiş yolları terk etmeli ve kamuyu etkileyecek çalışma içerisine girmelidir.
Bugün Beşiktaş siyasi bölge olarak hükümete 4 bakan vermiştir. Sayın Hayati Yazıcı, Egemen Bağış, spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ve Nimet Çubukçu başta olmak üzere diğer vekiller harekete geçirilerek resmî işlem ve prosedürün diğer kulüplere gösterilen tarzda uygulanması temin edilmelidir.
Bu konuda duyarlılık gösterecek medya grupları ile temasa geçilerek geniş katılımlı bilgilendirme toplantılarının kamuya intikali sağlanmalıdır. Yaptıkları çalışmalarla önemli mesajların kamuya aktarılmasında başarılı olmuş, son kongrede de ibrasızlık oyu kullanan kongre üyelerinin stat yapımı konusunda da konvoyun başını çekme arzuları ilk adım olarak düşünülmelidir. Zira, "Ağlamayan çocuğa mama verilmez." sözünü kimse aklından çıkarmasın.

sercAn1903

yapılsın yapılsında yıkıp bırakılmayacaksa yapılsın. benim korkum yıkarlar kalır öyle sonra bi o statta bi o statta maç oyna..

...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

carsibxl

aynen katiliyorum, SECIM kokan hareketler bunlar! ama yinede yapsin stadimizi :)
Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar, güneş yalnızda olsa etrafına ışık saçar, unutma doğruların kaderidir yalnızlık, kargalar sürüyle kartallar yalnız uçar

ilhan mansız_melis

eminim yaparlar stadımızı eğer siz yapacaksanız istemez kalsın
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

+18 !

eyup1903

inş güzel bi stad yapılır bunu özlemele bekliyorum

keskinli

sayn cumhurbaskani anitlar kurulunun kulaklarini cekiniz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Simurg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kulübümüzün yeni stat projesine yeşil ışık yaktı. Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Beşiktaş'taki Conrad Otel'de gerçekleştirilen "Büyük Beşiktaş Buluşmaları-1" adlı yemekli toplantıda kulübümüzün İnönü Stadı'na ilişkin projesine de değindi.

Erdoğan yaptığı konuşmanın bir bölümünde İnönü Stadı'na ilişkin projeye de değinerek, salonda bulunan Başkanımız Yıldırım Demirören'e dönerek, "Yıldırım Bey İnönü Stadı ile ilgili bana projeyi getirdiler. Dedim ki, 'Bu projeyi oradaki yapıya uygun bir hale getiremez misiniz?' O da, 'Zaten oradaki yapıya uygun bir proje yapıyoruz' dedi. Yıldırım Bey, Kadir Bey de bu işe hazır. Yeter ki, sen parayı bul. Çünkü İstanbul'un UEFA standartlarına uygun statlara ihtiyacı var" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan'a konuşmasının ardından taraftarlarımız tarafından, arkasında "Davos Fatihi" yazılı, doğduğu il Rize'nin plaka numarası 53 nolu Beşiktaş forması hediye edildi.

Başkanımız Yıldırım Demirören ve Yönetim Kurulu üyelerimizin davetli olduğu, AK Parti Beşiktaş İlçe Başkanlığı tarafından dün akşam düzenlenen "Büyük Beşiktaş Buluşmaları" gecesinde, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, yeni stad projemiz için yapıcı yaklaşımda bulunmuş, samimi desteğini ifade etmiştir.

Sayın Başbakanımız'ın stad projemiz ile ilgili yapmış olduğu olumlu açıklama Kulübümüz'de büyük memnuniyet yaratmıştır.

Sayın Başbakanımız'ın stad projemizin izinlerinin tamamlanması ve yapımı sürecinde de Kulübümüz'e gerekli desteği vereceğine olan inancımız, bizleri daha da yüreklendirmiştir.

Camiamız'ın bilgilerine saygılarımızla sunarız,

BEŞİKTAŞ JK

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

kartalpenchesi

Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene