Ana Menü

"Önce Sergen, sonra Delgado"

Başlatan Adriano, Mart 01, 2009, 13:46:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adriano

Beşiktaş'ın Brezilyalı futbolcusu Bobo, İstanbul'da ömür boyu kalmak, Beşiktaş'ta da jübilesini yapmak istediğini söyledi.

Bobo, Beşiktaş Dergisi'nin Mart ayı sayısında yer alan röportajında, ''Bir ömrü İstanbul'da geçirir misin'' sorusuna ''Kesinlikle geçiririm'' yanıtını verirken, jübilesi için de ''Buna da cevabım, kesinlikle isterim. Kaldı ki yapacağım da'' dedi.

Beşiktaş taraftarlarının takım için büyük anlam ifade ettiğini belirten Bobo, ''Onlar da takımın bir parçası. Bence bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı şekilde bizi desteklemeliler. Bu sene şampiyonluğa çok yakınız. Taraftarımızla beraber sezon sonunda şampiyonluk kutlaması yapmak istiyoruz'' diye konuştu.

Şimdiye kadar çalıştığı teknik direktörler arasında kendisine en çok katkısı olanın kim olduğu sorusuna Bobo, ''Burada birlikte çalıştığım her hocadan bir şeyler öğrendim, ama hepsinin içinden Tigana daha etkili oldu. O beni buraya getirmişti. Herhalde onun payı biraz daha büyük'' yanıtını verdi.

Bobo, ''Bobo, Holosko, Nobre aynı takımda oynar mı'' sorusuna da ''Bence oynar. Türkiye'de bunun örnekleri de var. Mesela Trabzonspor'da iki santrforun yanı sıra Yattara da oynuyor'' cevabını verdi.

Türkiye'de Gökhan Ünal ve Ümit Karan'ı beğendiğini anlatan Brezilyalı futbolcu, başarılı bulduğu savunma oyuncularının başında da Servet ve Lugano'nun geldiğini kaydetti.

Kendisine Beşiktaş'ta en iyi pas atan futbolcunun Sergen Yalçın olduğunu belirten Bobo, ''Sergen Yalçın'la üç ay oynayabildim. Daha öncesini de bildiğim için Sergen'in o zaman çok iyi dönemleri değildi, ama buna rağmen üç seneyi bir bütün olarak düşününce ilk sırada Sergen'i söylerim. Ondan sonra da Delgado gelir'' şeklinde konuştu.
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

djinonu

o sergen varya o sergen gitti gönderildi bi akilsizin akli ile ne diyeyim yazik ya....önüne bak bobo adam gibi oyna golünü at zaten istiyorsun insallahta basarili olursun

keskinli

besiktasta kalici olmak zordur
bu zorlugu asacak yetenek var boboda
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carsi52

Söylediklerinde ciddi olduğunu sanmıyorum.

Sergen konusunda ve Delgado konusuna katılıyorum.
Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.

Sergenle 3ay bile yetmis iyi oynadığını anlamak için

bazıları 5 yıldır bu takımda ama hala anlamamıslar sergenin değerini.

delgado1008

hayretler içerisindeyim bu taraftra sürekli küfreden istanbulsporda iken orta parmağını taraftara gösteren sergene bu klup zaten 100.yılda forma vererek onurlandırmıştır daha kaç yaşına kadar oynacaktı gittiği sezon sahada yürüyen bi sergen vardı yönetim yönetim de artık abartmayın bağzı şeyleri
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

[KralKartal]

Sergenin degerini ve farkini anlamayan futbol cahilidir...

Boboda futboldan anlayan yetenekli biri...

Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi