Ana Menü

hayallerim gerçek oldu (yeter ulan)

Başlatan gürol, Ocak 29, 2009, 21:09:18

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

RCA

Alıntı yapılan: gürol - Ocak 30, 2009, 16:19:04
Alıntı yapılan: M34 - Ocak 30, 2009, 14:06:55
vallahi ben ciddi anlamda korkuyorum. peres aramis, üzgün oldugunu söylemis. bugün de baktim: uzatmak istemiyoruz gibi aciklamalar yapmis. durum vahim bence. düsünsenize: size biri yaslisin, öldürmeyi en iyi sizler bilirsiniz dese, ne yaparsiniz? ardindan telefon ederseniz bu iste bir is var demezmisiniz?

herhangi bir ülke degil ki israil. dünyanin en tehlikeli ajanlarina sahipler. eger peres bugün icin bu sözleri yutuyorsa korkulmali kanimca. 
vallaha sen kork israilin tehlikeli ajanlarından (mossaddan) ben korkmuyorum.
israil dediğiniz avuç kadar ülke yürüyerek ele geçiririz.neden korkuyorsunuz anlamadım.ayrıca israil asla bir ülke değil olamaz.israil bir piyon bir oyuncak kukl[kufur otomatik editlenmistir-uyarildiniz]üçük amerika.
o laflar küçük israile değil büyük amerikaya söylendi.ben o yuzden gururlandım.
siz oturduğunuz yerden israilden korkmaya devam edin ki piyon küçük israil büyüsün.siz ses çıkartmayın ki israil yaptığı katliamı dünyada meşrulaştırsın.önceden yenilemez israil şimdi eleştirilemez israil olsun.
siz korkup ses çıkartmayın ki şerefimiz olan tc. başbakanı azarlansın küçük düşürülsün.

ayrıca buraya bilen bilmeyen herkesin yazı yazdığını görüyorum.propaganda yapılmasın burda.ben asla başbakan çok iyi oyum ona gibilerinden birşey söylemedim.yani siyaseti karıştırmadım.

kırk yılda bir haberleri babasının zoruyla izleyen insanlar burada yorum yapmasın.
ben hayatımı siyasete adadım kitaplar okudum haberlerin hiçbirini ve siyasi açık oturumların hiçbirini kaçırmayan birisi olarak konuşuyorum.türkiyenin dünyadaki öncedenki durumunu da şimdiki durumunu da bilen biri olarak konuşuyorum.

ayrıca dünkü forumu da canlı izlemiş biri olarak konuşuyorum.

başbakanın türkiyeye geldikten sonra ki yaptığı şey beni ilgilendirmez.beni orda temsil etmesi ilgilendirir.
soruyorum size siz bir savunma yapmışsınız türkiyeyi korumşsunuz ve türkiyeye geldiğinizde sizi havaalanında 5.000 kişi karşılıyor ne konuşurdunuz orda?

bana bir iyiyi birde kötüyü gösterin o çok bilenleriniz.
madem başbakan kötü yapmıştır o zaman iyi yapan birini gösterin tarihte başbakandan başka (mustafa kemal ATATÜRK hariç tabi)
konuşmak için konuşmayın maden karşısındasınız kötü diyorsunuz o zaman bana iyiyi gösterin.

gürol abim ii güzel yazmışsın biişiler de bi lafın yanlış onu düzeltmeliyim.. burda piyon olan devlet AMERİKADIR.. israil değil israil lobisi şuan amerikanın iç vce dış işlerinde yetkiye sahip bir lobidir.. ve amerika ve diğer avrupa ülkelerindeki piyasların çoğu yahudilerin elinde.. bunuda unutma herkes ses çıkarır ama amerika ses çıkaramaz !! nedne mi? israil derki kardeşim sen sesini çıkarma eğer çıkarırsan bütün bankalarımı çekerim uğrasırsın kaç milyar insanla diye!!! beniim amcam amerikada iktisad okumuş bir insan ve bu konu üzerinde çok kitap okudum snein gibi o yüzden israili küçük hedef olarak almayın sakın !! yahudilerrr kendilerini hep en üst toplum bizleri 2. sınıf görürlerr.. hatta size okuduğum bir romanda adı gecen bir uzmnanın (evliye diyebiliriz) bir lafı vardır kii: yahudilerin önüne gecemeyeceği toplum yoktur.. ama bir toplum vardır ki ondan akıllı ondan iantçı onlarda türkler ve kürtlerdir.. eğer ki yahudiler bu toplumları birbirine düşürürse işte oo zman tüm dünyaya hükmederler.. AMERİKA'YA HÜKMEDİOLAR,ARAPLAR ELLERİNDE OYALIYORLAR (MISIR SURİYE),sıra kimde ;)

Yeni Mesaj: Ocak 30, 2009, 22:37:06

recep tayyip erdoğanın dediklerine gelirsek, dedikleri doğru ama yanlış yerde yaptı.. bir devlet adamı asla duygusal olmamalıdır..! mantıklı olmalı ve diplomasi görüşler altında kendini ve devlettinin itibarını iyi anlamda düşünrek sözcüklerini seçmeli.. ayrıcaa arap olayına gelirsek kimse sevinmesiinn arapların yeni liderymişiz falan filan haberleri çıkıyor araplar 1000 sene himayemizde kaldılar ama şerefleri yoktur ki 1.dünya savaşında ingliterenin yanında yer aldılar arapların gazına gelmeyelim..
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.

M34

Alıntı yapılan: Resulbjk - Ocak 30, 2009, 22:33:00
recep tayyip erdoğanın dediklerine gelirsek, dedikleri doğru ama yanlış yerde yaptı.. bir devlet adamı asla duygusal olmamalıdır..!

Ne demisti Vito Corleone? Asla karsisindakine ne düsündügünü gösterme. Ve düsmanlarindan nefret etme, bu karar verme yetkini bulandirir. Tüm politikacilar böyle davranir. Bagirdi, hürledi, ne oldu? Gazze de daha mi az insan ölecek? Hayir. Aksine. Kendini isole etmis durumda. 

Gazze üzerinden secimlerde prim yapmaya, egosunu tatmin etmeye calisti. Biz Israile silah satiyormuyuz, pilotlarini egitiyormusuz Gürol'un dedigi gibi? Ve Gazzeye bu silahlarla bu pilotlarla saldiriliyor mu? Nasil bir paraodxlukdur bu? Adama bir yandan öldürme diyorsun, diger yandan silah veriyorsun.

Gercekten samimi ise silah-exportuna, pilot egitimine durdurma talimati verir. Gerisi bos. 

gürol

işte güzel bir yorum.bilgiye dayanan fikir yürütülen bir yorum.tebrik ederim seni.

öyle abartılan kadar değil yok amerikanın tüm finansal gücü israilden geliyor da yok dünya ekonomisinin %52 si israillilerinmişde böyle yorumlar da okudum.
tamam zamanında amerikaya gitmiş israilliler var orda zengin olmuşlar felan ama o kadar da değil.
amerikada dönen para 15 trilyon dolar para.15 trilyonun olsun olsun 250 milyar doları israilin kontrolunde olsun.daha da olmaz.ötesi hayalcilik olur bence.

israil piyondur hala savunuyorum.israil amerikanın seçim politikası ve dış politikasının oyuncağıdır.

nedenleri

amerika dünyanın jandarması olmak istiyor bunu meşrulaştırmak için karşısında savunabileceği bir somut kavram olması lazım.o da müslümanların teroristliği diğer bir anlamıyla antiseminizm (bu hakkı ikiz kulelere olan saldırıda meşrulaştırdılar)

bu bağlamda müslümanlar nerde?ortadoğuda.tabi bu savaş ve bu jandarmalığın bir bedeli olacak silah pahalı birşeydir.o yuzden bir taşla iki kuş misali ortadoğuda petrol de var.sömür

ortadoğuyu ele geçirmesi için orda bir üst kurmsı lazımdı.bu pahalı bir işti.israillilere zaten sindirdiği ortadoğu toplumundan toprak satın almasını söyledi.

isailliler o kadar toprak satın aldı ki artık orda küçük bir devlet kurabileceklerdi.ve israil kuruldu 60 yıl önce.

sonra bu ülke güçlü olmalıydı.amerika her türlü gücü verdi.destekledi.elleriyle büyüttü israili.

ama o büyütülen çocuk kendini birşey sanmaya başladı.ve nerdeyse amerikayı tanımaz hale gelecek yakında.o yuzden toprak bakımından alelacele savaşlar yapıldı.

zaman zaman araplarla anlaşıp israile saldırttı zaman zamansa israile emir vererek araplara saldırmasıını sağladı.tamemen bizim pkk sorunu gibi.aynı olay.tek fark türkiye bölgede güçlü olması istenmeyen ülke israilse bölgede güçlü olması istenen ülke.israilin silahları amerikan malı.hibe silahlardı.artık fabrikaları kurdular silahın nasıl yapıldığını öğrettiler israilde kendi yapıyla kavruluyor silah bakımından.bizim sorunda güçlenmememiz için avrupadan imf den ve pkk doğrultusunda ekonomimize verilen darbelerdir.

bu konu uzar da uzar.amerikanın ortadoğu politikasını tartışmak burada yazılacak birkaç cümleyle olmaz.o yuzden fazla uzatmıyacam.sadece israil piyon piyon.ve asla o kadar zengin değil.ha zengin ama o kadar da değil.

son olarak yazdığın cümlede aralarda noktalama işaretleri var o yuzden bütünlüğünü anlamadım.
"yahudilerin önüne gecemeyeceği toplum yoktur.. ama bir toplum vardır ki ondan akıllı ondan iantçı onlarda türkler ve kürtlerdir.. eğer ki yahudiler bu toplumları birbirine düşürürse işte oo zman tüm dünyaya hükmederler.. " bu cümle nerde bitiyor?yoksa bitmiyormu hepsi mi?

Yeni Mesaj: Ocak 30, 2009, 23:32:27

Alıntı yapılan: M34 - Ocak 30, 2009, 23:08:09
Alıntı yapılan: Resulbjk - Ocak 30, 2009, 22:33:00
recep tayyip erdoğanın dediklerine gelirsek, dedikleri doğru ama yanlış yerde yaptı.. bir devlet adamı asla duygusal olmamalıdır..!

Ne demisti Vito Corleone? Asla karsisindakine ne düsündügünü gösterme. Ve düsmanlarindan nefret etme, bu karar verme yetkini bulandirir. Tüm politikacilar böyle davranir. Bagirdi, hürledi, ne oldu? Gazze de daha mi az insan ölecek? Hayir. Aksine. Kendini isole etmis durumda. 

Gazze üzerinden secimlerde prim yapmaya, egosunu tatmin etmeye calisti. Biz Israile silah satiyormuyuz, pilotlarini egitiyormusuz Gürol'un dedigi gibi? Ve Gazzeye bu silahlarla bu pilotlarla saldiriliyor mu? Nasil bir paraodxlukdur bu? Adama bir yandan öldürme diyorsun, diger yandan silah veriyorsun.

Gercekten samimi ise silah-exportuna, pilot egitimine durdurma talimati verir. Gerisi bos. 
o paradoxu oluşturan şey bizim tarihten beri gelen birbizimizi çekememe hastalığımız.çelme takma alışkanlığımız.

askerimiz bir ayrı konuşuyor muhalefet bir ayrı konuşuyor iktidar bir ayrı konuşuyor gazeteci bi ayrı diplomat bir ayrı konuşuyor.
ne zaman ki millet meselelerini siyasete karıştırmayacaz o zaman bu tarz paradoxlar oluşmaz.

malesefki hastalığımız bu.
menderes meselesinde de aynı hastalığımız ceryan etmişti.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

eRe

bugun ogrendım bıseylerı
ve artık cok daha ıyı anladım
dun olanlar tamamen gosterıydı
tamamen secıme yonelıktı
eger cok karsısındaysak savasın ne onların savas pılotlarını egıtırız ne de sılah alısverısı yaparız!
bu kadar basıt
bagırarak bıseyler degısmıyor
o pılotları yetıstırmezsek cok sey degısıyor!
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

gürol

Alıntı yapılan: eRe - Ocak 30, 2009, 23:33:10
bugun ogrendım bıseylerı
ve artık cok daha ıyı anladım
dun olanlar tamamen gosterıydı
tamamen secıme yonelıktı
eger cok karsısındaysak savasın ne onların savas pılotlarını egıtırız ne de sılah alısverısı yaparız!
bu kadar basıt
bagırarak bıseyler degısmıyor
o pılotları yetıstırmezsek cok sey degısıyor!
türkiye kapitalistleşiyor erdem.
sen satmazsan sen eğitmezsen birileri eğitecek o zaman ben eğiteyim de para kazanayım bari modundayız.
seçim poitikası değildi.
taa ki metro açılışına kadar.metro açılışında seçim propagandası olarak kullanıldı evet.madem halk bu kadar destek verdi o zaman bende bunu kullanayım dedi başbakan.
ama bence hata etti.
merto açılışına kadar alkışlıyorum sonrasını eleştiriyorum.

Yeni Mesaj: Ocak 30, 2009, 23:41:57

metro açılışından sonraki tutum benim bu konuyu açarkenki heyecanımla duygularımla alakası yok.
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

erdibatmaz

Alıntı yapılan: gürol - Ocak 30, 2009, 23:40:17
türkiye kapitalistleşiyor erdem.

o iş çoktan oldu. sadece türkiye değil, dünya da kapitalistleşti. sonuçları işte bunu getirdi. bunun gibi binlerce olay yaşanıyor dünya siyasetinde. Ama olaylar ancak neden sonuç ilişkisi içerisinde birbirleriyle bağlandığında ortaya çelişkiler çıkıyor, işte o zaman anlıyor millet oyun içinde oyun olduğunu. Anlamayan ise uyutulmuş olanlar. Koyun diyoruz onlara... okumayan, araştırmayan, merak etmeyen insanlar. günü kurtarırlar. Onları da bu hale getirdi bu dünya. neyse çok derine ineriz bunları tartışırsak, ama temelde böyle yani.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

M34

carlito1903

Yılmaz Özdil'in zekası orada ki tepkinin Türk Başbakanının susturulmak istmenmesine olduğunu anlayacak kadar geniş değil sanırım...

keskinli

rahmetli ecevitten sonra gösterilen ilk cesaret örnegi
perezin laflarini yutsaydi,buradaki bazi kisiler neler derdi cok iyi biliyorum
illa muhalefet olmak icin gercekleri bile göremeyen muhalefetin oldugu bi ülkede siyasi acidan fazla bi sey beklememek gerek
orada söylenen laflar yenilir yutulur cinsten degildi,bu ülkede bu laflari yiyecek adam cikarsa sasarim
eger basbakanin amaci reklam yapmak ise,reklam yapmanin daha kolay yollari var
örnegin findigia 2 lira degilde 7 lira verirsin,bugdaya 10 lira verirsin,dünya piyasalarinin aksine calisanlara cok fazla miktarda zam verirsin
dis politikadaki pisirikligi elestirenler,simdi de pisirik kalmayi öneriyor
avrupa ambargo koyarmisda,mossad gelirmisde.....
mossad ve cia degilmi pkk yi destekleyen?onlar zaten ülkemizde
siyasilere düsen görevde onlari uzaklastirmak,milletimize düsen görevde kutuplasmayi engellemek,baska düsüncelere saygi duymak yani oyuna gelmemek
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

M34

bu siteyi yeni buldum. süper birsey. eksi sözlügün resimlisi :-)

tayyip vs. peres

http://www.bobiler.org/tayyip_vs_peres_2224/1

ilhan mansız_melis

Tayyip kırk yılın başında doğru bişey yaptı Mod haksızlık yapmış ama tayyip bunu kendine mi yoksa Türkiye'ye mi bi haksızlık saydı orası kuşkulu ayrıca orada Türkiye'yi temsil ediyor akp sembolü taşıyan bi dosyayla gitmesi çok yanlış
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.