Ana Menü

hayallerim gerçek oldu (yeter ulan)

Başlatan gürol, Ocak 29, 2009, 21:09:18

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Tartışmayın boşuna.

Başbakanda zaten siniri gecince basın toplantısı düzenledi.Tepkisinin İsraile değil,süreyi ayarlayaman toplantı  moderatörüne olduğunu acıkladı.

Erdoğan, oturumu terk edip, Sarkisyan ile görüştükten sonra, toplantıyı neden terk ettiğine dair bir basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, açıklamasında şunları kaydetti:
"Uluslararası alanda özgür bir tartışma ortamı sunan Davos'a her zaman olduğu gibi barışçı ve yapıcı olarak, uluslararası işbirliğine katkı sağlamak için geldim.
Nitekim, Davos çerçevesinde yürütülen etkinlikler kapsamında düşüncelerimizi vurguladık.
Bu kapsamda ortadoğu barış süreci, İsrail-Filistin, İsrail-Suriye, İsrail-Filistin konuları hakkında açıklamalarda bulunduk.
Son bir ay zarfında yaşanan insanlık trajedisini, Gazze'de yaşanan trajediyi ve krizle ilgili gözlemlerimizi Davos ruhuna uygun bir şekilde açık yüreklilikle paylaştık.
Konuşmamda özellikle altını çizerek barış mesajlarını ön plana çıkardım.
Herhangi bir şekilde ne İsrail halkını, ne Cumhurbaşkanı Peres'i ne de Musevi halkını hedef almadım.
Aksine bugün öğlen panelde de akşam yapılan panelde de antiseminizmin bir insanlık suçu olduğu anlattım.
Tabii usul açısından bir şeyi hatırlatmak zorundayım; Bugün öğlen katıldığım panel 14:30'da başlaması gerekirken sadece ben ve Aliyev geldi. Yaklaşık 40 dakika bekledik, başka kimse gelmemişti. Panel yönetisi de beklemeyelim dedi ve 14:55'de panele başladık.
Akşamki panele gelince, Ban-Ki Mun 8 dakika konuştu. ben 12 dakika konuştum. Sayın Amr Musa 12 dakikaya gelince konuşmasını kesti. Buna mükabil, İsrail Cumhurbaşkanı'nın 25 dakika boyunca zaman zaman toplantı usul ve adabına aksi halde zaman zaman bana diretk hitap ederek tartışma ortamının dışına taşan bir tavır sergiledi.
Uluslararası kurallara göre objektif tutum sergilemesi gereken toplantı yöneticisi ise ben de dahil olarak diğer konuşmacılara söz hakkı vermeden toplantıyı bitirmek istedi.
Müdahale ederek söz aldığımda da görüşlerimi ifade etmeme imkan tanımadı ve toplantı moderatörüne karşı bir tepki ortaya koydum. Bitmek üzere olan toplantıyı da terk ettim.
Bunu özellikle sizlere açıklamak istedim ki, çünkü burada da hedef saptırılabilir.
Yumuşak başlıyım, ama uysal koyun değilim. Çok teşekkür ederim..."
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Catak

helal olsun diyorum ilk defa doğru takdir ettimn başbakanı helal olsun gerçekten :alkis
ÇATAK

M34

kabul ama diplomaside bir usul vardir. ne olursa olsun.

peres erdogani tuzaga düsürdü gibime geldi. sonuclari kötü olacak bizim icin. cok sert sözler söyledi. geri dönüsü yok gibime geliyor. ne demek "öldürmeyi siz cok iyi bilirsiniz, yaslisiniz, elleriniz titriyor. sucluluk piskoljisi icindesiniz" gibi seyler söylemek ...

sercAn1903

bende şimdi gördüm şaşırdım. hemde çok şaşırdım..
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

M34

Alıntı yapılan: akbaba71 - Ocak 29, 2009, 22:08:01
Başbakanda zaten siniri gecince basın toplantısı düzenledi.Tepkisinin İsraile değil,süreyi ayarlayaman toplantı  moderatörüne olduğunu acıkladı.

iste demek istedigim bu. demek ki pafla cikmayacakmis.

Catak

sonucu ne olursa iyi konuştu sindirilmiş türkiye nin baş kaldırışıdır bu faturası ne kadar ağır olursa olsun helal :alkis
ÇATAK

sercAn1903

...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

keskinli

konua aciklik getirmek gerek
ne konuyu acan arkadasimiz nede konuya yazanlar olaya siyasi yaklasmadilar
nasilki sayin demirören iyi veya kötü besiktasin baskaniysa,ve besiktas baskanina yapilan hakarette besiktasa yapilmis sayiliyorsa,türkiyenin basbakanina yapilmis hakarette türk ulusuna yapilmis hakarettir
sayin basbakanin cevaplarini agir bulanlar,bide israil baskaninin konusmasina baksin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Guti ORÇ.

ahmet abinin videosuna göre haklı bir şekilde konuşmuş.

melankolizm

moderatöre ne dönersin be. devam etsene.

hayırlısı bakalım :/

carlito1903

Perez resmen provokatörlük yaptı. ''Sizin de hergün başınız üstünden füzeler uçsa sizde bunu yapardınız'' dedi elini kolunu sallayarak.

E şimdi kendisine sormak lazım, o kundaktaki bebekler mi yolladı o füzeleri ? Okuluna giden çocuklar mı yoksa ?

Moderatör'ün de yaptığı ayıptı yani, orada tarafsız olması gerekirdi. Perez'in yanında oturan Arap Birliği Genel Sekreteri de süt dökmüş kedi gibi sus pus oturdu. İnsan biraz tepki verir be adam ayıp !!

Başbakan doğru olanı yapmıştır bana göre...

gürol

Alıntı yapılan: M34 - Ocak 29, 2009, 22:11:21
Alıntı yapılan: akbaba71 - Ocak 29, 2009, 22:08:01

iste demek istedigim bu. demek ki pafla cikmayacakmis.
hayır bence pafla çıkacak hatta pafla çıktı bile.

bilmem siz hangi basın toplantısını izlediniz ama benim izlediğim canlı basın toplantısında sorulan 2 soru vardı

soru 1- davosa bir daha gelmeyecekmisiniz
cevap: davos moderatorune olan bir tepkiydi o.davos başkanıyla oturur bu konuyu tekrar konuşuruz.

soru 2- peres in sert tavrı hankında ve israil ilişkileri hakkında ne düşünüyorsunuz gibi bişeydi.
cevap: peresin sesi yüksek çıkıyor emin olun benim sesim daha yüksek çıkar.

demek oluyor ki geri vites yok
pafla çıkılıyor

bana göre olacaklar
kısa vadede:
-israil ambargoyu kaldırmak için girişimlere başlayacak
-israil bölgede yalnız olmadığını ve attan büyük deve olduğunu anladı
-en kısa vadede olan güzel şeyse o lafları sarfeden küstah peres kuyruğu sıkıştırıp özür diledi.(arkadaşlar dünyanın korktuğu israil cumhurbaşkanı özür diliyor hemde bizim doğrumu yanlışmı diye tartıştığımız konuda)

uzun vadede
- arap ve islam dünyasının braveheart (cesur yüreği) oldu türkiye.ve din savaşları çıkartacak israile dur diyen türkiye oldu.ve bundan sonra çok büyük bir potansiyel olan orta doğu ve asyayla olan ticaretimiz artacaktır.tamam avrupayla ve israille biraz gözle görülemeyecek kadar azalabilir ama önemi yok.
- avrupa birliği bundan sonra türkiyeyi daha fazla dikkate alacaktır
- dünyanın neresine giderseniz gidin türküm dediğinizde size cesur yürek gözüyle bakılacak.

not 1: m34 sana bi lafım yok aslında kimseye bi lafım yok
not 2: ahmet abi teşekkür ederim
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

carlito1903

Olaya biraz da ters taraftan bakmak istiyorum...

Filmi başa saralım. Başbakan, Perez'in insanı tahrik eden ve suçlayan konuşmasının ardından gereken tepkiyi vermeseydi şimdi ne diyecekti bu olayı kınayanlar ?

Diyeceklerdi ki ''Sesini bile çıkaramadı, İsrail'in oyuncağı, Emperyalistlerle ortak oldu vs.'' gibisinden bi ton laf edilecekti.

Ortada lafını yeme olayı falan da yok ayrıca, adam benim için Davos bitmiştir dedi ve kasabadan ayrıldı, şu saatlerde İstanbul'a inmesi bekleniyor.

Gürol'un da yazdığı gibi ''Dünya'ya meydan okuyan bi ülkenin Cumhurbaşkanı bizim Başbakanımızdan özür diliyor'' Bu küçük bi olay değildir.

Türkiye Dünya'nın en kritik bölgelerinden birinde çok önemli bi rol üstlenmiştir. Dış politikamızda daha etkin olacağız bundan sonra demek ki. İzleyen değil müdahale eden bi yapımız olacak.

Bunlar kötü şeyler mi ? Bi şeyi de beğenin yahu !!

gürol

haklısın burak

ben vide şöyle düşünüyorum.
dünya kamuoyunu düşünelim.
dünyanın en küçük ülkelerinden en büyük ülkelerine kadar dışarı çıkıp o dovizleri (pankartları)ellerinde tutan sesimizi duyan yokmu dursun israil zülmü diye haykıran milyonların sessiz film oynayan avrupa ve amerikan siyasilerine karşı türkiyeyi nasıl göreceğini.
arkamıza dünyanın en büyük gücü olan dünya kamuoyunu aldığımızı biliyorum.
biliyorsunuz değilmi?
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

erdibatmaz

şimdi Türkiyenin israile askeri açıdan kısmen bağlı olmasının ne kadar büyük bir sorun olduğu daha çok ortaya çıkıyor. Olaya kötü diyen kişiler neden olarak israilden insansız uçak vs. aldığımızı falan iddia ediyorlar ki haklılar, ama filistin söz konusu, insanlık suçu işleniyor, ahmedinejad bile ses etmiyor türkiye ses etti, bu iyi birşey.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P