Ana Menü

Yusuf transferi / Ercan Taner

Başlatan CR7, Ocak 16, 2009, 22:11:14

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CR7

Yusuf transferi
Yusuf Beşiktaş için çok riskli bir transfer mi? Delgado ile beraber oynar mı? Bu tartışmalar lig başlayınca bol bol yaşanacak.     
  NTVSPOR Güncelleme: 12:36 TSİ 13 Ocak 2009 Salı   
Sayın okurlar, Türkiye enteresan bir ülke... Nasıl yani diyeceksiniz. Her konu, artık magazisel düşünceyle gazete manşetlerine veya televizyonların haber bültenlerine suyu çıkmış bir şekilde yer alıyor veya sunuluyor. En son Ergenekon haberlerinde bile bu magazin ekolünü iliklerimize kadar hissettik diyebilirim.

Peki spor haberleri?.. Burada sizin fikirleriniz de çok önemli benim için. Süleyman Seba'nın başkanlığı döneminde transfer edilen İngiliz Walsh için başkanın asker arkadaşı yorumları yapılmıştı mesela... Aynı oyuncu Beşiktaş'ı asistleri ile şampiyonluğa taşıdı. O zaman da asker arkadaşlığı unutuldu, 'Ne tecrübeli adam' dediler...

Şimdi  Yusuf geldi. Peki faydalı olur mu? Çeşitli görüşler var. Sulandırılmadan ortaya atılanları ikiye ayıralım. Bir tanesi çok yaşlı, diğeri ise tecrübeli olarak değerlendiriliyor. Maldini, Ambrosini, Senna,  Neville, Nedved, Del Piero hiç hoşlanmadığım bir deyim olan 'dinozor oyuncu' olarak anılıp hala çatır çatır top oynuyorlar. Maldini neredeyse 41 yaşına geldi. Onlar oynuyor. Bizde ise yaş 26 olunca deneyimli oyuncu, yaş 30 olunca ise yaşlı sınıfına giriveriyorsun. Tugay'ı da unutmadım. Cibuti Ligi'nde oynamıyor biliyorsunuz. Artık futbolun yaşı kesin olarak yükseldi mi? Yoksa 33 yaşında oyuncu transfer edip oynatmak neyin nesi? Ben bu soruların içinde ikileme giriyorum.

Şunu vurgulamam lazım; Fenerbahçe'de oynayan Yusuf ile şimdiki Yusuf arasında bir olgunluk olduğu kesin. Fenerbahçe formasıyla her hafta yaptığı açıklamalarda 'Beyaz bir sayfa açtım, yeniden doğuyorum' deyip her hafta gece hayatını sevdiği için tel tel dökülen Yusuf  günümüzde öyle değil. Futbolunun son yıllarında iz bırkamak istiyor. Bunu başarabilecek mi?.. İnanın bimiyorum. Siz ne dersiniz?

Çok riskli bir transfer mi? Delgado ile beraber oynar mı? Bu tartışmalar lig başlayınca bol bol yaşanacak. Sergen-Şifo Mehmet, Sergen-Tümer yan yana oynar mı yorumları ile ne sezonlar yaşadık. Onlar da oynadılar.
Değerli yorumlarınızı bekliyorum, yazılarımda sizlerle birlikte olmak büyük keyif inanın. Çünkü bizler sporu çok seviyoruz...

tebrik ediyorum Ercan Taner'i
çok doğru tespitler bana kalırsa
[/hr]
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

keskinli

delgado ile rahatlikla beraber oynayabilirler
delgado biraz daha sola cekilebilir,kaliteli orta saha oyuncusu sayisinin fazlaligi tabiiki bi sey ifade etmez yanlarinda defansif yönden kaliteli adamlar olmazsa
yanlarina cok savasan 2 orta saha oyuncusuda konulursa kalite artar
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, yazılarımda sizlerle birlikte olmak büyük keyif inanın. Çünkü bizler sporu çok seviyoruz

yazısı güzel yukardaki yazısı ayrı güzel :)

Yusufun oynayacağına inanan birisi daha :)

hadi bakalım
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

siyahbuz

tek aşk beşiktAŞK!!!!