Ana Menü

Tuna Üzümcü "Kendimi ifade edemedim"

Başlatan NoPasaran, Ocak 12, 2009, 10:11:41

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Beşiktaş'a bu sezon başında bonservis bedeli ödenmeden Gençlerbirliği'nden transfer olan Tuna Üzümcü, devre arası transfer döneminde Siyah Beyazlı formaya veda etti. Yusuf Şimşek'in Beşiktaş'a transferi karşılığı Aydın Karabulut ile birlikte Bursaspor'a verilen genç oyuncu, kendisine yapılan davranışın etik olmadığını söyledi. Beşiktaş forması ile resmi maçlarda sadece 30 Ekim 2008 tarihinde Antalyaspor ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçında 6 dakika mücadele eden Tuna, Siyah Beyazlı kulüpte kendisini ifade edemediğini belirtti.   

"BONSERVİSİM İLE BİRLİKTE BURSASPOR'A VERİLDİĞİMİ BASINDAN ÖĞRENDİM"
Tuna Üzümcü, Bursaspor'un Antalya kampına katıldıktan kısa bir süre sonra DHA"ya yaptığı özel açıklamalarda şunları söyledi:
"Yusuf Şimşek'in Beşiktaş'a transfer olmasının ardından basında çıkan haberlerde benim de bonservisim ile birlikte Bursaspor'a verildiğimi öğrendim. Bu olayı bu şekilde, yani basından öğrenmiş oldum. Ama Bursaspor'a transferimden bu şekilde haberimin olmasını yanlış buluyorum. Birisinin bana gelip bonservisimin Bursaspor'a verildiğini söylemesi gerekiyordu. Ancak bana göre önemli olan Ertuğrul Sağlam'ın beni arayıp, benimle çalışmak isteğini söylemesidir. Ertuğrul Hoca ile konuştuktan sonra hiç düşünmeden Bursaspor'a gitmeyi ve orada oynamayı düşünmeye başladım. Daha sonra Mustafa Denizli ile de konuştuktan sonra bugün kampa dahil oldum."

"BEŞİKTAŞ'TA KENDİMİ İFADE EDECEK SÜRE BULAMADIM"
Tuna, Beşiktaş'ta resmi maçlarda sadece 6 dakika forma şansı bulmasının ardından devre arasında takımdan gönderilmesini ise şu cümlelerle dile getirdi:
"Futbol enteresan bir oyun. Sezon başında Beşiktaş'a başarılı olmak için geldim. Hazırlık maçlarında da iyi oynadığım düşünüyorum. 2 de gol atmıştım bu maçlarda. Her şey iyiye giderken, Oktay Derelioğlu'nun jübilesinde bir sakatlık yaşadım ve 20 gün takımdan ayrı kaldım. Sonuçta forma şansı bulamadım, ama oynayamamamın belli sebepleri vardı. Ancak bunlar geride kaldı. Önümüzdeki dönemde Bursaspor'da başarılı olmak için elimden geleni yapacağım."

"MUSTAFA DENİZLİ BANA TAKIMDA KALABİLECEĞİMİ SÖYLEDİ, AMA BEN BURSASPOR'A GİTMENİN EN DOĞRU KARAR OLACAĞINI DÜŞÜNDÜM"
Genç oyuncu, Mustafa Denizli'nin kendisine takımda kalabileceğini söylediğini, ama yaşadığı olaydan sonra oynayabileceği bir takıma gitmek istediğini belirtti. Tuna Üzümcü, "Bursaspor'a verilmemin ardından Mustafa Denizli ile konuştum. Bana Beşiktaş'ta kalabileceğimi ve mücadele etmeye devam edebileceğimi söyledi. Ben kendim için en iyisinin Bursaspor'a gitmek olduğuna karar verdim. Önemli olan kendinizi ifade edebilmek. Beşiktaş'ta kendimi ifade edebilmek için süre bulamadım. Artık bu konuları düşünmüyorum. Bursaspor forması altında oynarsam ve başarılı olursam mutlu olacağım" şeklinde konuştu.
Tuna, Beşiktaş'ta kimseye kırgın olmadığını da ifade ederek, "Sadece bonservisimin verilişindeki tutum keyfimi kaçırdı. Beşiktaş'ta çok güzel arkadaşlıklarım oldu. Taraftar da bana ellerinden geldiğince sahip çıkmaya çalıştı" dedi.

"TAKIM İÇİNDEKİ ARKADAŞLIK, PERFORMANSIMIZA OLUMLU YANSIYACAKTI, AMA İSTENİLEN BAŞARI YAKALANAMAYINCA HEP BİR BAHANE ARANDI"
Tuna Üzümcü, Beşiktaş'ın bu sene istenilen seviyeye gelememesinin sebebinin ise her şeyin puanlara bağlanması ve istenilen puanlar toplanmayınca da hep bir neden aranması olduğunu ifade etti. Tuna, şöyle konuştu:
"Beşiktaş'ta sezon başından bu yana her şey puanlara bağlanmıştı. İstenilen başarı yakalanılmayınca da hep bir neden arandı. Takım içindeki arkadaşlık, performansa olumlu yansıyacaktı, fakat istenilenler olmayınca hep bir bahane arandı ve bu duruma gelindi. Ertuğrul Sağlam da bana göre doğru bir karar verdi. Olaylar o noktaya gelince yapması gerekeni yaptı."
Genç oyuncu son olarak, bu sezon hakem hatalarının Beşiktaş'ın performansında çok fazla etki yapmadığını, genel olarak bakıldığında bu hataların diğer takımlara da yapıldığını ifade etti. Tuna ayrıca Beşiktaş'ta alacağının kalmadığını da söylerken, Siyah Beyazlı takımda oynadığı dönemde ödemelerde çok fazla gecikme yaşanmadığını belirtti.
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

[KralKartal]

BONSERVİSİM İLE BİRLİKTE BURSASPOR'A VERİLDİĞİMİ BASINDAN ÖĞRENDİM"

ne ilksin nede tek be Tuna....

Yazik, Besiktas ilkeleri denen birsey vardi...
o da topraga gömüldü
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

carlito1903

Takımdan göndereceği oyuncuyu, gidip yüzüne karşı söyleyemeyen bi yönetim anlayışımız var ve biz hala şampiyon olmanın peşinde koşuyoruz.Böyle şampiyon olsak ne olacak ki ?

Aldığımız ahlarla bi 10 sene daha bekleriz biz şampiyonluğu, ahlak, değer, vefa, kıymet bilme hiçbiri kalmadı bizde...

IL Capitano

16 macta 6 dakika oynamis bir futbolcu icin cok supriz olmamasi lazim.
"basindan ögrendim" filan gibi duygu sömurusune gerek yok.

seni bu takima getiren hocanla birlikte size Bursada basarilar
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

adam 6 dakika oynamış nerden biliniyordu ki iyi olup olmadığı bence bu adama da yazık oldu
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

+18 !

iLk değiLsin tuna sonda oLmayacaksın eminim.. yoLun açık oLsun..

carsi52

Adamı hiç oynatmadan görmeden yolladılar ya.
Bölünür senin için uykular!

Guti ORÇ.

siyahbuz

yaw kardeşim yeter ya böle transfer olurmu ya aldığın adam 6 dk oynarmı komedi bu ya artık adam sakat değil
alındığına göre kapasitesiz değil hadi hoca değişti desek alan hocada oynatmadıki bu ne akla hizmet bi transfer politikası kardeşim ya
ben size ne deyim bilmiyorum başkası desin artık benim yerime
tek aşk beşiktAŞK!!!!

keskinli

bu kac oldu,transfer ettigin adami oynatmadan yollamalar?
iyi oyuncudu kötü oyuncudur diyebilecek birisi varmi aranizda?
gönderilmesini basindan ögrenmesi tamamen ahlaksizlik ve korkakliktir
Allahim kurtar bizi artik,ne günah isledikte cektiriyorsun bize?
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

NoPasaran

Niye alındı neden hiç oynatılkmadı insan merak etmiyor değil..

Sürekli gel ve git tesislere..

idmana çık ama hiç bir maça girme..

garip
Aşk bu Aşk !

volkanca.net