Ana Menü

Beşiktaşımız:69 Canaria Tuuru Geçtik

Başlatan noumAyberk, Ocak 18, 2007, 21:58:21

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noumAyberk

Evet arkadaşlar Akatlaarda kanaryayı 51-69 yenerek 18 sayı farkla turu geçiyoruz

:bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :bjk2 :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :alkis :bjk :bjk :bjk :bjk :bjk :bjk :bjk :bjk :bjk

Timurlenk

deplasmanda değil akatlarda !!

helal olsun beeeeeeeeeeee bundan sonra maçlarına gidiyorum ulan ;D ;D ;D

eRe

Kartal destan yazdı: 69-51
Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımı, FIBA Avrupa Kupası 2. tur rövanş maçında İspanyol takımı Gran Canaria'yı 69-51 yenerek 3. tura yükseldi.

Karşılaşmaya tutuk başlayan rakibi karşısında Braxton, Lovelace ve Esmeral ile etkili olan Beşiktaş Cola Turka, ilk periyotu 19-10 üstün geçerken, 11. dakikada da 11 sayılık farka ulaştı. Daha sonra şut yüzdesi düşen siyah-beyazlılar, Gran Canaria'da Xantal, Valero ve Grande'nin 3 sayılık basketlerine engel olamadı. Oyunda dengeyi sağlayan İspanyol ekibi, Laaksonen'in skora katkısıyla 16. dakikada 26-25 öne geçmeyi başardıysa da Lovelace ve Tuba'nın sayılarıyla Beşiktaş Cola Turka farkı yeniden açarak devreyi 39-29 önde tamamladı.

İkinci yarıda da oyunun hakimi olan Beşiktaş Cola Turka, özellikle pota altında savunmasını en çok zorlayan isim olan Laaksonen'nin basketlerine rağmen Lovelace'in sayılarıyla son çeyreğe 53-42 önde girdi.

Turu atlayabilmek için 18 sayılık farka ihtiyaç duyan siyah-beyazlı ekip, dördüncü periyotta varını yoğunu ortaya koyarken, konuk ekip, ilk maçta elde ettiği skor avantajını değerlendirmeye çalıştı. Uzunları Laaksonen ile Montesdeoca'nın faul problemine girmesiyle pota altında skor üretmede ve savunmada sıkıntı yaşayan Gran Canaria karşısında, dış atışlarda Esmeral ile sonuca giden Beşiktaş Cola Turka, yine bu oyuncunun serbest atıştan kazandırdığı sayılarla istediği skor avantajını 35. dakikada 65-47'lik skorla yakaladı. Son saniyelere 68-51 önde giren siyah-beyazlı ekip, bitime 2.7 saniye kala Braxton'ın iki serbest atıştan birini sayıya çevirmesiyle, mücadeleden 18 sayı farkla 69-51 galip ayrılmasını bildi ve adını 3. tura yazdırdı.

İlk maçta rakibine deplasmanda 17 sayı farkla 85-68 yenilen Beşiktaş Cola Turka, turu geçebilmek için en az 18 sayılık farka ihtiyaç duyuyordu.

Siyah-beyazlılar, 3. turda İtalya'nın Parma takımıyla eşleşti.

Salon: BJK Akatlar
Hakemler: Nikolaos Papadimitriou  (Yunanistan), Gennadi Ponomarev  (Rusya)
Beşiktaş Cola Turka: Esmeral  17, Tuğba  12, Sariye  4, Lovelace  18, Braton  16, Mandic , Yasemin  2
Gran Canaria: Alamo , Valero  6, Battle  2, Montesdeoca , Wyckoff  9, Grande  13, Xantal  3, Laaksonen  14, Moody , Denti 4 1. periyot: 19-10
Devre: 39-29 (Beşiktaş Cola Turka lehine)
3. periyot: 53-42
5 Faulle Çıkan: Dk. 34.42

Kaynak : AA
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

unicorn

Maç sonu Yasemin üçlü çektirdi :) ;D Çok güzel maç oldu yaa helal olsun kızlarımıza
Ne Olmuş Yani Büyük Adam Olamadıysak,

Hayallerimizi Satmadık Ya !

carsi52

Bölünür senin için uykular!

@LAYINA GİDER

Anarchy*

alper_1903

Helal olsun size be kizlar

Akatlarin boslugunu gördüm televizyondan icim parcalandi o macta ya
en cok destege ihtiyaclari olan macda
ben almanyadan takip ettim nette
sasirdim ya dondum kaldim gördügümde 18 sayi farki
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...