Ana Menü

Potada Rakip Wisla Can Pack

Başlatan ZeMaHŞeR, Ekim 14, 2008, 13:01:01

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız'ın Euroleague maraton yarın (15 Ekim) başlıyor. Siyah Beyazlılarımız ilk maçını TSİ 21.00'de Fransız takımı Bourges Basket ile deplasmanda oynayacak.
FIBA Euroleague'de A Grubu'nda Halcon Avenida, TS Wisla Krakow, Bourges Basket, Nadezhda, Mizo Pecs ile mücadele edecek olan Bayanlarımız, ilk maçında Fransa'da salona çıkacak.
Fransa Bayan Basketbol Ligi'nin güçlü ekiplerinden olan Bourges Basket, kendi ligindeki 5 maçın 5'ini de kazanarak 10 puanla ilk sırada yer alıyor. 2007 ve 2008'deki Euroleague organizasyonlarını 4.'lükle tamamlayan rakibimiz, Euroleague'de 3 kez kazandığı şampiyonluğun yanı sıra 1 kere ikinci, 3 defa da dördüncü oldu.
Genel menajerliğini Jean Thibault'un yaptığı Bourges Basket'in kadrosunda 10 Fransız, 1'er İngiliz,  Macar,  Rumen,  Hırvat,  Sırp ve  Brezilyalı bayan basketbolcu bulunuyor.

A Grubu'nda ilk hafta karşılaşmaları şöyle:

15 Ekim Çarşamba
Bourges Basket-Beşiktaş Cola Turka
Nadezhda-TS Wisla Krakow

16 Ekim Perşembe
Mizo Pecs-Halcon Avenida
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, Euroleague A Grubu ilk maçında Fransız ekibi Bourges Basket'e deplasmanda 79-49 mağlup oldu.
İlk periyotta ev sahibi ekip bir süre skor üstünlüğünü elinde tutsa da daha sonra açılan Siyah-Beyazlılarımız, bitime 29 saniye kala 12-11'lik skorla öne geçti ve ilk periyot bu skorla tamamlandı.
İkinci periyota Bourges Basket iyi başlarken, Ekibimiz, skorda tekrar dengeyi yakaladı. İkinci çeyreğin son dakikalarında üst üste basketler bulan Fransız takımı soyunma odasına 34-29'luk üstünlükle gitti.
Üçüncü periyoda Shay Doron'un basketi ile başlayan Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, savunmada sıkıntılar yaşayınca ev sahibi ekip farkı açtı. 3. periyot Bourges Basket'in 56-40 üstünlüğü ile geçildi.
Son periyotta ev sahibi ekip üstünlüğünü sürdürerek mücadeleden 79-49 galip ayrıldı.

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Euroleague'deki ikinci karşılaşmasını yarın saat 19.30'da Macar temsilcisi Mizo Pecs 2010 ile Cola Turka Arena'da oynayacak.
Bu karşılaşmada taraftarlarımızın desteğini bekleyen Siyah-Beyazlılarımız, 15 Ekim'de Euroleague'deki ilk sınavında Fransız temsilcisi Bourges Basket'e 79-49 mağlup olmuştu.

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Euroleague ikinci karşılaşmasında, Macar temsilcisi Mizo Pecs 2010'u 84-82 mağlup etti.

Bayanlarımız karşılaşmaya Naile İvegin, Shay Doron, Milica Dabovic, Laura Harper ve Alexis Hornbuckle ilk beşiyle başlarken, ilk basketini Harper'ın 2 sayısı ile kazandı. Mücadelenin ilk periyodunda her iki takımda birbirine üstünlük kurmaya çalıştı. Bir ara iki takımın da sayı bulmakta zorlandığı çeyreğin sonlarına doğru konuk ekip peşpeşe gelen sayılarla ilk periyodu 17-13 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte daha iyi konsantre olan Takımımız, etkili ataklarıyla farkı giderek kapatmaya başladı. Etkili savunmasıyla rakibimin sayı bulmasını engelleyen Bayanlarımız, üst üste bulduğu sayılarla öne geçmeyi başardı (27-23). Oyunda yavaş yavaş hakimiyeti eline geçiren Ekibimiz soyunma odasına 39-32 önde gitti.

Karşılaşmanın 3. çeyreğine iyi başlayan taraf, art arda bulduğu sayılarla farkı azaltan konuk ekip Mizo Pecs oldu. 23. dakikada farkı 1 sayıya kadar indiren konuk ekip etkili defansıyla da sayı bulmamızı engelledi. 24. dakikada 2 sayı öne geçmeyi başaran Mizo Pecs bir türlü istediği sayıları bulamayan Ekibimiz karşısında 26. dakikada farkı 6 sayıya kadar yükseltti. Bayanlarımız son anlarda yaptığı hamlelerle farkı azaltsa da 3. periyot rakibimizin 50-52 üstünlüğü ile sona erdi.

Üst üste attığı sayılarla son çeyreğe başlayan Siyah Beyazlılarımız, Dabovic'in attığı 3 sayılık basket ile 33. dakikada farkı 8 sayıya yükseltti. Rakibinin direncini bir türlü kıramayan Takımımız, oyuna sonradan ortak olan Mizo Pecz karşısında zor anlar yaşadı. Bayanlarımız'ın yaptığı hataları iyi değelendiren Macarlar, 36. dakikada farkı 2 sayıya kadar indirdi (63-61). Büyük bir çekişmeye sahne olan son dakiklarda ise oyuna eşitlik geldi (69-69). İki takımın da maçtan kopmaması heyecanlı anlar yaşanmasına sebep oldu. Son 17 saniyeye 1 sayı geride giren Takımımız, Shay Doron ile serbest atış kazandı. Doron, faul atışlarından 1 tanesini sayıya çevirdi ve mücadelenin normal süresi 74-74 eşitlikle sona erdi.

Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık uzatmasında her iki takım da öne geçmek için büyük bir mücadele ortaya koydu. 43. dakika da 80-80'lik eşitlikle geçilirken, son 1 dakikaya Shay Doron'un serbest atışlardan bulduğu sayılarla 80-84 önde giren Ekibimiz zorlu mücadeleden 84-82 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın en skorer ismi 26 sayı ile Takımımızdan Laura Ashley Harper olurken, Milica Dabovic 18, Shay Doron 13, Korana Zanze 12, Alexis Kayree Hornbuckle 10, Müjde Yüksel 3, Naile İvegin 2 sayı kaydetti.

BJK_Kübra

son anda almışız uzatmaya felan gitmiş ama yinede tebrikler Beşiktaşım..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Alp Erdem

ilhan mansız_melis

ZeMaHŞeR

Beşiktaş Cola Turka Bayan Basketbol Takımımız, FIBA Euroleague A Grubu üçüncü maçında İspanyol temsilcisi Halcon Avenida ile bugün (29 Ekim) karşı karşıya gelecek. Akatlar Cola Turka Arena'daki mücadele saat 19.30'da başlayacak.

Daha önce oynadığı 2 maçta 1 galibiyet, 1 mağlubiyet alan Siyah Beyazlılarımız, 3 puanla grubun 5. basamağında yer alıyor. Takımımızla aynı puana sahip Halcon Avenida ise averajla 4. sırada bulunuyor. FIBA Euroleague ilk maçında Mizo Pecs ile kendi evinde karşılaşan Halcon Avenida rakibine 82-65 mağlup olmuş, ikinci haftada ise Nadezhda'yı 77-74 yenmişti.

BerkAy1903

19o3

ZeMaHŞeR

Yayınlanacağını sanmıyorum... ancak banttan gösterirler...

saldır beşiktaş

Tebrikler bu sene pek bir şey beklemiyorum ama takım iyi mücadele ediyor...
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

BJK_Kübra

Evet bu sene bende çok bişey yapabileceğimizi sanmıyorum ama yine de iyi mücadele ediyolar..
Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

ilhan mansız_melis

erkann

İnşallah alıcaz bu maçı başarılar