Ana Menü

Tigana:''Düşmanlar içerde''

Başlatan carlito1903, Ekim 08, 2008, 10:32:27

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Eski teknik direktörümüz Jean Tigana, Ertuğrul Sağlam'ı savunurken yönetimi topa tuttu.

Ertuğrul Sağlam'dan önce Beşiktaşımızı çalıştıran Jean Tigana, istifasını açıklayan genç çalıştırıcıya sahip çıktı, yöneticilerimizi eleştirdi. Ertuğrul Sağlam'ın yeni kuşağın en iyi temsilcilerinden biri olduğunu ifade eden Fransız teknik adam, "Ertuğrul Sağlam'ın gidişine çok üzüldüm. Ertuğrul gerçekten de yeni kuşağın en iyi antrenörlerinden biridir. Ayrıca karakter olarak da son derece düzgün, beyefendi bir insandı. Beşiktaş'ta da son derece başarılıydı. Takımın ligde mağlubiyeti olmadığı gibi şampiyonluğun da en büyük adaylarından biriyken istifaya zorlanması çok saçma. Böyle bir şey olamaz. Bunun altında başka şeyler aramak lazım." diye konuştu.   

Uzun süre görev yaptığı için Beşiktaş kulübünü çok iyi tanıdığını söyleyen Jean Tigana, son derece ilginç tespitler yaptı. Siyah-Beyazlı kulübün içinde iki tane büyük sorun olduğuna dikkat çeken Fransız teknik adam, "Birincisi; Sinan Engin o kulüpte olduğu sürece Beşiktaş'ta hiçbir teknik adamın başarılı olma şansı yok. Engin, Beşiktaş için bir kanserdir. Kesilip atılmadığı sürece kulüpte sıkıntılar devam eder. İkinci konu da; Beşiktaş camiasını yakından takip eden iki tane de satılık muhabir var. Onlar yönetimin istediği şeyleri yazarlar. Bazen futbolcuların bazen teknik direktörün aleyhlerine yazı yazmak için direktif alırlar. Bu art niyetli insanlar gitmeden Beşiktaş'ın başarılı olma ihtimali hiçbir zaman yok." açıklamasında bulundu. Ertuğrul Sağlam'dan önce bir buçuk yıl Beşiktaş'ı çalıştıran ve bu süreçte iki Türkiye Kupası bir de Süper Kupa kazanma başarısı gösteren Jean Tigana kendisinin de benzer sorunlar yaşadığını sözlerine ekledi. Şampiyonluğa gittikleri bir dönemde medyada aleyhlerine garip haberler çıktığını vurgulayan Tigana, "Tam şampiyonluğa giderken bizi engellediler. Beşiktaş'ın rakipleri dışarıda değil içeridedir. Beşiktaş camiasının artık bunu anlaması ve gerekeni yapması gerekmektedir. Bugün Ertuğrul Sağlam'ın başına gelenler daha önce de Rıza Çalımbay'ın ve benim başıma gelmişti. Bu mantalite ile bu takıma gönül veren milyonlarca insanın mutlu olma şansı ellerinden alınıyor. Tek suçlu antrenör değildir. Hele hele Ertuğrul Sağlam hiç değildir. Bu yönetimle Del Bosque başarısızdı, Rıza Çalımbay başarısızdı, Jean Tigana başarısızdı, Ertuğrul Sağlam başarısızdı. Peki bu yönetim ve mantalite başarılı mı? Yazık oldu. Önceki antrenörlere olduğu gibi Ertuğrul Sağlam'a ve Beşiktaş camiasına yazık oldu." diyerek sözlerini tamamladı.

keskinli

buna bende tüm kalbimle inaniyorum
düsman demeyelimde besiktasi bozan sahislar maalesef icerimizde
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

+18 !

bunu biz baya oldu biliyoruz ama böyle dile gelmesi iyi oluyor bence bu sefer istifa cok uzak görünmüyor..

tcenk

Buda çalışan açısından bir yaklaşım tabi bizler gördüklerimiz kadarını biliyoruz.
Yönetimde acil gitsin artık
Bu başkanlarda klüplere reklam parası adı altında bir ödeme yapmalılar bu adamları daha önceleri kim
tanırdı ki şimdi paraları verdik ama geri alacağız yapyırdığınız reklamların parası ne olacak
1903

aquilas

yok kardeşim yoook bu yönetim asla istifa etmez

CR7

o medyadaki iki kişiyi tahmin edebiliyorum
tabi bu benim görüşüm

i.e. ve o.y.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

carsi52

Nedense giden bütün T.D'ler bu sözü söyLüyo :)
Bölünür senin için uykular!

Simurg

gitmesi gerekenler gitmediği için
koltuk sevdasına kapıldığı için
ve koltuğundan olmamak için beşiktaşa ters düşen niceleri barınıyor içerde

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

NoPasaran

Yine diyorum

Başkan iyi değil
Ama hocalarda iyi değil :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

keskinli

demirören devrinde en iyi hocamiz bence tiganaydi
fazla tecrübesi yoktu,yani yüzdeye vurursak en iyi hocaydi

carlito1903

Ahmet abi Tigana zamanında 55 maçta 94 puan almışız, Ertuğrul zamanında 40 maçta 87 puan bence Ertuğrul Tigana'dan daha başarılıydı...

Tigana'yı altyapının başına getirmek lazımdı yeni genç yetenekler çıkarması için A Takıma...

ugur24

demirören başkan olduğu sürece beşiktaş'a teknik direktör olarak gelmek teknik direktörün kariyerini zedelemekten başka şeye yaramaz.denizli kalıcı olacakmı sanki ? 2009 bitmeden onuda postalarlar.

+18 !

Alıntı yapılan: ugur24 - Ekim 09, 2008, 13:49:43
demirören başkan olduğu sürece beşiktaş'a teknik direktör olarak gelmek teknik direktörün kariyerini zedelemekten başka şeye yaramaz.denizli kalıcı olacakmı sanki ? 2009 bitmeden onuda postalarlar.
kesinlikle katılıyorum hislerime tercuman olmussun resmen abi..

keskinli

Alıntı yapılan: carlito1903 - Ekim 09, 2008, 13:46:41
Ahmet abi Tigana zamanında 55 maçta 94 puan almışız, Ertuğrul zamanında 40 maçta 87 puan bence Ertuğrul Tigana'dan daha başarılıydı...

Tigana'yı altyapının başına getirmek lazımdı yeni genç yetenekler çıkarması için A Takıma...
tigananin elindeki kadromu iyiydi ertugrul hocaninmi?
sampiyonlar liginden sonuncu olarak elenmek,rizeya karsi türkiye kupasindan elenmek ve sans eseri uefaya katilmak
sampiyonlar ligine katilmak ve kupalar getirmek kuru puandan daha degerli olsa gerek istatistik anlamda

RCA

ya arkadaşlar her gün aynı şey yıldrım demirören istifa diye..ya sanki biz dedik diye gidicek heriff sizde yorulmadınız mı?? olanlar oldu olacaklar bellii üstüne gidilmez bu olayların daha..
İnşaat mühendisliğini bitirip sinema oyuncusu olmak isteyen bir abzürd adam profili.

That's me.