Ana Menü

Gerçek şu --> Kadro yetersiz

Başlatan NoPasaran, Ekim 03, 2008, 10:23:40

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Dünden beri hepimiz bir yerlerde küfrediyoruz

Bazen Başkana
Bazen Hocaya
Bazen sahada yürüyen futbolculara..

Bilenler bilir. Ukraynada 2 büyük vardır gerisi gelirler giderler. Shaktar ve D.Kiev.

D.Kievi Fenerbahçe önünde bu hafta beraber seyrettik kötü takım değiller ama öyle ahım şahımda bir takım değiller..

Metalistte öyle. Bize karşı çok iyi oynasalarda Türkiye Liginde asla şampiyonluğa oynayacak bir takım değilk. Bırakın metalisti shaktar yada kievi getirsen şampiyonluk şansı çok yüksek değildir..

Ancak Bizim takım bu Ukraynanın bir kent takıma yeniliyor hemde fark yiyerek yeniliyor..

Bunda oyuncuların hepsinin kötü olduğunu asla söyleyemeyiz ancak kadromuzda insiyatif alacak oyuncu sorunu yaşıyoruz.

Fenerbahçeden daha iyi bir kadroya sahibiz kanımca.Alex faktörünü çıkar gömlek gömlek üstünüz bence ancak onlarla bizim aramızdaki fark onların kadrolarında uluslararası maç görmüş oyuncu çokluğundan kaynaklanan bir özgüven var..

Bizim kadroya baktığımızda sadece cisse ve biraz tello (oda ta diğer kıtada) dışında neredeyse bu tecrübeyi yaşamış oyuncu çok fazla yok.

Şirketlerde Kriz yönetimi vardır. Şirketin durumu kötüye gittiğinde, bu kriz yönetimi toplanır ve derhalk müdahale eder radikal kararlarla..

Biz dün 26.dakika 2-0 yeni duruma düşüyoruz ve malesef Bobo Holosko yada Delgado gibi insiyatif alması gereken adamlar arkadaşlarına moral vermesi gereken kişiler o an için bana neden pas atmadın, neden çalıma giriyorsun şeklinde Taraftar modunda maç oynuyor ve buda 2 pas yapmalarını engelliyor..

Cisse ve Tello malesef uzunca süredir bana göre yokları oynadığı için değerlendirmeye bile almıyorum onları..

Tabi sadece buda değil bu yenilginin sebebi.

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse kadromuz malesef yetersiz..

Ön libero sorunu yaşıyoruz

Sol ve sağ bek sorunu yaşıyoruz

Geçen seneden beri ne ileride ne geride Tellodan faydalanamıyoruz

Holosko aynı şekilde..

Delgado bir var 3 yok..

Bu sene doğru tercihler yapıldığı konusunda kuşkumuz yok ancak halen yeterli değiliz.Devre arasında büyük operasyondan ziyade küçük bir kaç takviye daha önümüzü görmek açısında bize iyi gelebilir diye düşünüyorum..

Özellikle Cisse, Seric, Holosko ve Tello konusunu Yönetim tekrar tekrar düşünmeli..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

erkann

Güzel yazı olmuş benimde gördüğüm en büyük eksiklik orta saha
çift ön libero oynuyoruz ama bi türlü baskı yapamıyoruz savunma yapamıyoruz
ortasahada rakibi ısıran oyun yok yada oyuncular yok diyelim
bilhassada holosko tello çok formsuzlar delgado aynen 1 var 3 yok
birde bu takımın birinci forveti nobre olmalı her zaman rakibi zorlayan
sarsan birisi inşallah bugünleri atlatırız ama şu maçtaki hasar biraz ağır

tcenk

İyi söylüyorsun ama bu kadar oyuncuya kötü demek haksızlık.Bazen oyuncuları gösteren öne çıkaran sistemdir.Sistem iyiyse oyuncular cok iyi görünür. Örner verecek olursak milli takımımız kadro olarak çok iyi değildi ama başındaki teknik direktör inandırdı  futbolcuları ve başarı geldi.
Siz şunu görmek istemiyorsunuz bunun bütün suçu ertuğrul sağlamda bu kadar forveti kuvvetli bir takıma pısırık korkak futbol oynatmaya kalkarsanız bu kadar forveti sahaya sürüp onlara defans yaptırırsanız görüntü işte böyle rezil olur.Metalis maında çift forvet oynasa adamların defansı oyuna giremezdi orta sahada topa basmayı istese bu kadar rahat ta olamazlardı Delgado bizim ceza sahasında rakip karşılarsa ve teknik direktör bunu böyle isterse suçu futbolcuda veya yönetinde armamalı bu maç için. Yönetimde kusur ne zaman aranır bu maçtan sonra bu adamı hala teknik direktör olarak takımın başında bırakırsa o zaman yönetimede istifa etmek düşer acil hemde çok acil teknik adam değişikliği olmalı hatta bu sene bu ligi bilen biri olabilir ama bununda kıstasları olmalı o teknik adamki ayaga top oynatsın o teknik adamki sahaya çıkarken bu maçı %51 alma mantığında olsun takım daha  saldırgan olsun yani böyle korkak ve pısırık olmasın hocanın bu karakteri takımı her sene rezil ediyor kendisi görmüyor göremiyor 5 yaşındaki seyirci görüyor ama hoca bazı şeyleri göremiyor ve hiç bir zamanda göremeyecek umudumuz kalmadı.
Kısacası ERTUĞRUL SAĞLAM istifa etmeli bir adamı sevmek ayrı o adamın yaptığı işler ayrıdır.
Ertuğrulu sevebilirsiniz ama ondan teknik direktör olmaz eğer atama değil se?
1903

NoPasaran

Hocada suç bulmamak imkansız tabi.

Bir kere en büyük suç sene başında orta alandaki oyuncuı sorununa rağmen buna önlem alınmadı..

Orta sahada hem ofansif hem defansif oyuncu eksikliğini biz bu forumda defalarca dile getirdik..

Delgado içinde eleştiri yaptık
Cisse içinde eleştiri yaptık..

Delgadonun kötü yada sakat olduğu dönemde ne yapacağız dedik?

Herkes Sağlam gibi düşündü.

Cisse basmıyor dedik..

Şampiyonlar Liginde final oynadı o adam dendi..

İbrahim Toramanlarla Gökhan Zanlarla bu iş olmaz dedik

Adam gibi adam İbrahim Toraman oldu :)

Hepimiz birer Ertuğrulduk malesef..

Ama çözüm çok zor değil açık konuşayım

İster fenerli deyin ister başka bişey..

3 adama ihtiyaç var

Appiah Aurelio ve Bir Alex tipinde adam..

Appiah iddaa ediyorum alsan şimdi devre arasında çakı gibi olur, Aurelio zaten gündemde. Alexi alamazsın ancak Delgadodan çok daha iyilerini gözün kapalı bulursun..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

eRe

abı 3 oyuncuya ıhtıyac var demıssın

sezon basında kadrolar belırlenırken yonetımın o 3 oyuncu tarzında 1 oyuncu getırmeyı bırak adı duyulan bır futbolcuyu bıle alacak gucunun olmadıgını gorduk

buna bır de ertugrul saglamın becerıksızlıgı eklenınce son maclarda komık bır tablo olusmaya basladı

dun 1-0 one gecsek yıne yenılırdık buna emınım
neden cunku o zaman 1 atak oyuncusunu daha cıkarıp defans yaptırırdı
neden cunku korkuyor
neden cunku besıktasın agırlıgını tasıyamıyor

bız cok basıt konusuyoruz aslında cesur oynayalım saldıralım gerekırse elenelım

asla anlayamıyorum tamamen defans agırlıklı oynuyor her mac yıne gol yıyoruz
e hocam saldır o zaman oylede boylede gol yıyoruz zaten
ılk 5 dakıkada bu takımdan gol yıyecegımız o kadar net bellıydı kı

kadro konusunda cesur ol kı ıste o zaman hucumcuların defansıyla kazanalım
atak yaptıgımızdan rakıp gelemesın
eger elınde bobo nobre holosko varsa 3unude yan yana koy nobre ındırsın arkaya holosko alsın topu nobre gol yapsın
bugun hangı basarılı takıma bakarsak bakalım bır seytan ucgenı var
bızde seytan degıl bu ucgen melek mısalı hıc ne saldırıyo ne mucadele edıyor kımseye zararı yok
boyle yurumez

ayrıca cısse konusundada cok rahatsızım
bu adam besıktasın oyuncusu degıl
hele kı orta sahada savasan oyuncuya cok ıhtıyac varken toptan korkan oyuncuya ıhtıyacımız yok
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Simurg

çok güzel anlatmışsın abi ama dün gerçekten karşı takım çok iyi oynadı
bu bi kere açık ve bizde çok kötüydük bunda bence de yüklenilmesi gereken tek kişi sağlam hoca değil
herkesin parmağı var bu işte
dün hangi futbolcumuz yüreğiyle oynadı ki sadece görünen tablo topun peşinde koşulmasıydı
oynadığımızda çok iyi oynayan biz
oynamayıncada olmadığınıda gördük
iyi oldu birazda çok yüksekten gidiyorduk bi durduk kendimize baktık
neydik ne olduk dedik ilerde toparlanıp kendimize gelicez inş.
inanıyorum ki düşüşler z,rveye çıkmada daha iyi hırs yapar
bu  sistemi sağlam hoca daha öncede uyguluyordu ama karşı takımlar iyi olmadığı için fazla gözümüze batmıyordu
ama dünkü maçta ne kadar kötü durumda olduğumuzu gördük
bundan önemlisi artık bu suçlamaları bırakıp biran evvel ne yapılcaksa yapılması
eğer çok konuşulur sa bu olay ve ibrahimler işine dönerse istifa olmazsa hem takımımız hemde sağlamı yıpratırız

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

bjkclub

Bence yaklaşımın çok doğru.Ben de aynen böyle düşünüyorum ama bana gülüyordu insanlar.

Beşiktaş'ta üst düzey futbolcu yok ! En büyük sıkıntı bu.Yani şu yıldız dediğimiz futbolculardan.

Delgado geldi aradan 2 3 hafta geçti ben iddia etmeye başladım.Bu adam topçu falan değil ya

bunun yaptığı işi şu anki Sergen Yalçın bile yapar.En azından daha kötü yapmaz.

Holosko ve Tello'da öyle.Türkiye şartlarında sırıtmazlar ama kesinlikle bireysel yetenekleriyle bir şeyler yapabilecek kapasitede değiller.Bunları oynatan iyi bir yetenek olsa Alex gibi Lincoln gibi o zaman bu adamlardan verim alabiliriz.

Bobo büyük futbolcu ama sanki başka diyarlarda.Eh takımın tek büyük oyuncusu kayıplarda

olunca..

Ön libero eksikliğimiz olduğunu ben de düşünüyorum.Ama sırf 2 kuruş para için Fahri'yi gönderen zihniyet var başımızda.Akılsız başın cezasını çekiyoruz.Söylenecek başka laf yok.Fahri motor takmış gibi 90 dakika koşuyor adam.Biz de zahmet edip rakibi ısıracak adam yok.Acizler basiretsizler yeteneksizler kabiliyetsiz bu işten anlamıyosunuz yöneticileeerrr...

saldır beşiktaş

Ne kadar kadromuz yetersiz olursa olsun dün hiç biri sahada mücadele etmediler
birazcık olsun çabalayan yoktu
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ugur24

dün akşam türkiye'den herhangi bir anadolu takımı oynasaydı o maçı dört gol yermiydi sizce ?
sorun kadronun yetersizliğinden ziyade oyuncuların hiçbir şeyi umursamaması..
bu takım için her şeylerini feda etmeye hazır olarak bekleyen milyonlarca taraftar olduğunun hala farkında değiller..

carsi52

Kayseri meseLa adamLar PSG gibi bir takımLa oynadıLar.
HeLaL oLsun yürekLeriyLe oynadıLar diyebiLiriz.
Bölünür senin için uykular!

eRe

ya o gokhan zanın yanında yuruyerek gectı herkes
nıye toraman oynamazda gokhan oynar orda anlamıyorum
gecen sene defansımız yok mecburı dıyorduk
ulan takım defans kaynıyor yıne arasından en kotusunu oynatıyoruz
bakı gıtmese bakı oynardı allah bılır
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

NoPasaran

Alıntı yapılan: ugur24 - Ekim 03, 2008, 12:55:44
dün akşam türkiye'den herhangi bir anadolu takımı oynasaydı o maçı dört gol yermiydi sizce ?
sorun kadronun yetersizliğinden ziyade oyuncuların hiçbir şeyi umursamaması..
bu takım için her şeylerini feda etmeye hazır olarak bekleyen milyonlarca taraftar olduğunun hala farkında değiller..

Olay sadece dünkü maç değilki..

Geleceğe ışık tutmak niyetindeyiz..

Dün sivası koysan o takımdan 4 yemezdi bence
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

ilhan mansız_melis

Tabi ki yetersiz Delgado dün yoktu Bobo yoktu holosko yoktu ayrıca bu iş Hakan salağı ile olmaz
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

husoeagle

eksik yerlere takviye diyince hemen aklınıza fenerbahçeden giden topçular geliyo vizyonunuz o kadarmı dar.
onlar kadar oynayacak dünyanın hiç biryerinde başka futbolcu yokmu
illaki vardır fener bunalrı kendi yetiştirmedi.
gitmesi gereken ilk oyuncu bence en önemli mevkiilerden birinde oynayan cisse dir. onunla olmuyo kızarak bağırarak gönderdiğimiz kleberson bile 2 gömlek üstündü ondan.

sahada oyuncuların oynamamasının nedeni bence teknik direktördür.
oyuncuyu sahada teknik direktör oynatır.
futbolda en önemli şey motivasyondur.
sen heycan duaycaksın sen maçı kafanda oynayacaksın ki sen maçın önemini futbolcuna öyle bi anlatacaksınki futbolcu çıkıp ölümüne top oynayacak. malesef ertuğrulda bu yok ruhsuz ruhsuz klübeden maçı izliyo
söylediği tek şey eksiklerimiz var hala bunları çalışıyoruz atlatacağız 1.5 senedir böyle bu.

son olarak söylemek isterimki kadromuz yetersiz değil.
bu hamuru yoğuracak olan ahçımızda iş yok...

ilhan mansız_melis

ya Seric'i yolla bi kere onun yerine Metalist'ten Papa diyorum ben dün bütün giden toplar ondan döndü
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.