Ana Menü

"İlk 11'i oluştururken sıkıntı çekmiyorum"

Başlatan kutu, Eylül 25, 2008, 10:25:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kutu

2008-2009 sezonunda hızlı ve iyi bir başlangıç yapan Beşiktaş, oynadığı yedi resmi maç sonrası 6 galibiyet ve bir beraberlik elde etti.  Bu sezon henüz yenilgi yüzü görmeyen Siyah Beyazlı takım, Süper Lig'te de ilk dört hafta sonrası topladığı 10 puanla ligin zirvesine yerleşti. Sezon başında yakalanan bu başarının mimarı olan teknik direktör Ertuğrul Sağlam, takımdaki oyuncular arasında ayrım yapmadığını söylerken, futbolcularını gruplara veya katagorilere ayırmadığını ifade etti.   "Ben oyuncularımı şimdiye kadar gruplara veya katagorilere ayırmadım. İlk 11'i oluştururken geçtiğimiz yıl olduğu gibi çok sıkıntı çekmiyorum. Futbolcularım arasında ayrım yapmıyorum. Şu oyuncu bizim için çok önemlidir, bir diğeri daha az önemlidir gibi bir düşüncem yok. Bu vazgeçilmez oyuncumuzdur, diğerini oynatmasak da olur demiyoruz".
"BİZ BAŞARIMIZIN ENGELLENMESİNE VE İÇİMİZDEKİ HUZUR ORTAMININ BOZULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ"
Sağlam, geçtiğimiz günlerde bazı gazete ve internet sitelerinde, Gaziantepspor maçı sonrası yapılan toplantıda Tello ile tartıştıkları iddiasını yalanladı ve bu tarz haber yapanlarını bilinçli olarak Beşiktaş'a zarar vermek istediklerini ifade etti. Genç teknik adam ayrıca futbolcuları ile her maç sonrası takımın menfaatleri doğrultusunda ve saygı kuralları çerçevesinde tartıştıklarını söylerken, " Bu konu ile ilgili yapılan haberlerin bizim huzurumuzu kaçıracak şekilde yapılması çarpıtılması çok düşündürücü" dedi.
"Biz her maçtan sonra oyuncularımız ile geride kalan karşılaşmanın değerlendirmesini yapıyoruz. Oynadığımız mücadelede yaşadığımız güzellikleri veya hatalarımızı ortaya koyarız. Gaziantepspor maçından sonra da bu yönde bir toplantı yaptık. Ancak dün akşam ve bugün bu olayın bazı basın organlarında çok çarpıtıldığını gördük. Benim Tello ile aramda bir sorun yaşandığı yönünde haberler çıktı. Böyle bir durumun olmadığını samimiyetle söyleyebilirim. Böyle bir şeyin olması düşünülemez zaten. Ben oyuncularımla her maçı ardından yaptığımız toplantılarda takımın menfaati adına pozisyonları tartışırız. Ama bu tartışma saygı kuralları içerisnide olur. Son yaptığımız toplantıdan sonra böyle bir haberin çıkması başlı başına bir sıkıntı. Bu konu ile ilgili yapılan haberlerin bizim huzurumuzu kaçıracak şekilde yapılması çarpıtılmısı çok düşündürücü. Ama biz böyle durumların üstesinden gelmek zorundayız. Önümüzdeki dönemde bizi birbirimize düşürmeye çalışan, yıprıtacı ve asılsız haberler yine yapılabilir. Başarımızın engellenmesine ve içimizdeki huzur ortamının bozulmasına izin vermeyeceğiz. Bu haberler kesinlikle bilinçli yapıldı. Olmayan bir şeyin saptırılarak kamuoyuna yansıtılması çok ayıp ve basın ahlakına uymayacak bir harekettir. Bir daha olmamasını umuyorum".
"ALEX FERGUSON, JOSE MOURİNHO, LUİZ FELİPE SCOLARİ VEYA FATİH TERİM GİBİ OLUP, ONLARIN OYUN SİSTEMİNİ UYGULAMAK İÇİN ELLERİNDEKİ FUTBOLCU KADROSUNA SAHİP OLMALIYIM"
Ertuğrul Sağlam hem futbolculuk döneminde, hem de antrenörlük kariyerinde hiç kimse gibi olmaya çalışmadığını belirtirken, "Alex Ferguson, Jose Mourinho, Luiz Felipe Scolari veya Fatih Terim gibi olup, onların oyun sistemini uygulamam için ellerindeki futbolcu kadrosuna sahip olmalıyım" dedi.
"Ben futbol oynarken de, antrenörlük kariyerimde de hiç bir zaman birileri gibi olmayı düşünmedim. Böyle bir hayalim olmadı. Kendi anlayışımızı ve kendi felsefemizi uygulamaya çalıştık. Bazen sana daha alt liglerden antrenörler geliyor ve benden çalışma sistemlerimi istiyorlar. Böyle durumlarda benim yaptığım açıklamam her takımın kendi oyuncu yapısına göre çalışması gerektiği oluyor. Benim antrenman programımı uygulayarak benim gibi olmanız çok zor. Ben de Alex Ferguson, Jose Mourinho, Luiz Felipe Scolari veya Fatih Terim gibi olup, onların oyun sistemini uygulamam için ellerindeki futbolcu kadrosuna sahip olmalıyım. Onlar gibi olmamın benim için katkısı olmaz. Elimdeki malzemeye göre en üst seviyelerde kullanmak zorundayım. Bizim zaten kendimize has bir yapımız var. Şunun gibi olacağım veya şu takım gibi bir sisteme sahip olacağım gibi bir beklentim yok".
"TAKIMIMDA XAVİ'Yİ (XAVİER HERNANDEZ)'İ GÖRMEK[/] İSTERDİM"
Genç teknik adam "Size bir fırsat sunulsa ve istediğiniz bir futbolcuyu kadronuza katma imkanı verilse kimi seçerdiniz" soruna "Barcelona'da forma giyen Xavi" cevabını verdi.
"Takımıma Xavi'yi (Xavier Hernandez)'i görmek isterdim. Tabi ki Andres İniesta, Lampard, Cristiano Ronaldo gibi futbolcular her teknik adamın kadrosunda görmek istediği futbolculardır.
"ARAGONES VE SKİBBE'Yİ ELEŞTİRMEK İÇİN ÖNCE BİRAZ DURMAK VE DÜŞÜNMEK GEREK"
Sağlam Galatasaray teknik direktörü Michael Skibbe ve Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones'i eleştirmek için erken olduğunu söyledi. Genç teknik adam iki meslektaşı ile ilgili şunları söyledi.
"Aragones'in de Skibbe'yi de eleştirmek için önce biraz durmak ve düşünmek lazım. Her ikisinin de kariyeri ortada. Ama bizim ülkemize gelen teknik adamlara en ufak bir sabır veya en ufak bir hoşgörü yok. Geldiği ilk gün teknik adamların hemen sistemini oturtup başarılı olması bekleniyor. Bu insanların ülkeyi ve Türkiye futbolunu tanıyana kadar belli bir dönem sıkıntı çekmeleri doğal. Tabi ki onların rakipleri olarak bu sıkıntılarının devam etmesi bizim lehimize bir durum oluyor. Ama aynı işi yapan insanlar olarak, yaşadığı sıkıntıları anlıyorum ve ilerleyen dönemlerde daha iyi olacaklarını tahmin ediyorum. Ayrıca bizim onlardan daha iyi olma zorunluluğumuz olduğumuzu da unutmamamız gerekiyor".
"UEFA KUPASINDA FİNAL OYNAMAK İÇİN ŞİMDİDEN KONUŞMAK ERKEN OLUR, ANCAK TÜRKİYE LİGİ ŞAMPİYONLUĞU İÇİN HİÇ BİR TEREDDÜTÜMÜZ YOK"
Ertuğrul Sağlam, UEFA Kupasında final oynamak için şimdiden konuşmanın erken olacağını, ancak Türkiye Ligi şampiyonluğu için hiç bir tereddütleri olmadığını söyledi.
"Taraftarımızın bu kadar erken şampiyonluk havasını girmeleri bize baskı oluşturmaz. Onların şampiyonluğu istediği kadar biz de istiyoruz. UEFA Kupasında final oynamak için şimdiden konuşmak belki erken olabilir ama Türkiye'deki şampiyonluk için hiç bir tereddüttümüz yok. Ligin dördüncü haftasında böyle bir havaya girilmesi bizim için bir avantaj olacaktır. Ama bugünden lider olduk, artık şampiyon olacağız demek yanlış olur. Önümüzde uzun bir yol var. Şuanda ligin tepesinde olmak önemli ama asıl önemli olan 34. hafta sonunda o yerde bulunmak".

25.09.2008
TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

keskinli

hocam bu kadar öne cikmasan daha iyi olur
ilk önce isimizi yapalim,sonra cok konusacagiz zaten
hemen hemen hergün bi röportaj veriyor hocamiz,biraz daha geri planda dursa daha iyi olur
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin