Ana Menü

Balkan Kupası Beşiktaş'ın

Başlatan ZeMaHŞeR, Eylül 17, 2008, 12:30:02

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZeMaHŞeR

Bayan Voleybol Takımımız, 19-21 Eylül tarihleri arasında Sırbistan'ın Obrenovac kentinde düzenlenecek olan Balkan Kupası'nda mücadele edecek.
Bugün (17 Eylül) saat 12.00'da Sırbistan'a hareket eden Ekibimiz, Makedonya'dan Rudar Pljevlja, Romanya'dan Unirea İasi ve Sırbistan'dan Tent Obrenovac takımları ile aynı grupta mücadele edecek.
Siyah-Beyazlılarımız, grubunda ilk iki sırada yer alırsa 27-28 Eylül'de Bosna Hersek'te yapılacak olan dörtlü finallere katılma hakkı elde edecek.
Takımımız'ın maç programı şöyle:
19 Eylül Cuma
Beşiktaş - Rudar Pljevlja (TSİ 18.00)
20 Eylül Cumartesi
Beşiktaş - Unirea İasi (TSİ 18.00)
21 Eylül Pazar
Beşiktaş - Tent Obrenovac (TSİ 21.00)
aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

BerkAy1903

19o3

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

ZeMaHŞeR

Bayan Voleybol Takımımız, bugün Sırbistan'ın Obrenovac kentinde başlayan Balkan Kupası'nda ilk maçını Rudar Pljevlja ile yaptı. Mücadeleden 3-0 galip ayrılan Takımımız, 4'lü finalleri garantiledi.
Mücadeleyi 25-13, 25-10 ve 25-14'lük setlerle 3-0 kazanan Takımımız, yarın karşılaşacağı Romanya ekibi Unirea İasi'nin turnuvadan çekilmesi nedeniyle 4'lü finallere katılmayı garantiledi.
Bayanlarımız, 21 Eylül Pazar günü ise TSİ 21.00'da ev sahibi Sırbistan temsilcisi Tent Obrenovac ile grup birinciliği için mücadele edecek.
Balkan Kupası'nda 4'lü finaller 27-28 Eylül tarihlerinde Bosna Hersek'in Tuzla kentinde düzenlenecek.

ilhan mansız_melis

BerkAy1903

19o3

ZeMaHŞeR

Balkan Kupası'nda mücadele eden Bayan Voleybol Takımımız, yarı finalde Bosna Hersek'in Tuzla ekibi ile eşleşti.
Sırbistan'daki grup maçlarının hepsini kazanarak A Grubu'nu lider tamamlayan Takımımız, B Grubu ikincisi Tuzla ile 27 Eylül Cumartesi günü Bosna Hersek'te final için karşılaşacak. Mücadelenin saati maçtan bir gün önce belli olacak.
Takımımız bu karşılaşmadan galibiyetle ayrıldığı takdirde finale yükselecek ve 28 Eylül Pazar günü Tent Obrenovac-Levski Siconco Sofia karşılaşmasının galibiyle kupa için mücadele edecek.
Bayan Voleybol Takımımız, bugün yurda dönecek ve Perşembe günü Bosna Hersek'e hareket edecek.

ZeMaHŞeR

Bu yıl ilk kez düzenlenen Balkan Kupası'nda şampiyonluk için mücadele eden Bayan Voleybol Takımımız'ın Cumartesi ve Pazar günü oynayacağı dörtlü final programı belli oldu.
Dün aşkam Bosna-Hersek'e Bayanlarımızın Balkan Kupası yarı finalinde yarın (27 Eylül) Tuzla ile karşı karşıya gelecek. Mücadele Türkiye saati ile 17.00'de başlayacak.
Bugün yapılan teknik toplantının ardından açıklanan kupa programı şöyle:
27 Eylül Cumartesi:
17:00 OK Tuzla-BeşiktaşJK
18:30 TENT Obrenovac-Levski Siconco
28 Eylül 2008 Pazar:
15:00 3.'lük maçı
17:30 Final

ZeMaHŞeR

Bu yıl ilk kez düzenlenen Balkan Kupası'nda şampiyonluk için mücadele eden Bayan Voleybol Takımımız, yarı finalde Bosna Hersek'in Tuzla Takımı'nı 3-0 mağlup ederek finale yükseldi.
Mücadeleye iyi başlayan Ekibimiz ilk teknik molaya 8-2 önde girdi. Rakibinin toparlanma çabalarına etkili servis ve bloklarla karşılık veren Siyah Beyazlılarımız, ikinci teknik molayı da 16-8 üstünlükle tamamladı. Boşnak ekibi bu sayıdan sonra üst üste etkili servislerle farkı 4 sayıya kadar indirdi ancak (16-12) Bayanlarımız ilk seti 25-15 kazanarak 1-0 öne geçti.
İkinci sette daha rahat bir oyun ortaya koyan Bayanlarımız, ilk teknik molayı 8-2, ikinci teknik molayı da 16-11 önde tamamladı. Takımımız bu seti de 25-15 gibi farklı skorla kazanarak 2-0 öne geçti.
Ekibimiz son sette rakibinin direncini iyice kırdı. İlk teknik molayı 8-3, ikincisini de 16-6 galip bitiren Siyah Beyazlılarımız oyunun bu bölümünü de 25-10 kazandı ve salondan 3-0 galip ayrılarak finale yükseldi.
Oynadığı oyunla tribündeki seyircilerin büyük takdirini toplayan Bayanlarımız, bugün TSİ 17:30'da şampiyonluk mücadelesi için sahaya çıkacak.
Karşılaşma sonrası internet sitemize açıklamalarda bulunan Antrenörümüz Bülent Karslıoğlu "Takımımız verilen taktiği kusursuz olarak sahaya yansıtarak hak ettiği bir galibiyet aldı. Oynanan voleybol ilerisi için bizlere umut veriyor. Bütün ekip arkadaşlarımı ve sporcularımı tebrik ediyorum. İnşallah son maçta şampiyonluk kupasını da kaldırarak ilklerin kulübü Beşiktaşımız'a bir ilk olan Balkan Kupası'nı getiririz" diye konuştu.

ilhan mansız_melis

Natalia geldi bizimkiler coştu ya söz veriyorum kendime ben de birgün bu takımın formasını giyicem önce lisansım çıksın devamı gelicek

ZeMaHŞeR

Bu yıl ilk kez düzenlenen Balkan Kupası finalinde Sırbistan'ın TENT Obrenovac takımını 3-1 mağlup eden Bayan Voleybol Takımımız Şampiyonluğu kazandı. Ekibimiz böylece voleybolda ilk Balkan Şampiyonu olarak tarihe geçti.
Mücadelenin ilk setinde iki takım da karşılıklı sayılarla birbirilerine üstünlük kurmaya çalıştı. Takımımız ilk teknik molaya 8-7 önde girerken yaptığı etkili savunmayla rakibinin sayı bulmasını engelledi. Üst üste bulduğu sayılarla farkı açmaya başlayan Siyah Beyazlılarımız ikinci teknik molaya 16-10 üstünlükle girdi. Oyunda konsantrasyonunu kaybetmeyen Bayanlarımız ilk seti de 25-14 galip tamamladı ve 1-0 öne geçti.
İlk sete oranla daha tempolu başlayan ikinci setin ilk dakikaları karşılıklı sayılarla geçerken Bayan Voleybol Takımımız ilk teknik molayı 8-5, ikinci teknik molayı ise 16-12 kazandı. Setin geri kalanını minimum hatayla tamamlayan Bayanlarımız bu bölümü de 25-18 kazanarak finalde 2-0 öne geçti.
Karşılaşmanın 3. setinde ise ibre TENT Obrenovac'a döndü. Setin ilk bölümüne hızlı başlayan Ekibimiz peş peşe gelen etkili servis ve bloklarla ilk teknik molayı 8-3 önde tamamladı. Bu dakikadan sonra oyuna ağırlığını koymaya başlayan rakibimiz üst üste sayılar kazanarak ikinci teknik molayı 16-14 galip bitirdi. İki takımın da karşılıklı sayılarıyla devam eden setin sonlarında ise 24-24 eşitlik ortaya çıktı ancak Takımımız'ın yaptığı hataları iyi değerlendiren Sırplar üst üste 2 sayı daha kazanarak 26-24'lük skorla durumu 2-1 yaptı.

4. ve son sette Siyah Beyazlılarımız, Antrenörümüz Bülent Karslıoğlu'nun yaptığı taktik değişikliklerle ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya ise 16-12 önde girdi.Yapılan değişikliklerle oyunun kontrolünü tamamen eline geçen Bayanlarımız, kısa sürede farkı açtı. Bu seti de 21-25 kazanan Bayan Voleybol Takımımız skoru 3-1 yaparak ilk kez düzenlenen Balkan Kupası'nda adını Şampiyonluğa yazdırdı.
Oyuncularımızdan İpek Soroğlu, Balkan Kupası'nın en iyi orta oyuncusu seçilirken, Natalie Hanikoğlu ise en iyi köşe oyuncusu seçildi.

BJK_Kübra

Elbet Bir Gün Toprak Olup Gideceğiz, BEŞİKTAŞLI Doğduk BEŞİKTAŞLI Öleceğiz...

www.bbskd.org

Simurg

Balkan Kupası Beşiktaş'ın
Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı, Bosna Hersek'te düzenlenen Balkan Kupası'nda şampiyonluğa ulaştı. Siyah-beyazlılar, finalde Sırbistan'ın TENT Obrenovac takımını 3-1 yenerek ilk kez düzenlenen Balkan Kupası'nın sahibi oldu

Beşiktaş, final karşılaşmasını 25-14, 25-18, 24-26 ve 25-21'lik setlerle kazandı.

Beşiktaşlı oyunculardan İpek Soroğlu en iyi orta oyuncu, Natalia Hanikoğlu ise en iyi köşe oyuncusu seçildi.

Siyah-beyazlıların resmi internet sitesine açıklama yapan Beşiktaş Kulübü yönetim kurulu üyesi Hüseyin Yücel, ''Kulübümüz yine bir ilki başararak adını tarihe yazdırdı. Oyuncularımız zorlu maratonu zirvede tamamlayarak ülkemize ve camiamıza büyük bir gurur yaşattılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum'' diye konuştu.

Antrenör Bülent Karslıoğlu ise Beşiktaş camiasına verdikleri sözü tuttuklarını ifade edip, şunları söyledi:
''Bu kupayı ilklerin takımı olan Beşiktaşımıza kazandırdığımız için çok mutluyum. Bu şampiyonluğu bizlere her türlü desteği veren Başkanımız Sayın Yıldırım Demirören'e, yönetim kurulumuza, voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyemiz Bülent Deriş'e ve bütün camiamıza armağan ediyoruz. Çok yeni bir takım olmamıza rağmen kısa sürede böylesine büyük bir kupayı kazanmak bizleri çok sevindirdi. Takımımızdaki eksiklere rağmen zamanla daha iyi bir takım olup, daha büyük başarılar kazanacağımıza inanıyorum.''

Oyunculardan Natalia Hanikoğlu da, iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, ''Takım olarak ilk kez bir arada oynadık. Böylesine önemli bir kupayı kazandığımız için çok mutluyuz. Bu kupayı bütün camiamıza armağan ediyoruz. İnşallah başarılarımızın devamı gelecek. Türkiye'de de kupa almak istiyoruz. Bunun için tüm taraftarlarımızın desteğini bekliyoruz'' şeklinde konuştu.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

ilhan mansız_melis

Adriano

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..