Ana Menü

Beşiktaş maça 10 kişi başlıyor, bazense 9 !

Başlatan Adriano, Ağustos 21, 2008, 17:25:09

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Adriano

Evet yanlış duymadınız Beşiktaş maça 10 kişi başlıyor, hatta 9 da diyebiliriz. Holosko'dan sağ kanat oyuncusu olmaz, olamaz ! Holosko geçen sene kurtarıcımızdı, kendine boş alan yaratır, koşar top alır, verkaçlara girerdi. Ama bu sene malesef ve malesef zorunluluktan sağ kanada itilmiş gözüküyor. Bu ne mi demek ? Maça 10 kişiyle başlıyoruz demek.

4-2-3-1 taktiği ile oynamamız bekleniyor bu sezon. Gerideki sıkıntı bitti bence, şimdiki sıkıntı ofans hattında. Zapo, Sivok, Tuna, Zan, Toraman dolusuna alternatif var elbet ayarlarız. Böyle diyince ofansta eksik olduğumuz anlaşılmasın, ofansta da iyi oyunculara sahibiz ama birçoğunu kullanamayacağız gibime geliyor.

Örnek 1 : İbrahim Üzülmez'den sağ kanat oyuncusu olur Holosko'dan olmaz.

Örnek 2 : Ah Bobo vah Bobo.. Tek forvet yapamıyor Bobo, düşüp kalkıyor hakeme bakıyor. Çift forvet olup yanına Nobre gelse neler neler olur. Holosko'da olabilir.

Çift önlibero'lu sistem güzel gibi gözüksede Holosko ve Bobo'yu kitler bence. Holosko serbest adam olmalıdır, Bobo'nun yanına da Nobre gibi mücadeleci oyuncu lazım. Bunları gerçekleştirince, çift önlibero olmuyor.

Burada büyük iş Manisa'dan gelen Uğur İnceman'a düşüyor. Cisse'yle birlikte yanyana oynatılması beklenen Uğur, umarım Cisse gibi sadece defansif yapıda kalmaz. Delgado'ya yardımcı olup, ofansa da yardıma gitmezse bu sezon gol yollarında sıkıntımız var diyorum. Delgado çok çok çok kaliteli bir oyuncu ama bir o kadarda nazlı bir oyuncu. Arkadan desteklemek lazım, bu destekte Uğur'a düşüyor bence. Uğur dediğime bakmayın, Cisse'nin yanındaki diğer önlibero, yani büyük olasılık İnceman olacak.

Holosko geçen sene kurtarıcıydı bu sene büyük bir problem haline gelmiyor, getiriliyor ! Sağ kanada mahkum bırakılırsa, hem kendi harcanır, hem 10 kişiyle başlamamız anlamına gelir.

Peki sizler ne düşünüyorsunuz ? Holosko - Bobo - Delgado konusunda ?
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

husoeagle

benim fikrime göre futbolda hücum da defansta hep birlikte yapılır.
holosko sağ kanatta da başarılı olabilir kanaatindeyim çünkü neden holosko boş alan bulursa daha verimli oluyor sağ kanatta da yeterince boş alan bulur gibime geliyor

keskinli

her zaman 2 forvetle oynanmasi taraftariyim,cok zor deplasmanlar haric
holosko sag kanatta daha iyi olacak bundan eminim.hizli ve akilli bi futbolcu
bobo bu takimda her zaman forvet konusunda 1.secenek olmali,geriden gelen iyi paslarda cok isler yapabilir
orta sahada delgado su andaki gayretini devam ettirirse,cok iyi isler yapacak,ama bütün yükü delgadoya yüklersen cok verim alamazsin
orta saha daha ofansif olmali
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Adriano

Holosko forvet oyuncusudur kesinlikle diyorum. Birebirde defansı geçer golünü yapar. Geçen sene öyle tanıdık bu adamı, şimdi sağ kanat yapmaya çalışıyorlar ZORUNLULUKTAN.

sercAn1903

güzel bir açıklama yapmışın. bakalım ilk 2-3 maça herşey kendini gösterir zaten. daha ne hazırlık maçını izledim nede başka bir maçını.
...
Aşk'ımız Renklere Kişilere Değil !

Aşığım Siyah'ına Beyaz'ına kutsal Arma'na senin sevgin bir başka !

keskinli

aslinda zorunluluk yok,sag kanada serdar özkanida oynatabiliriz
ama sag kanada hareketlilik getirecek en iyi oyuncumuz holosko
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

husoeagle

holosko sadece forvet oyuncusu diyemeyiz sağ kanattada gayet rahatlıkla oynayabilecek kapasitededir

kartalpenchesi

ben bu sistemi hiç sevmedim holoskoyu sağ kanata hapsediyoruz
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

carlito1903

Aslında Holosko tam olarak sağ kanat gibi oynamıyor PES oynayanlar bilirler RWF mevkisi vardır, kanada yakın forvet, Holosko işte bu mevkide oynuyor...

Çift forvet oynamak istiyorsak ya Delgado'dan ya da çift ön liberodan vazgeçmeliyiz, bunlarda uzak ihtimaller şuan da...

Guti ORÇ.

holoskonun sağ kanatta oynamasına karşıyım zaten herzaman çift forvetli sistemi sevmişimdir.
Eğer uğur da cisse gibiyse bu sene gerçekten işimiz var o yüzden uğurun ileriye yardım eden bir oyuncu olmasını diliyorum bu sezon

benim merak ettiğim bu sezon bu kadro nası olacak
defansı geçersek

uğur-cisse-delgado-tello-holosko-bobo-nobre-s.özkan

8 iyi futbolcu şimdi bunlardan hangileri yedek kalacak??

carsi52

Her 2 konudada hakLısın.
HoLosko'dan sağ kanat oLmaz oLamaz !
Bana göre bu taktik derbi maçLarda kuLLanıLmaLı.
Maçın skoruna göre taktik değişebiLir.
Bölünür senin için uykular!

çarşı antalya

rüştü
toraman  zapo  sivok  tello
              inceman
serdar özkan   delgado  aydın
              holosko
              bobo

bence bu 11'le çıkmalı ertuğrul hoca
öLüMüNe iSyAn...iNaDıNa KaRaKaRTaL....

ilhan mansız_melis

bence de Holosko sağ kanatta olmaz
ayrıca Bobo'nun yanına Nobre de gelmeli
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

husoeagle

Adriano

Abi görüyoruz sağ kanat oynadığı zaman, 90 dakikada ayağına 2-3 kez top geliyor sadece  :-\