Ana Menü

Rap ?

Başlatan ist.hatirasi/3-4, Ocak 13, 2007, 02:29:40

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

cezanın sesini duyamadım :)

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

melankolizm

zaten yokta albüme koyulamaz mı yani :D

şimdi Sago'nu albümünde

Laedri ,Raffine dinledik ama Sago albümü dedik :=)

Simurg

ya birşey mi dedik olur ben cezada söyledi zannettim :D

BEŞİKTAŞK

die-4-u

Bu Şarkının;Rock Remix,Acapella,Silahsız Kuvvet Style,French Connect Mix,Soldier Mix,Violin Remix,enstrümantal Versiyonları da var Albümde..Bu Çalan Albüm Versiyon..
Rock Remix'ini Dinlemenizi Tavsiye Ederim

melankolizm

Alıntı yapılan: die-4-u - Temmuz 21, 2007, 23:52:30
Bu Şarkının;Rock Remix,Acapella,Silahsız Kuvvet Style,French Connect Mix,Soldier Mix,Violin Remix,enstrümantal Versiyonları da var Albümde..Bu Çalan Albüm Versiyon..
Rock Remix'ini Dinlemenizi Tavsiye Ederim

nefret'in albümünde ama değil mi :D

die-4-u

melankolizm

ula :D yandık

rap alemi küfrediyor arkadan hissediyorum :D

melankolizm

Kötü İnsanları Tanıma Senesi anlamına geliyormuş K.İ.T.S.

Bu da Sagopa\'nın açıklaması

---selam
---ben sizlere biraz daha iciniz rahatlasin amacinda solodan bahsedeyim.herkesin bekledigi gibi sert materyaller icinde olacak.kiminiz bagdat,didaktik kitaplar gibi sarkilar istemissiniz.
kiminiz ritimler cok yavaslamis,daha hizli isteriz demissiniz.
herkesin dusuncesine saygim var ve herkesin fikrini kenara not ediyorum.
solom icin benim sizlere soyleyebilecegim ,lirikler evrensel.her sarkiyi yasadiklarimdan harmanladim.enstrumantaller cok yavas albumun kivami 80-87 bpm arasi.yani tempo bir hayli dusuk.ama olsun ben sizler icin tempoyu 2-3 sarkida yuksek tutarim.o problem degildir .
agir sarki sozleri var albumde.didaktik kitaplar mantigi,bagdat hissi var.sizlere bir jest yapayim albumun neye benzeyecegini,ne gibi birsey olacagini tasavvur edin.
album gazel-kaside-rubai tarzinda .en azindan bana verdigi tad bu.ayni zamanda cok didaktik.insanin icine islercesine ilerliyor.askerlik donemimi ve buraya kadar gelen zamanimi iceriyor.
stil olarak en sade albumum.sadelikten kasit ;yormayan,kolay dinlenilebilir.BPG tadinda romantizma anlasilirliginda,yemede yaninda yat dedirtecek turden.tabiiki bunlar benim sahsi goruslerim albumun sahibi olarak.
sizlere begeneceginizin garantisini vermekten baska yapacak birseyim yok.tabiiki album cikar cikmaz bu ne yahu ,ben hic begenmedim ,olmamis sago bu ne,bpg daha guzeldi!..seklinde yorumlar yapilacaktir.ama sizlere simdiden sunu belirtmek isterim,benim albumlerim dusuncelerinizi ileriye tasir,zamanla hazmedilir.bunun tekrar altini cizmek istiyorum.benden herzaman ayni tad\'lari beklemeyin.benden her zaman hissedebildiginiz seylerin aynisini hissedebilmeyi bekleyin.kucuk yerlere takilirsaniz hem dinlemekten hem de albumlerimden sogursunuz.
Albumun tamami bittiginde sizlere \'\'hey cocuklar\'\'seklinde haykirdigimi duyar gibi olacaksiniz.
sonuc olarak benim yeni albumum cok yukarilarda bir yerlerde bana gore,hicbirsey amaclarim dahilinde degil bu albumde.sadece ben ve bana benim icin ben var albumde.dinleyip icerigi kavradiginizda ise sen ve senin icin sen oluveriyor.
yeni sagopa kajmer albumunun adi \'\'KOTU İNSANLARI TANIMA SENESI (K.İ.T.S)

sagopa kajmer mahlas kasva

Evet Arkadaşlar Yeni Albümde Yeni Mahlas :KASVA:
Peygamber Efendimizin (s.a.v.) devesidir.Siyer ve hadis kitaplarında Kasvadan Ced'a ve Adba gibi farklı isimlerle de bahsedilmiştir.
Kasva'yı,Hz.Ebu Bekir (r.a.) 400 dirheme satın alarak Rasül-i Ekrem'e (s.a.v.) hediye etmiştir.Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) hayatındaki mühim hadiselerde Kasva'nın adı geçmiştir.Bunlardan bazıları:
Maide Suresi Rasulüllah'a bu devenin üzerindeyken nazil olmuştur.Peygamber Efendimiz (s.a.v.),Medine'ye onun sırtında hicret etmiştir.Mescid-i Nebevi onun çöktügü yere yapılmıştır.Peygamber Efendimiz (s.a.v.),Hudeybiye musalehasının (antlaşma) yapıldığı sefere yine Kasva ile çıkmıştır.Veda Hutbesini de onun sırtında irad etmiştir. Bedir zaferinin müjdesini Medine'ye Zeyd Bin Harise onunla götürmüştü.
Kasva çok hızlı koşardı.Deve yarışlarında Kasva daima birinci gelirdi.Kasva,Hz.Ebu Bekir'in (r.a.) halifeliği sırasında Peygamber Efendimiz'in (s.a.v.) atlarının bulunduğu çayırlığa salıverilmiştir.

[alıntıdır]

melankolizm

emir1903

Forza Sansar Salvo sonra sırayla ceza , sahtiyan , alaturka mavzer , ayben , sagopa kajmer saygılar

melankolizm

kuvvetmira'dan ayrılışlarıile ilgili bir dokundurma

Sitem Depresif  ft. Mozole Mirach - Yılan Lisanı

http://rapidshare.com/files/45614208/SitemDepresiffeatMozoleMirach-YilanLisan__305_.mp3.html

ugur24

vatan , bayrak , namus damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur !

[youtube=425,350]LwEq8PGnrjg[/youtube]

ugur24

atam yerinde rahat uyu , biz nöbetteyiz ! akan kanlar feda olsun bu toprağıma..gerekirse bu uğurda ölüme gideriz..

[youtube=425,350]OBC53W4SHHk[/youtube]

Simurg

Sagopa kajmer ft kolera- Şampıyonu sıkar yarış
[youtube=425,350]ALIjpYnt0Qo[/youtube]

Sago Verse:

Hey!... Boş bardak saki lazım mey
Dertli başa taş at, hadi kır başı ye!...
Yılgına dalgın deme baygın şey
Sıra sıra hüzün dizdim peyder pey
İçimde yıkıcı fırtınam var usta
İçimde mapusta, virüsler ürüyor pusta
Hain elinde susta, hadim silah Yunusta Riyadan rasta
Söyle, ne iş bu böyle?... Ben güneş, sen de gölge
Burası yasak bölge, adım at geriye, girende bozulur denge
Hey RAP bu!... Burada güneş batmış.
Çocuk buna alış , lafla sağlanamaz barış.
Battal gocuk karla yağmura karış
Benim yaş başını almış. Mork şampiyonu sıkar yarış
Dinle!... Neyi acep üleşemiyorsun benimle (benle)
İşine bakacak gözün yok mu yüzünde?... Bak işine!...
Attığım bombolar patlar üstünde.

Kolera Verse:

Sen bir kedi gördün Tweety
Thomas'a kaldı hep 3'ün 1'i
ben bir duba gördüm sanki
bir de kendini beğenmişki

Bir çift gözden olur belli, saldır bana kelli felli
indir kendini aşağı artık ol mukavemetli

Sagom o da ney? Acıklakta yine boşbağazı caney
karalığı yüzünde dane dane hey
günahımı ala ala bitirdiniz oley
safını yarıyor hasmın, dinle kurtul, helak olma hey

Dövme dizini ven döverim kızını hey
bir gün melankolik olursa herkes
hiç şaşırma bey
yolumu kesen kervanların zulası olsun önüme mey
yol kıldan ine kılıçtan keskin, KOLO bezgin

Dinle eey sözünün eri Rapin eri hey
Kuvvemira liriklere Rape raffineri hey
Çabalama boşuna kamarana git saklan
Vaktince arlan, hakkınca paklan

BEŞİKTAŞK

salvador

yaw bırakın bu hippo toppo ayaklarını adam gibi sarkı dinleyin....
www.cansuyu.biz/forum/index.php

sizleride bekleriz...