Ana Menü

Sağlam aradığı sistemi buldu: 4-2-3-1

Başlatan carlito1903, Ağustos 12, 2008, 09:14:30

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Sistemden ziyade iyi oyuncularad başarı geleceğine inanıyorum

Real MADRİD, Beşiktaşı

4-4-2
3-5-2
4-3-1-2
3-2-3-2
8-1-1
1-8-1

Çıksa yine yener yine yener
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Non Mollare Mai

Chelsea'de Barcelona'da Liverpool'da biz taktiği ne yaparsak yapalım bizi o kadrolarıyla yenerlerdi o zaman. Bu mantığı yanlış buluyorum.
Futbol sistem işi. Zenit gibi zayıf bir ekip sistemin gereklerini yaparak şampiyon oldu.
Keza Yunanistan'ın 2004 Avrupa şampiyonluğu ve Porto'nun ŞL ve UEFA şampiyonluğu gibi. Daha bir sürü örnek verebiliriz.
Futbol sistem işidir. Favorisi olabilir ama kesin yener diye bi yargı koymak olmaz.
edit

NoPasaran

Futbolun sayılardan oluşan bir sisteme bağlı oldğuna inanmıyroum ben halen..

2 büyük süt fabrikasına git bakalım anıl göreceksin ikiside aynı şeyleri katıyor, ikiside aynı oranda malzeme kullanıyor ama tadları farklı çıkıyor :) İşte orada anlıyorsunki iş "Usta"dan geçiyor..

Futbolunda ustasıda sahadaki oyunculardır. 4-4-2 , 4-5-1 zaten genelde her takımın oynadığı sistem..
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Non Mollare Mai

O benzetmenin futboldaki sistemle hiç bir alakası yok. Sütün kalitesi daha iyi oldumu veya usta o işi daha iyi biliyorsa o süt mutlaka daha iyi çıkar. Ama futbolda daha iyi olan daha kaliteli takımı olan mutlaka kazanır diye bir olay yok. Öyle olsa yukarıda yazdığım maçlar o şekilde sonuçlanmazdı.

Futbol sayılardan oluşan bir sistem değil zaten. Futbol sistemin gereklerini yapanın kazandığı bir oyun. Her mevkideki adamın o alanı en iyi şekilde parseller ve görevini maç boyuna iyi bi şekilde aynı oranda yayarsa o takım kazanır.
edit

!!!!on@t!!!!

ewt bi adem dursun var bi de delgado aynı kefede satılamazlar
Alıntı yapılan: NoPasarAn! - Ağustos 14, 2008, 10:00:51
Futbolun sayılardan oluşan bir sisteme bağlı oldğuna inanmıyroum ben halen..

2 büyük süt fabrikasına git bakalım anıl göreceksin ikiside aynı şeyleri katıyor, ikiside aynı oranda malzeme kullanıyor ama tadları farklı çıkıyor :) İşte orada anlıyorsunki iş "Usta"dan geçiyor..

Futbolunda ustasıda sahadaki oyunculardır. 4-4-2 , 4-5-1 zaten genelde her takımın oynadığı sistem..

Non Mollare Mai

Delgado iyi bi futbolcu ama sistemin gereklerini yapmadığından dolayı başarılı değil işte.
edit

!!!!on@t!!!!

Non Mollare Mai

Başarılı demek 3-4 maçta çıkıp takımın kazanmasını sağlamak değil.
Onu genele yaymak lazım. Hangi büyük maçta vardı Delgado ?
edit

!!!!on@t!!!!

bu aralar genellikle delgado gündemde her maçta gol attı denilemez ama başarılı olduğu söylenebilir

Non Mollare Mai

Bu aralar Delgado'nun gündemde olması onun başarılı olduğunu mu gösterir ?
Öyleyse Fenerbahçe daima gündemde basın sağolsun, senin teorinle dünyanın en iyi takımı Fener olur o zaman.

Başarısını göster bana Delgado'nun. Kendi adına 3-4 maçta attığı golle başarılı olabilir.
Ama futbolda egolar değil, takım başarısıdır önemli olan.
Takıma kattıklarını dök ortaya ben sana başarılı diyeyim, hadi bakalım.
edit

!!!!on@t!!!!

ertuğrul sağlam delgado çok şey istediğini söyledi o başarılı bi futbolcu olmasaydı ertuğrul sağlamın güvenini kazanamazdı başarılı olmak yolunda

Non Mollare Mai

Çok şey istemiş demek ki Delgado bazı görevleri yerine getirmiyor, tam kapasitesiyle oynamıyor ki Ertuğrul Hoca öyle diyor, öyle değil mi ?

Baki Mercimek'e de güveniyordu Ertuğrul Sağlam, oynatıp duruyordu.
Baki başarılımıydı ?
edit

!!!!on@t!!!!

baki mercimek futboluyla başarısızdı ama delgadoda bir yetenek var sonradan kazanılmış bi yetenek olsada başarılı bi futbolcu

Non Mollare Mai

İşte o yeteneğin kullanılmasından bahsediyorum bende.
Ezbere bilgilerle konuşuyorsun.
Delgado o yeteneğini sistemle özdeşleştirip başarılı oluyor mu ? Hayır. O zaman Delgado egolarını tatmin eden ve takım oyunu sıfır olan bi futbolcu. İnşallah bu sene yanıltır bizi.
edit

!!!!on@t!!!!

delgado yeteneğini kullanmayı bilmeseydi beşiktaştan zaten gönderilirdi eğer tüm futbolcular yeteneğini kullanmayı bilmiyorsa herkes yeteneklidir