Ana Menü

Sağlam aradığı sistemi buldu: 4-2-3-1

Başlatan carlito1903, Ağustos 12, 2008, 09:14:30

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carlito1903

Teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam, Avusturya Leopersdorf'da son bulan 7 maçlık ve 6 galibiyetli kampların sonucunda sistemini buldu. Sağlam, son dönemde futbolda moda olan çift ön liberolu ve tek forvetli 4-2-3-1 sisteminde karar verdi. Kimine göre bu 4-4-1-1 şeklinde olsa da 4-2-3-1'e çok iyi uyum sağlayan Beşiktaş'ta şu noktalar dikkat çekti:   

1- Tello sol beke çekiliyor. Ama ileride oynama isteği daha fazla ve bu yüzden biraz isteksiz gördüm. Böyle devam ederse Üzülmez'i kimse kesemez!   

2- Geri dörtlünün sağında kesin olarak Serdar Kurtuluş oynayacak. Toraman'a af çıkarsa sağ bekte büyük bir rekabet yaşayacak. Ali Tandoğan ise hem geride hem önde oynatıldı.   

3- Çift ön liberoda Cisse-Uğur ikilisi devam eder. Sorun çıkarsa Kocaeli maçında görüldüğü üzere Serdar Kurtuluş kaydırılacak. Uğur İnceman iyi transfer ve mevkisine tam oturdu. Basit ve garanti oynuyor, ortada güven veriyor.   

4- Tek kişilik forvette Bobo-Nobre birbirinin alternatifi olacak. Can ve Batuhan ise yedekleri. Bobo, Nobre gibi çok profesyonel değil. Biraz duygusal ve özel ilgi bekliyor. Transfer durumu onu yıpratmıştı bu kampta kendini toparladı. Dengeler bozulmadan biraz daha özel ilgiye ihtiyacı var.

KİLİT NOKTA FORVET ARKASI   
5- Tek forvetin gerisinde 'kaptanlıktan sonra daha fazla sorumluluk alan' Delgado'nun sağı ve solundaki isimler hem genel hem de oyun içinde değişmeli oynuyor. Bu yapı bizce Beşiktaş'ın en güçlü silahı olacak. Holosko, Serdar Özkan, Ekrem Dağ, Aydın Karabulut, Mehmet Sedef ve Ali Tandoğan gibi hareketli, süratli ve çok kolay adam geçen oyuncular, bu sistemin en canlı yapısı. Bu oyuncular sistem gereği daha fazla ön plana çıkacaklar.   

6- Geri dörtlünün sağı hariç her mevkiinin 3 alternatifi var. Bu durum, futbolcuya kapris yapma imkanı bırakmıyor. Herkesin formayı almak ve Ertuğrul Sağlam'ın gözüne girmek için çalışması şart gözüküyor.   
Kaynak: Sabah

Simurg

Kadroyu belirlendi
Rakibimizi yakından inceledik. İlk maçı kazanacağımızı umuyorum. Rövanşta taraftarımıza büyük iş düşecek. Onların desteği ile başarıdan başarıya koşmak istiyoruz. İlk maçta mücadele edecek kadroyu belirledim. Kalemizde her zamanki gibi Rüştü oynayacak. Defansta Serdar Kurtuluş, yanında Sivok'u oynatmayı düşünüyorum. Tello, Serdar Özkan, Cisse, Delgado, Aydın Karabulut, Bobo ve Nobre de ilk 11'de oynatmayı planladığım oyuncular. "

İsmail Er-Hürriyet

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

carsi52

HoLosko'nun sağ kanatta oynaması çok kötü oLucak ya..
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

Alıntı yapılan: carsi52 - Ağustos 12, 2008, 13:59:24
HoLosko'nun sağ kanatta oynaması çok kötü oLucak ya..
ben tam tersini düşünüyorum eğer tek forvetli sistem olacaksa holosko sağ kanatta hızı ve adam gecme yeteneğiyle faydalı olacaktır
altın kapılarımız kan oldu tayfun

kartalpenchesi

bu sistemi büyük maçlarda kullanmak daha iyi inönüdeki kolay maçlarda çift forvet daha iyi olur diye düşünüyorum
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

Batuhan

bence tello sol beke çekilirse defansın işi kolaylaşır çünkü tello aldığı topu ileri taşıyabiliyor
Koca hestiy aya bedenem ?

Kralkartal21

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

CR7

forvet arkası holosko-delgado-tello veya aydın olur büyük ihtimalle.

bu sistemi geç bulduk çabuk kaybetmeyiz umarım.
artık iddaa tahminleri de var
"Tanrı her şeyi görür. Kimse hakkında kötü düşünmeyin" LeBron James
(Cavs'in 55 sayı fark yediği LaL-Cavs maçı sonrası)

eRe

kendı sahamızda 4-1-3-2
deplasmanda 4-2-3-1 harıka olur

fm taktıgımde bu bence her yonden takımı guclu tutan bır taktık
yeterkı bu bolgelerde oynayabılecek oyuncun olsun kı bızde de var
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

kutu

TURKHOOLİGANS!

Sevmek Değil Delilik Bu!

sametx

Alıntı yapılan: kartalpenchesi - Ağustos 12, 2008, 15:22:21
bu sistemi büyük maçlarda kullanmak daha iyi inönüdeki kolay maçlarda çift forvet daha iyi olur diye düşünüyorum

kesınlıkle katılıyorum sana sol da da aydın gibi hızlı ve adam eksılten bırı olması kanatları calıstırır  :bjk
sametx

saldır beşiktaş

2 ön liberolu sistemde ne kadar başarılı olduğumuzu hazırlık maçlarında gördük ancak tek forvet  biraz sıkıntı yaratır batuhanla beraber 5 forvetimiz var
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

carlito1903

Tek forvet sıkıntı yaratmaz zaten sağ kanada yakın oynayan Holosko'da gol arayacaktır ilerde, ayrıca bu sistemde Delgado'da daha gole yakın olur...

husoeagle

iyi bi sistem
sisteme uyan çok oyuncumuz var ayrıca

1BabaKartaL

bencede sistem cok mantıklı en azından ugur ve cisse hem ilerileye yardım edecek hemde defansa yardım edecek delgadoda rahatlıcak delgadonun yanında büyük ihtimal holosko-aydın oynucak holoskoda aydında adam eksiltebilen dripling yababilen oyuncular ilerde kesinlikle bobo oynamalı diye düşünüyorum bu sene delgadonun sezonu olacak !!!
Edirne Köprüsü Taştan Varmı Büyük Beşiktaştan !!!