Ana Menü

Dilenci İsyanı

Başlatan akbaba71, Temmuz 30, 2008, 01:08:44

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

Sonunda bu da oldu.Bangladeşli dilenciler ülkedeki yüksek enflasyon yüzünden ayaklandı ! Dilenciler sadakalarına zam isteyip meydanlarda gösteri yaptı.

Bangladeş'in kuzeyindeki Kurigram kentindeki dilenciler , yüksek enflasyonla mücadele edebilmek için yerel yetkililerden minimum sadaka miktarını belirlemesini istedi.Kurigram Belediye Başkanı , çoğu engelli 40 kadar dilencinin taban fiyatta diretip bu konudaki isyanlarına dikkat çekebilmek için hafta sonunda kentte gösteri yaptıklarını açıkladı.

Bangladeşli dilenciler ayrıca kent dışından gelen meslektaşlarına (!) da yasak getirilmesini talep etti.Nufusun yüzde 40'ının günde 1 dolardan az kazandığı Bangladeş'de yüzbinlerce kişi dilencilik yapıyor.Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) raporuna göre de Türkiye'de 50 bin dilenci var.Bir dilenci ayda ortalama 1 milyar lira topluyor.Sektörde yılda yarım katrilyon lira dönüyor.

Kaynak:AA

İlginç bir haber
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

keskinli

gercekten ihtiyaci olanlar devlet tarafindan tespit edilerek devletten yardim almali,digerleri bi daha dilencilik yaparsa hapse atilmali
bu türkiye icin
bangaldeste olanlara diyecek söz bulamiyorum,kafayi yemisler
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Kralkartal21

Dilenciler sadakalarına zam isteyip meydanlarda gösteri yaptı.
-----

Alınların teriyle para kazanmaya çalışan kişiler zam alamıyor.. Size ne oluyor..
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

ilhan mansız_melis

okudum bu haberi
adamlar alın teriyle dilenip zam istiyorlar versenize :D
tövbe tövbe
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

gözzde_bjk

Bangladeşli dilenciler ayrıca kent dışından gelen meslektaşlarına (!) da yasak getirilmesini talep etti

Yok artık ya.İnsanların vicdanlarını iş kolu haline getirdikleri yetmiyor gibi birde bütçelerinin azalmamasını istiyorlar.Pes!
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!