Ana Menü

Kerkük’te şiddet tırmanıyor

Başlatan akbaba71, Temmuz 28, 2008, 20:14:35

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

BAĞDAT - Kürtlerin Irak Meclisi'nde kabul edilen yerel seçim yasa tasarını protesto etmek için Kerkük'te yaptığı gösteri esnasında intihar saldırısı düzenlendi Olayda 22 kişi öldü. Olayın ardından Irak Türkmen cephesinin başkanlık binasına missileme saldırısında bulunuldu. Irak polisi, 50'den fazla kişinin de yaralandığını söyledi.
Kürtler tarafında, Irak Türkmen Cephesi'nin başkanlık binasına düzenlenen saldırıda, çok sayıda korumanın yaralandığı ve bina önündeki araçların ateşe verildiği bildiriliyor.

ERGEÇ: BENİ ÖLDÜRMEK İÇİN GELMİŞLER
Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı Saddettin Eregeç, Kerkük'teki intihar saldırısının ardından ITC merkezine saldıran göstericilerin, kendisini öldürmek için geldiğini söyledi. Bağdat'ta bulunan Ergeç şöyle konuştu: "ITC'de, aralarında koruma müdürünün de bulunduğu bazı görevlileri yaralamışlar ve araçları yakmışlar. Daha sonra Türkmeneli Televizyonuna saldırmışlar. 100 polis olmasına rağmen polis saldırganlara müdahalede bulunmamış. Türkmen bürosuna saldıranlar beni öldürmek için oraya gelmiş. Yaralılar var, ama kaç yaralının olduğunu şu an Bağdat'ta olduğum için bilmiyorum. BM'nin Kerkük'te güvenliği sağlamasını istiyoruz. Tüm devletlere çağrıda bulunuyorum."

Irak Meclisi 22 Temmuz'da Kürtlerin, karşı çıkmasına rağmen yerel seçim yasa tasarısını kabul etmişti. Tasarıda Kerkük İl Meclisi'nde Türkmen, Arap ve Kürtlere eşit oranda sandalye verilmesi öngörülüyordu.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

melankolizm

Türkiye'de ki olaylarla bağlantılı görünüyor.
Kerkük'te ki soydaşlarımıza Allah sabır versin , Ölenlere rahmet diliyorum.

ferdikoclu

Daha çok türkmenleri ordan sürüp Kürtleri yerleştirme çabası.. Sonra azınlık olanlar çoğunluk çoğunluk olanlar azınlık olucak ve serbest bir kerkük kurulup yönetimde kürtlere verilecek gibi görünüyor..
Dervişlik baştadır, tacda değildir
Kızdırmak oddadır, sacda değildir
Eğer bir müminin kalbin yıkarsan
Hakka eylediğin secde değildir...
Ararsan Allah'ı kalbinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değildir..

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

ilhan mansız_melis

ZeMaHŞeR

keskinli

uzun süredir orada türkmenlere zulüm var,bizimle ayni soydan gelen bizimle ayni dili konusan insanlara yardim elini uzatmaliyiz
nasilki kürtleri destekleyen var irakta,bizimde aciktan türkmenleri desteklememiz sart
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

carlito1903

Malesef Musul ve Kerkük konusunda iş işten geçmek üzere...

Atalarımızın binbir güçlüklerle aldıkları bu toprakları türlü oyunlarla elimizden alanlar şimdi oradaki son kalıntılarımızı da yok etmek için uğraşıyorlar...

Allah bu bölgede zalimin zulmüne maruz kalan soydaşlarımızı kurtarsın...

ZeMaHŞeR

ilhan mansız_melis

Bir gece ansızın 82-Kerkük 83-Musul
Anladınız siz onu

ZeMaHŞeR

ilhan mansız_melis

ferdikoclu

Kerkük gerçekten kaynamaya başladı.. Niyet belli,yapılanlar aşikar ama hala sessizliğimizi koruyoruz..
Dervişlik baştadır, tacda değildir
Kızdırmak oddadır, sacda değildir
Eğer bir müminin kalbin yıkarsan
Hakka eylediğin secde değildir...
Ararsan Allah'ı kalbinde ara
Kudüs'te Mekke'de Hac'da değildir..

keskinli

aciktan taraf olmadigimiz sürece isimiz cok zor
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin