Ana Menü

İstanbul'da şiddetli patlama

Başlatan eRe, Temmuz 27, 2008, 22:56:19

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gözzde_bjk

Sağolun,Allah ardından gelebilecek tüm saldırılardan hepimizi korusun.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

eRe

www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

Cem Goren

tsk'nın son günlerde yaptığı başarılı oğperasyonlara karşın bir misillemem olma ihtimali üzerinde duruluyor
onca masum insanın ne sucu var anlamış değilim Allah belanızı versin masum insanlardan ne istediniz
bu arada patlamanın ilkinde ses bombası old. ve sadece büyük bir ses olayı old. görüşü hakim bence birazda suç bizde yani türk insanında merakından dışarıya toplanan insanlar ne old. anlamaya çalışırken 2.patlma meydana geliyor ve bu tür sonuçlar ortaya çıkıyor
Ölenlere Alllahtan Rahmet yakınlaına sabır diliyorum
altın kapılarımız kan oldu tayfun

NoPasaran

Geçmiş olsun Gözde..

Bir rahat edemiyoruz şu ülkede..

Emperyalizmin kökü kazınana kadarda bu kanlar bitmeyecek

Anlayana!
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Cem Goren

gözzde_bjk

Ömrümde bukadar polisi bir arada görmemiştim.
7 otobüs çevik kuvvet,trafik polisleri ve sivil polislerin yanında birde asker geldi.Hala yollar kapalı,sürekli tedirginlik hali ön planda.Siyasiler olay yerine birer ikişer rapor almaya geliyor.

Hepiniz sağolun.Tekrarları olmaması duaları ile...
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

Cem Goren

güngören sakinlerinin anlattıklarına göre patlama yapılan bölgede insanlar haftasonları ailecek bulunuyorlarmış bunun bilincide olan hainlerde burayı seçmiş
anlayamadığım konu güngören sakinlerininide dediği gibi neden haftasonları sivil ekipler orada denetim yapmıyorlar

carsi52

YapanLarın aLLah binbir türLü beLasını versin.

öLenLere aLLah rahmet eyLesin yakınLarına sabır versin.
Bölünür senin için uykular!

Cem Goren

Türkiye'de ilk 'iki bombalı' saldırı...
PKK üstlenmedi
NAMIK DURUKAN Ankara   

İstanbul Güngören'de "iki bomba" kullanılarak gerçekleştirilen patlamaların, Türkiye'de ilk defa yapıldığı belirtilirken, bu eylem türünün daha önce İsrail'de yapılan saldırılara benzerliği dikkati çekti. Saldırıların PKK tarafından yapıldığı şüphelerine karşın, örgüt üstlenmedi.
İki bomba kullanılarak gerçekleştirilen saldırıların, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, (TSK) PKK'ya karşı son haftalarda Güneydoğu Anadolu'da ve Kuzey Irak'ta yürüttüğü etkili kara ve hava harekâtlarına misilleme amacıyla yapıldığı iddia edildi. Örgüte büyük zayiat verdiren bu harekâtlara karşın, PKK saldırıları üstlenmedi. Örgüte yakın bir kaynağın, PKK'nın Kandil Dağı'ndaki üst düzey bir yöneticisinden aktardığı bilgiye göre; örgüt saldırıyı "Bizimle ilgisi yok" diyerek reddetti. İki bomba kullanılarak meydana gelen patlamanın, PKK tarafından daha önce büyük kentlerde gerçekleştirilen bombalı saldırılarla benzerlik göstermediği de belirtildi.
İsrail'dekilere benzer
Saldırının önce bir ses bombası, ardından asıl bombanın patlatılarak gerçekleştirilmesi, İsrail'de gerçekleştirilen bombalı saldırıları anımsattı. Bu tür saldırılar daha önce, Filistinli örgütler tarafından İsrail'e, İsrail tarafından ise Filistin ve Lübnan'a karşı gerçekleştirilen eylemlerle parallellik gösterdi. Böylesi bir eylemin, profesyonelce hazırlandığı belirtilirken, saldırının El Kaide tarafından yapılmış olma ihtimalinin yanı sıra, PKK'nın TSK'nın saldırılarına misilleme amacıyla gerçekleştirdiği yeni bir eylem türü olma olasılığı üzerinde de duruldu.

gözzde_bjk

Alıntı yapılan: cem_goren - Temmuz 28, 2008, 12:00:29
anlayamadığım konu güngören sakinlerininide dediği gibi neden haftasonları sivil ekipler orada denetim yapmıyorlar

Semtimizde polis otosu birtek belediye binası önünde bulunuyor.Sivil ya da görevli polis hiçbir zaman arama yapmadı.

Başbakan geleceği için tabur geldi.İstanbul'un tüm güvenlik güçleri burda.
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

erdibatmaz

önce bir bomba patlatıp insanları oraya çekmek ve sonra bilerek ve isteyerek daha büyük ve bir çok insanın ölümüne yol açacak bir bomba daha patlatmak resmen katliamdır.
bitti, dağılın.

4-8-15-16-23-42 :P

carsi52

Bu arada geçmiş oLsun gözzde_bjk
Bölünür senin için uykular!

gözzde_bjk

Hepinize tekrar teşekkürler,sağolun.
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

hepsiyAh

Ölenlere rahmet, yakınlarına bas saglıgı diliyorum, yaralanlara gecmiş olsun..

daha kaç insan ölecek , kaç aile böyle bitecek, yazıktır günahtır..

birilerinin sorumsuzlugunu ödemekten bıkmadı mı halk..

gözzde_bjk

Başbakan teşrif etti,koruma ordusu ile birlikte.
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!