Ana Menü

Bir Üniversite Profesörü öğrencilerine şu soruyu sorar

Başlatan DIABLO, Ocak 09, 2007, 11:29:34

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DIABLO

ALINTIDIR
Bir Üniversite Profesörü öğrencilerine şu soruyu sorar;
-Var olan her şeyi Tanrı'mı yarattı.?
Cesur bir öğrenci ayağa kalkar ve yanıtlar,
-Evet her şeyi Tanrı yarattı
Profesör sorusunu yineler ve öğrenci yine'EVET efendim diye yanıtlar.
Profesör devam eder;
Eğer her şeyi yaratan Tanrı ise ve şeytan var olduğuna göre şeytanı da Tanrı yaratmış olur ve çalışmalarımızda uyguladığımız 'KESİNLEŞTİRME' prensibine görede Tanrı şeytandır.
Öğrenci böyle bir önerme karşısında şaşırır ve yerine oturur.Profesör ise öğrencilerine bir kez daha Tanrı'nın içindeki kaderin bir efsane olduğunu kanıtlamaktan ötürü oldukça mutludur.Bu arada bir öğrenci ayağa kalkar ve
Bir soru sorabilirmiyim profesör? der.
Profesörde sorabileceğini söyler.
Öğrenci ayağa kalkar ve
Soğuk var mıdır ? diye sorar.
Profesör;Nasıl bir soru bu böyle,tabiî ki vardır.diye yanıtlar.Sen hiç soğuktan üşümedinmi?
Öğrenci;
Aslında,fizik yasalarına göre soğuk yoktur,yaşamda/realitede biz soğuğu sıcaklığın yokluğu olarak düşünürüz.Herkes veya nesneler o enerji, ordaysa veya bir şekilde enerji iletiyorsa onu deneyimler.Örneğin,Absolute 0 (-460 derece F)sıcaklığın kesin yokluğudur(HİÇ OLMADIĞI SEVİYEDİR).Tüm maddelerin bu seviyede reaksiyon verme özellikleri bozulur ve değişir.Soğuk yoktur,o yalnızca sıcaklığın yokluğunda duyumsadıklarımızı tarif etmek için yarattığımız bir kelimedir'der ve devam eder
Profesör,karanlık var mıdır?
Profesör;
Tabiî ki vardır.
Öğrenci yanıtlar;
Korkarım yine yanılıyorsunuz efendim.Çünki,karanlık da yoktur.Yaşamda/Realitede karanlık ışığın yokluğudur.Biz ışık üzerinde çalışabiliriz ama karanlığı çalışamayız.Gercekte biz Newton'un prizmasını kullanarak beyaz ışığı kırar ve renklerin çeşitli dalga uzunlukları üzerinde çalışabiliriz.Ama karanlığı ölçemeyiz.Bir basit ışık ışını karanlık bir mekanı aydınlatarak karanlığı kırmış olur yani karanlığı geçersiz kılar.Siz belli bir mekanın/uzayın ne kadar karanlık olduğundan nasıl emin olursunuz? Işığın miktarını ölçersiniz!Bu doğru değilmi?Karanlık insanlık tarafından ışığın olmadığı yer/mekan için kullanılan bir kelimedir.
Son olarak öğrenci Profesöre yine sorar;
Efendim Şeytan var mıdır?
Bu kez Profesör pek emin olmamakla birlikte yanıtlar;
Tabi ki,açıkladığım gibi,biz onu her gün her yerde onu görürüz.Şeytan/kötülük bir kişinin başka bir kişiye her gün sergilediği inayetsizliğinin bir örneğidir.O, dünyadaki işlenmiş tüm suçlarda şiddette yer alır.Bunların tümü şeytanın kendisinden başka bir şey de degildir'der.
Öğrenci devam eder;
Şeytan yoktur efendim.Yani o kendi başına yoktur.Şeytan basit olarak TANRI'NIN yokluğudur O aynen karanlık ve soğukta olduğu gibi insanın Tanrı nın yokluğunu tarif etmek üzere yarattığı bir kelimeden ibarettir.Tanrı şeytanı yaratmadı.Şeytan/kötülük insanın tanrısal sevgiyi yüreğinde duyumsamadığı zaman deneyimlediklerinin bir sonucudur.O aynen sıcaklığın olmadığı yere gelen soğuk yada ışığın olmadığı yere gelen karanlık gibidir.
PROFESÖR yerine oturur.Genç öğrencinin adı ALBERT EINSTEIN dır.
ALINTIDIR
1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

Delirdik

güzeL atışmışLar ama EINSTEIN gibi bir isimLe atışınca kaçınıLmaz sonuç çıkmış ortaya :D
| җ  ģǿĸнªп  җ | Beşiktaş'ım oLey

* Şampiyon BEŞİKTAŞ.!

carsi52

Bölünür senin için uykular!

melankolizm

Non Mollare Mai

einsteinden başkasıda böyLe Laf yarışına qiremez zaten. Profesörü baya bi zorLamış ;)
edit

DIABLO

1 Sehit  için menemeni yakan Atamı özledim.

forzaChelsea

mdc

Alıntı YapŞeytan/kötülük bir kişinin başka bir kişiye her gün sergilediği inayetsizliğinin bir örneğidir

Aynı fikirle meleğinde olmadığını söylebiliriz.
Yanlışmı düşünüyorum ?
HAYATTA BEŞİKTAŞ

xxdoggyxx

18.03.2007

Unforgiven

Einstein adam süper ya bayılıyorum hep fizik okumak istedim ama olamdı :) birazda yemedi desem daha iyi olur galiba neyse sonuç itibari ile seviyoruz seni einstein :D
Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun,bense yorgundum kendi kendime sokuldum,uyuya kaldım AKLIMIN İPLERİNİ SALDIM o giderken biran durup peşinden baktım nedersin,umarım beni affedersin nedersin,umarım beni affedersin,belkide terkedip gidersin,nedersin[/b

Non Mollare Mai

Duru senin o açıdan bakarsak soğuktada karanLıktada aynı mantık oLur. Yani.. Doğrumuyum ?
edit

melankolizm

Alıntı yapılan: kızıl - Ocak 09, 2007, 18:22:59
Alıntı YapŞeytan/kötülük bir kişinin başka bir kişiye her gün sergilediği inayetsizliğinin bir örneğidir

Aynı fikirle meleğinde olmadığını söylebiliriz.
Yanlışmı düşünüyorum ?

o zaman sende yoksun( yanlış anlama )  sıcaklıkta yok aslında sıcaklık dememizn nedeni belkide soğuğun az olması ya da hiç olmaması
Seni görmedim yani şu ana kadar bana varolduğunu kanıtlar mısın?

Tek başına yoktur demiş yani onu Yaratan'ın var olduğunu söylemiş bu da benim düşümcem !

ben mi yanlış düşünüyorum !

Unforgiven

o zaman burdan yola çikarakbizler yansımayız dıyebılrız
Kimbilir sen benim halimde sakinliğimde ne buldun,bense yorgundum kendi kendime sokuldum,uyuya kaldım AKLIMIN İPLERİNİ SALDIM o giderken biran durup peşinden baktım nedersin,umarım beni affedersin nedersin,umarım beni affedersin,belkide terkedip gidersin,nedersin[/b

carsı_55

helal olsun bea ya profesörürü nasıl da kapagı koymus adam
Beşiktaş'ın askeri c@rsının neferiyiz

sedokajmeran

EINSTEIN  adamın adı yeter :)

IQ sü cok yuksek bu adamın ama EQ sü yani duygusal zekası düşük..... anlayanlar anladı
BEN İMZA ATMASINI BİLMİYORUM... PARMAK BASSAM OLUR MU :)

eyup1903

YANLIŞ HATIRLAMIYORSAN EINSTEIN İLK OKULDA SALAK DİYE OKULDAN ATILMIŞ AMA SÜPER Bİ ZEKA OLDUĞUNU HERKEZE İSPATLAMIŞ HELAL OLSUN