Ana Menü

Ertuğrul Sağlam "Kesinlikle Af yok"

Başlatan w@nted_68, Temmuz 12, 2008, 16:47:48

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

w@nted_68

Futbolculuğu dönemi de dahil olmak üzere her zaman efendiğili ve sakinliği ile tanınan Ertuğrul Sağlam belki de ilk kez bu kadar sert bir konuşma yaptı.

Üzülmez ve Toraman'ın arasındaki kavga hakkında hem İbrahim Üzülmez hem de medya tarafından sessiz kalmakla suçlanan Sağlam, bu eleştirilere oldukça sert cevap verdi !.. Konuyla ilgili sorular üzerine Mevlana'nın bir beyitini hatırlatan Sağlam, ''Cehalet insanı çirkinleştirir. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım vardır. Lakin, lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye'' dedi. Sağlam, İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman'ın satılmasına ilişkin kararın da kesin olduğunu belirterek "Bu karardan dönüş olmayacaktır" dedi.

"ÖMRÜMDE BÖYLE OLAY GÖRMEDİM" 1986 yılından beri içinde bulunduğu futbolda böylesine bir olaya tanık olmadığını ifade eden Sağlam, Beşiktaş'ı emanet ettikleri ve milyonlarca insanın kendilerinden çok şeyler beklediği iki futbolcunun birbirleriyle öldüresiye kavga etmelerinin ve ardından bu olayı bir terlik düzeyine indirgemelerinin affedilemez olduğunu kaydederek, ''Kulüp meneceri Sinan Engin'in olaya ilişkin yaptığı açıklamalara ilave edecek bir şeyim yok. Çünkü biz sayın Engin ile konuyu görüştük ve bu açıklamalar bizim ortak görüşümüzü yansıtıyor'' dedi.     

"KESİNLİKLE AF YOK" Takımın eski kaptanı İbrahim Üzülmez ile ikinci kaptan İbrahim Toraman'ın geleceği konusundaki ısrarlı sorular üzerine, ''İkisi de bizim çok inandığımız ve çok güvendiğimiz arkadaşlardı. Sorumluluklarının bilincinde olmaları gerekiyordu. Ancak, olayı bir terlik düzeyine indirgemeleri hiç hoş olmadı'' diyen Sağlam, ''Kendilerine büyük bir para cezası verildi ve satılmaları kararlaştırıldı. Bu karardan kesinlikle dönülemez'' dedi.

"ADAM OLANA CEVAP VERİRİM"
Teknik direktör Ertuğrul Sağlam, bu konu hakkında şimdiye kadar suskun kaldığı için basında çıkan eleştirilere de Mevlana'nın, ''Cehalet insanı çirkinleştirir. Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verilecek cevabım vardır. Lakin, lafa bakarım laf mı diye, adama bakarım adam mı diye'' beyitiyle yanıt verdi.

"HAZIRLIKLARIMIZ ÇOK OLUMLU, ANCAK EKSİKLERİMİZ VAR"
26 Haziran'da İstanbul'da başlattıkları çalışmalarını 3 Temmuz'dan bu yana Avusturya'da sürdürdüklerini anımsatan Sağlam, ''Çalışmalarımızı mutlu ve olumlu bir şekilde [edit]ürüyoruz. Futbolcuların antrenmanlara bakışı ve olayı sahiplenmeleri çok olumlu ve umut verici'' dedi.
Kamp çerçevesinde oynadıkları hazırlık maçlarından da olumlu sonuç aldıklarını ifade eden Sağlam, hazırlık maçlarından alınan sonuçların da çalışmalarının ne kadar olumlu olduğunu kanıtladığını bildirdi.

Takımda Uğur İnceman dışında sakat oyuncu bulunmadığını belirten Sağlam, takıma bu yıl alınan yeni oyuncuların da adaptasyon sürecini kısa zamanda tamamlayarak olayı sahipleneceklerini umduğunu söyledi. Yeni sezona hazırlık çalışmalarında maç kondisyonu ve tecrübesini biraz daha yukarı çekmeyi başardıklarını anlatan Sağlam, ''Sistem ve taktik konusunda güzel şeyler yaptık ama henüz bazı eksiklerimizin olduğunu da kabul ediyorum. Bu eksikleri de zaman içinde giderceğiz, çok iyi bir ortam ve havayı yakalayacağız'' dedi.

"ZAN DA GELİNCE 4 STOPERİMİZ OLACAK" Milli takım oyuncusu Gökhan Zan ile anlaşma zemini sağlandığını anımsatan Sağlam, Gökhan Zan'ın da takıma katılmasıyla dört stopere sahip olacaklarını ve yeni oyuncuya ihtiyaçları olmadığını kaydetti.

"BU YIL BAŞARILI OLMAK ZORUNDAYIZ" Bir soru üzerine yeni sezona hazırlık çalışmaları sırasında kafasındaki takımın iskeletini oluşturduğunu belirten Sağlam, ''Bu yıl başarılı olmak zorundayız. Bochum ile oynadığımız ve 3 gol attığımız maç, eksiklerimizin de olduğu bir maçtı. Anlayış ve mentalite olarak ortaya çıkan bazı eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi de kısa sürede gidereceğiz'' diye konuştu.

Avusturya'nın Leogang bölgesinde yeni sezona hazırlık çalışmalarını bugün de biri sabah biri de akşam olmak üzere iki antrenmanla sürdüren Beşiktaş, 15 Temmuz'da Romanya'nın Steua Bükreş takımıyla yapacağı son hazırlık maçının ardından 16 Temmuz'da Türkiye'ye dönecek.

kaynak:ligtv.com.tr

onaT

gökhan zan ile anlaşılmış demekki.
umarım ibrahimler kararındanda dönülmez.

TurkishTank

gokhan zan'la herhalde anlasilcakdi...

bravo Ertugrul Saglam...
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

keskinli

hele sükür konusmus
ertugrul hocayi unuttuyduk biz
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

eyup1903

güzel veçok doğru konuşmuş

inanıyoruz sana ertuğrul hoca

Simurg

bjk tvde izledim
çok güzel konuşmuş ne diyelim inş. be hocam

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

Cem Goren

bari sözünü sen yeme be sağlam
inş. dönülmez bu karardan
altın kapılarımız kan oldu tayfun

melankolizm

Kendisini Gördük , Sesini Duyduk Hele ki Şükür.
Daha Aktif Olması Dileğiyle.

saldır beşiktaş

ertuğrul hocanın bu konulara biraz daha girmesi gerekir
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

ilhan mansız_melis

28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

carlito1903

Hoca net tavrını koymuş, ondan beklediğim duruşu sergilemiş...

Ağırlığını koy artık hocam şu tip kararlar alınırken...

onaT

izleyince daha net görüş sahibi oldum.
harika konuşmuş hocam.

gözzde_bjk

Kulüpte herkes tarafından aynı fikir kararlaştırıldıktan sonra Ertuğrul Sağlam'ın konuşması yerinde olmuş.Hem ona olan güveni sarsmamış hem de olası karar hakkında son bilgiyi vermiş oldu.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

delgado1008

Ertuğrul Hoca güzel konuşmuş ama Keşke Mevlanadan örnek verirken şu cümleyi kullansaydı *"Güneş gibi ol, Şefkatte Merhamet'te
Gece gibi ol, Ayıpları örtmek'te....İnşallah sezon boyunca Toraman konusunda hata yaptım demez.
Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türk Halkı'na Türk Milleti denir...

onaT

Alıntı yapılan: delgado1008 - Temmuz 13, 2008, 00:08:21
Ertuğrul Hoca güzel konuşmuş ama Keşke Mevlanadan örnek verirken şu cümleyi kullansaydı *"Güneş gibi ol, Şefkatte Merhamet'te
Gece gibi ol, Ayıpları örtmek'te....İnşallah sezon boyunca Toraman konusunda hata yaptım demez.

bence kullandığı cümle ondan daha güzel. ;)
ama senin dediğinde olur.