Ana Menü

Delgado'dan kaptan olmaz/KazımKanat

Başlatan kartalpenchesi, Temmuz 12, 2008, 14:17:23

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kartalpenchesi

Sinan Engin'e ilk ve son mektup;.
Bu yazacaklarım sana ilk ve son mektuptur. Düşünür, analiz eder ya da düşünmeden öfke ile bağırır çağırırsın.
Tercih senin. Dinle bak!

1-Beşiktaş geleneğinde kaptan demek, çok şey demektir. İlk kaptan Kazım efendi Çanakkale'de 11 arkadaşı ile şehit düştü. Sonra Baba Hakkı kaptanlık yaptı. Türkiye'ye örnek oldu. Sonrasında Recep Adanır, Nazmi Bilge, Kaya Kösteben, Necmi Mutlu, Sanlı Sarıalioğlu, Zekeriya Alp, Rasim Kara, Samet Aybaba, Rıza Çalımbay, Mehmet Özdilek hep örnek oldular.

2-Sen ne yaptın? Daha dün TV'lerde, "Canı isteyince oynuyor, canı isteyince deplasmana gidiyor" dediğin Mathias Delgado'yu kaptan yaptın! Bu da yetmedi Fenerbahçeli Nobre'yi de yardımcısı yaptın. Bu olmaz! Neden olmaz? Şundan; Kaptan dediğin Beşiktaş ruhunu taşır. Yahu; Türkçe bilmeyen birisi ne kendinin ne de Beşiktaş'ın haklarını nasıl korur!?

3-Beşiktaş'ın 4 İbrahim'ini istemiyordun, kurtuldun! Bundan bir şey olmaz dediğin Akın Beşiktaş'ı şampiyonluktan etti. Kaş ise İspanya'dan aldığının yarısına Beşiktaş'ta kalmak istedi, istemedin. Elin yabancılarına ise milyon dolar saydın. Üzülmez ile Toraman'ın Beşiktaş'ı küçük düşüren kavgalarına gelince. İsteseydin o kavga asla olmazdı. O kavga ortamını sen yarattın! Yine isteseydin evin içinde olan bu işi kapatırdın. Kapatmadın! Niye? (Üzülmez ve Toraman maçta ve herkesin ortasında kavga etseydi, kovardın. Evin içinde olan bir olay orada kalmalıydı)

4-Gökhan Zan'la niye anlaşılmıyor. Bu çocuğun suçu sakatlanmaksa öyle bir suç olmaz!

5-En büyük rakibin Fenerbahçe, İspanya gol kralını alırken, sen en iyi santraforun Bobo'yu satmak için menajerlerin peşinde koşuyorsun. Olur mu böyle şey?

NOT: Bay Sinan Engin! Senin için anlamı var mı bilmem. Biz gazeteciler için haber kutsaldır. (Hani Lucescu seni antrenmandan kovmuştu ben de arkamı dönmüş görmemiştim ya. Bu sana yaptığım büyük jestti. O gün onu bile anlamamıştın!) Bu nedenle Serdar Sarıdağ (Milliyet) ve Kartal Yiğit (Vatan) ustalarının yaptığını değil, dediğini yaptılar. Aferin onlara!
Şampiyon Olacağız Beşiktaşım Bu Sene

ZeMaHŞeR

aLaYıNa iSYaN iNaDıNa KaRaGüMRüK

pAscAliAnUmut

Çok güzel yazmış. Çok da doğru anlayana..
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

ilhan mansız_melis

niye olmasın ki ya ama doğru da yazmış of be İlhan dönse de o kaptan olsa   :'(
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.

pAscAliAnUmut

Delgado'nun kaptanlığına lafım yok ama diğerleri çok doğru
Efsane yazdın tarihe Beşiktaş
Aşık oldum renklerine Beşiktaş
Ölüm olsa dönmeyiz bu yoldan
Canım feda olsun sana Beşiktaş

Kralkartal21

Delgado'nun kaptanlığına söylediği her söze;  :P

Diğer söylediklerinde doğruluk payı var.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Adriano

Yazdıkları tamamen doğru ama Sayın Kanat; mevcut kadroda bir Şifo, bir Baba Hakkı gibi herkesin takdirini toplamış, Beşiktaş'a büyük emekler vermiş oyuncu mu var ?

Yerli oyunculardan kim olacaktı kaptan ? Hadi yerli oyunculara bakalım.

Rüştü : Bundan sonra kaptanlık yapmayacağını açıklamıştı.
Ali Tandoğan : Geçiniz.
Gökhan Zan : 3 kuruş para için sorun çıkaran, yere düşmesini bilmeyen topçudan kaptan olmaz.
Serdar Kurtuluş : Kaptanlık için çok genç ve deneyimsiz.

Kadroda oynayabilcek türk oyuncu gelmiyor başka aklıma kaptan olarak. E ozaman ne bu atıp tutmalar..

Yakışır Delgado'ya kaptanlık yakışır ;)
Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

gözzde_bjk

Bir başlığa bir de konuya bakmak lazım.Çoğu zaman yazılarına katılsam da bu yazısında hem fikir değilim.

1-2 de kısmen haklıdır,Türkçe konuşmayan adam hakemle nasıl anlaşır doğru ama fenerin futbolcusunu kaptan yaptın demek yanlış.

3-de kesinlikle haklı.O kavganın çıkmasını engellemek Sinan Engin'in görevidir.Şimdi görevini yerine getiremediği için ikisininde gitmesine neden olmuştur.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

akbaba71

1-İbrahim Üzülmez kaptan olduğunda acaba böyle bir eleştiri yaptı mı

2-Tayfur eski fenerli olmasına rağmen Beşiktaşın en iyi kaptanlarından biri olmuştur..

3-İbrahim Kaş 1 trilyon garanti para istediği için gitti bu garantiyi alan adam takımda neredeyse yok..

4-Gökhan Zanla istediği garanti para yüzünden anlaşılmıyor.
Sezonun yarısını sakat geciren bir adama o kadar garanti para verilmez..

5 te haklıdır..
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

Cem Goren

delgadonun kaptanlığına sözüm yok ve bence bu görevi layığıyla yerine getirebilecek birisi
ama dediklerinde doğruluk payıda yok değil özellikle 5.maddede
altın kapılarımız kan oldu tayfun

carsi52

SöyLedikLerine bende katıLıyorum.
Ama deLgado'dan başka oLabiLcek kaptan yok..
Bölünür senin için uykular!

onaT

delgado'yu yabancı diye neden küçümser anlamam.
ibrahim akın'ıda bir de övmediği kalmış.
geçiniz.

w@nted_68

delgado gerçekten çok efendi bir futbolcu ama türk takımında kaptan olası çok iyi bir şey değil bu konuda katılıyorum ayrıca hadi delgadoyu kaptan yaptın neden nobreyi yardımcısı yaptın bir türk futbolcuyu yardımcısı yapavbilirdim ama artık karar alınmış inş hayırlı olur...

gürol

adam gibi bi yönetim sergilenseydi de adam gibi adamlar alınsaydı baba hakkı gibi hakkını verecek adamlar alınsaydı.şimdiki kadroya göre yapılabilecek en iyi kaptanlardan birisi delgado.
pekala ki yapar kaptanlığı.ve bu onu olumlu yönde forumuna d katkı sağlar.
ibrahim üzülmez taraftara yaptığı el hareketiyle hakediyormuydu kaptanlığı.
İTİRAZI OLANIN İTİRAZI YÖNETİME OLMALI.
neden benim takımıma bi kaptan olabilecek adam alınmadı zamanında diye...
Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.
http://gurolbjk.blogcu.com/

eyup1903

doğru sözlerde var yanlış sözlerde özellikle sinan engin konusunda çok haklı