Ana Menü

Nuri Şahin Transferi gerçekleşmelidir..

Başlatan NoPasaran, Haziran 10, 2008, 18:29:31

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NoPasaran

Son haftanın Beşiktaş'ımız için en önemli transfer gelişmesi hiç kuşkuşuz Nuri Şahin..

Emre'yi alarak gövde gösterisi yapan Fenerbahçe'ye , Nuri transferi yaparak karşılık vermek istediği yönünde haksız eleştiriler yapan bir takım medyanın sanırım Futboldan ve Yabancı sınırlamasından olan bilgisinde biraz sorunlar var..

Beşiktaş uzun seneler sonra Defansını güçlendirmek için defansa yabancı takviyesi yaptı ancak bu takviyeden sonra yabancı sınırlaması denilen olaya takıldık..

Beşiktaşın yeni sezonda kadrosunda bulunan yabancılar şunlar

Bobo1, Holosko2, Delgado3, Tello4, Seric5, Zapotoncy6, Sivok7, Cisse8

Milyon dolarlar verip kadronda bulundurduğun bu oyuncuların hiç birisini kesmek kolay olmayacak ama en az 2 sinin yedek oturacağını düşünüp ona göre plan yapmamız gerekiyor..

Şu kadrodan kimi çıkartacağız diye düşünüyorum inanın adam bulamıyorum.

Boboyu kessen olmuyor kalitesini tartışmam
Holosko geçen senenin en iyilerdinden
Delgadosuz olmuyor
Cisse yıllık maliyeti gereği kalacaksa oynamalı
Tello vazgeçilmez
Zapo Seric ve Sivok yeni transfer

Ama mecburuz bu işi yapalıyız..

Hemen Beşiktaşın kadrosuna geçiyorum ve kaleye rüştüyü koyuyorum..

Tabi yeni sezonda 4-2-3-1 oynatmayı düşünen birisi olarak bu kadroyu yapıyorum..

Defansın sağında A.Tandoğan, Ortasında Zapo ve Toraman diyor ve defansın solunu boş bırakıyorum..

Şu ana kadar tek yabancı kullandık..

İki ön libero oynatacağım takımda Sivok ve S.Kurtuluş yer alacak bu ön liberoda.

Yabancı sayısı etti 2..

Orta saha nın ileri 3 lüsün sağ tarafı HOLOSKO Ortası DELGADO yan tarafı yine boş bırakıyorum..

Foırvet Kısmı yine boş :)

Elimizde 4 yabancı etti :)

Bu şartlarda Tello yada Sericten birisi yedek oturacak kesinlikle. Tello geçen sene 2.yarı çok kötüydü ya onu kesecek seric sol bek, nuri şahin önünde olacak

yada seric kesilecek tello sol bek nuri hemen önünde yine..

Forvet Bobo olacak..

Kısacası orta saha nuri delgado holosko ile saldırıp sivok ve kurtuluş ile hem savunma yapacak hemde hücuma destek verecek..

Cisse mevcut kadroda yedek olacak yada satılacak..Aslıda yabancı sınırlaması denilen olay olmasa ikisinide oynatır serdarı sağa çekerim ama...

Yada Cisse Oynayacak Serdar sağ bek olacak Nobre Tek pivot santrofor olarak ilerde yer alacak..

Bobonun kesilmeside büyük bir handikap olur diye düşünüyorum ama neyse..

NURİ GELDİĞİNDE DELGADO DAHİL  OLMAK ÜZERE ORTA SAHADA BİR OYUNCU ÇIKMASINA NEDEN OLACAKTIR..

BU transfere her durumda ihtiyacımız var..

Yabancı sınırlaması olmasa bile Geçen sene Delgadonun olmadığı maçlarda Tello'nun orta sahda oyun kurucu pozisyonuna geçtğini gördük ama o konuda başarılı olamadığına hep beraber tanık olduk..

Ligteki maçlarından 3 te birinde sakat olan, diğer 3 te birinde sahada olmayan bir Delgadonun alternatifinin olması her zaman bizim için çok önemlidir..

Türkiye Futbol Federasyonu  ne yapıp edip bu yabancı sınırlamasındaki +2 olayını kaldırması gerekmektedir.Bunun en çok sorununu Beşiktaş'ımız çekecek malesef .

Volkan Başaran - NoPasaran

10/06/2008
Kralkartal.com
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

saldır beşiktaş

nurinin gelmesi takımı rahatlatacaktır gelirse baya bir faydası dokunur
"Kariyerim boyunca 9000'den fazla başarısız atış yaptım, 300'den fazla oyun kaybettim, 26 kez oyun kazandıracak atışı ıskaladım. Çabaladıkça başarısız oldum, başarısız oldukça çabaladım. İşte başarımın sırrı." Michael Jordan

Bircan*

nuri şahin gelmek istemediğini belirtmiş. türkiyeyi istemiyormuş. beğenmiyor adam. gelse gerçekten faydalı olur bence de.. volkan abi yazı için ellerine sağlık.
UNUTMAYIN! ÇELİK GİBİ SABIR ÇİÇEK GİBİ SEVİNÇLERLE YAŞADIK BU ŞAMPİYONLUĞU..!! [ 2008-2009 Süper Lig ve Türkiye Kupası Şampiyonu BEŞİKTAŞ...! ]

Guti ORÇ.

orta sahada çok rahatlatır bu transfer..

Adriano

Bencede 4-2-3-1 oynamalıyız. Öncesinde NURİ için 3'ün 5'in hesabı yapılmadan transfer gerçekleşmeli.

Bende bir değerlendirme yapacak olursam ;

Defans'ın sağına Tandoğan, Kurtuluş, Toraman konabilir.

Stoper bölgesine Zapo, Toraman, Zan olabilir. Sol bek Seric olacak zaten.

2'li ön liberoda ; Sivok, Kurtuluş, Cisse 'den 2'si bulunacak ama 6+2'den dolayı Cisse klübede bekleyecek.

Orta sahanın ofansif bölümüne Tello, Aydın, Delgado, Nuri[Alınırsa], Serdar Özkan, Holosko gibi alternatifi bol olan oyuncular bulunuyor. Ama sakatlıklar, cezalar göz önünde bulundurulursa normal gözüküyor.

Forvet hattında BOBO kesinlikle takımda tutulmalı. Bobo'yu satan, Beşiktaş'ın başarı özlemini satar. Nobre'den de faydalanabiliriz..

Yeni transferlerden Ekrem her iki ayağını da kullanabiliyor ve süratli. Her iki kanatta da oynayabilecek bir alternatif olarak klübede.

Tuna da defansa alternatif olacaktır.

Tekrardan Nuri konusuna gelecek olursak; etrafa paralar saçan yönetim Nuri'ye hakettiği parayı vermeli. Tek sorun Türkiye'ye dönmek istemiyormuş. Klübü, menajeri maddi konularda okey verdilerse ; Türkiye'ye gelme konusunda ikna olacağını düşünüyorum.

Beşiktaş'ımız Dortmund'dan ve Feyenord'dan küçük bir takım değil !

Haydi Allah Aşkına Şaşırt Bizi Yönetim !

Uçurumlardan düşmeden tut elimizi..

[KralKartal]

Para icin olsa gelir Nuri, zaten aldigi paradan cok alacaktir... sorun para degil,
adam turkiyeye gelmek istemiyor...orda aile duzeni var, evli..
verecegi karar gelecegini etkileyecektir, almanyada nerde oynarsa oynasin
daha cok ses getirecektir,Besiktasa gelse, isterse super oynasin, zor goze batacaktir..

Maalesef Nuri gibi Yildizlar ve yildiz adaylarinin Turkiyeye gelmesi zor..
Sahsen YURT DISINDA oynayan bir kere TRye gelirse, artik cikamiyor, ve futbol
hayati bitmis gibi bisey oluyor...
Etikete gerek yok, eskiler tanir bizi

Non Mollare Mai

Holosko sağ kanat KESİNLİKLE oynamamalı. Elimizde ki en iyi forveti sağ açık oynatmanın bi anlamı yok.
Kale : Rüştü
Defans : Serdar Kurtuluş - Zapo - Gökhan Zan(Toraman) - Seriç
Orta saha : Sivok - Tello - Delgado - Serdar Özkan
Forvet : Bobo(Nobre) - Holosko

Benim kafamdaki 11 bu. Nuri Şahin gelirse ( ki sanmıyorum ) Özkan yedeğe Delgado'yu sağ kanata çekip Nuri ortaya alabiliriz ama ne kadar verimli olur orası meçhul.
edit

alper_1903

Anil ilk 11´in bence kusursuz ama bir yerde degisiklik yapardim

Gökhan Zan (Toraman)
yerine Sivok,

Sivokun bosalttigi yerede Cisse

ve Boboda gidici gibi onun yerine Türk statüsündeki Nobre

Nuri Sahin gelirse ki halen gelecegine inanmiyorum, senin dedigin gibi yapardim mantiken...
Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

NoPasaran

Holosko geçen seneki görevinden farklı olmayacakki..

Tek santrafor değil sadece :)

Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Non Mollare Mai

Ama geçen sene gördük ki forvet oynadığında daha verimli oluyordu. Yani kanatlara inip top alacak tabiki ama sağ kanat olarak başlamamalı.
edit

Kralkartal21

Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Haziran 10, 2008, 19:41:48
Holosko sağ kanat KESİNLİKLE oynamamalı. Elimizde ki en iyi forveti sağ açık oynatmanın bi anlamı yok.

Rüştü

Serdar K. - Zapo - İbrahim T.- Seriç

Serdar Ö.- Sivok-Delgado-Tello

Bobo - Holosko

Katılıyorum. Bu kadroyla yapılabilecek en iyi kadro bu olmalı herhalde.

Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

carlito1903

Anıl senin kadroda 7 yabancı var sanırım...

Bana görede o yazdığın kadro olmamlı ama görüyorsunki yabancı sınırlamasına takılıyor bu sistem...

NoPasaran

Alıntı yapılan: Kralkartal67 - Haziran 10, 2008, 19:58:03
Alıntı yapılan: Smyrnian Senna - Haziran 10, 2008, 19:41:48

Rüştü

Serdar K. - Zapo - İbrahim T.- Seriç

Serdar Ö.- Sivok-Delgado-Tello

Bobo - Holosko

Katılıyorum. Bu kadroyla yapılabilecek en iyi kadro bu olmalı herhalde.

7 yabancı izni olsaydı yukardaki yazıyı hiç yazmadım :)
Aşk bu Aşk !

volkanca.net

Kralkartal21

7 tane olmuş.

Hay aklıma  ;D

Zaten Seriç'in yerine İ.Üzülmez'i düşünüyordum. :D
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..

Non Mollare Mai

Bobo(Nobre) yazmamda ki sebep zaten orta saha ve defansın bu şekilde oluşması halinde forvette Nobre'ye yer verilmesi gerektiğiydi.
Orta sahadan bi kişi eksilmesi halindede Bobo oynar demek istedim.

Umarım kıvırabilmişimdir. ;D
Valla havuzdan geldim yorgunum o yüzden.  :P ;D
edit