Ana Menü

Ayıpla başladık!

Başlatan Simurg, Haziran 07, 2008, 11:54:10

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Ayıpla başladık!
Ercan Güven - Milliyet

Başbakan Erdoğan'ın izlemeye gideceği Portekiz-Türkiye milli maçı için özel uçağına Süper Lig kulüp başkanlarıyla birlikte Hakan Şükür'ü de davet ettiği haberini okuyunca nabzım hızlanmıştı.
VİP program, Yasama-Yürütme-Yargı gerilimine kurban gitti ama fikir güzeldi.
Demek ki, bir işe "emeği" geçenler, o işin "keyfi" çıkarılırken de bir şekilde hatırlanıyordu bu ülkede.
Vefa, küme düşmüş olsa bile hayattaydı. Haktanırlık bitmemişti. Birlik/beraberlik/dayanışma son nefesini vermemişti.
Acaba?..
Birden aklıma geldi!..
Haluk Ulusoy nerede şimdi?
Yoksa emeği geçenlerden "hatırlananlar", sadece "hemfikir" olunanlar mıydı?
Beğenirsiniz-beğenmezsiniz ama Türk Milli Takımı'nın Euro 2008'e katılması bir projeyse mimarı Haluk Ulusoy'du. Çizen, hesaplayan, uygulatan, görev dağılımı yapan, kontrol eden, yıkılırsa altında kalacak olan Haluk Ulusoy...
Ona rağmen gidilmemişti finallere; onun sayesinde gidilmişti. Hiçbir şey yapmasa, cezayı yarıya indirtmişti. Blatter'in elini öpmüşse ki zannetmiyorum- bayram harçlığı almak için değil, Türkiye şu 2008'in coşkusunu yaşasın diye.
Bütün günahları/sevapları yanı sıra, 16 Kasım 2005 gecesi konuk İsviçre önünde dibe vuran ve Avrupa'dan aforoz edilen Türk Futbolu'ndan "2008 finalisti" yaratan sürecin en üst düzey sorumlusuydu kendisi.
Başardı ama siyasi rüzgarlar kuvvetlenince tutunamadı. Aldı şapkasını gitti. Bırakın meyvelerini yemeyi, amiyane tabiriyle ayvayı yedi Hükümet'e biat etmediği için.
Sahi nerede şimdi?
Yarım ağızla bile olsa mutlaka onu da davet etmişlerdir diye düşündüm.
Açtım sordum:
"İsviçre'ye gidiyor musunuz"?
"Hayır"!
"Davet edilmediniz mi"?
"Bırakın daveti, parasıyla 10 tane bilet istedim onu bile vermediler"!
Vay be... İşe bakın.
Peki, bu akşamki maçın protokolünde kim temsil ediyor Türk Futbolunu?
Türk Futbolu'nun dibe vurduğu gün olan 16 Kasım 2005'ten sorumlu tutulanlar.
Doğrudur, yanlıştır... Ben demiyorum ki, o yaptı... Ama bugünün başkanı o gün ikinci başkandı.
Türkiye'yi badireden sağ salim kurtaran Haluk Ulusoy ise parasıyla bilet alamıyor Euro 2008'e...
Makul ve mantıklı mı sizce?.. Adil mi, nazik mi?
Bence ayıp.
Kin kokan bir ayıp.
Hele spor gibi, mücadelede bile saygı beklenen bir uğraş parantezinde.
Ve işin en acı tarafı, bu olayı Ulusoy'un başkanlığı sırasında odasında balık istifi oturan her fırsatta onu yağlayıp cilalayanlar değil de, o odaya ve Ulusoy'a bir kere bile uğramayan, her gün eleştiren ben yazmak zorunda kalıyorum.
Yazık.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..