Ana Menü

Kulüp Armasi ve Anlami

Başlatan Simurg, Ocak 02, 2007, 19:01:29

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Simurg

Kulüp Armasi ve Anlami

Besiktas'in kulüp armasi kurulus tarihini simgelemektedir.

Armadaki ilk beyaz çubuk biri (1), üç siyah çubuk üçü (3), ikinci beyaz çubuk da ikinci biri (1) ifade etmektedir. Armanin tümü dokuz parçadan olusmaktadir ki bu dört rakam yan yana geldigi zaman Hicri takvimdeki 1319'u meydana getirir. Bu rakamin Rumi yil karsiligi ise Besiktas Kulübü'nün kurulus yili olan 1903'dür.

Amblem'deki Turk Bayragi ise Turkiye Futbol Federasyonu'nun hediyesidir.

Besiktas Turk Bayragini kullanma hakkini Yunan Milli Takimiyla oynanan bir macta Turk Milli Takimini temsil ettigi icin almistir. Baska hicbir Turk Kulubunun boyle bir hakki yoktur.

BEŞİKTAŞK

Kahrolsun uyuyunca geçmeyen bazı şeyler..

carsi52

Bölünür senin için uykular!

Timurlenk

dediklerinden hiç bişey anlamadım

eRe

en buyuk onur turk bayragını tasımak :) bu duygu bambaska bı duydu.ve yalnız bıze verılen bı hedıye
www.erdemeksi.com
www.facebook.com/erdemeksifotografcekimleri
www.instagram.com/erdem_eksi
www.istockphot[edit]om/erdemeksi

alper_1903

Besiktasim senin icin herseyimden vazgecerim...

ardam

ilginççç saol bilgiler için kardeşş

Brestgerfich

Amblemimizdeki AY-YILDIZ herkesten üstün olduğumuzun ve farklı olduğumuzun kanıtı..
Bugün YorumBlog'u ziyaret ettiniz mi?

carlito1903

kolpa bursasporunda ambleminde Türk bayrağı var.. nelerineyse o şanlı bayrağı taşımak

coLorbLind !

onlar kendi koydukları Türk bayrağı
bize layık görülüp de verilmiştir
kasımpaşa amblemindede var yani

Dem@

Besiktas Turk Bayragini kullanma hakkini Yunan Milli Takimiyla oynanan bir macta Turk Milli Takimini temsil ettigi icin almistir. Baska hicbir Turk Kulubunun boyle bir hakki yoktur.

hakkı yoktur derken ben anlamamdım bu bilgi öğrenmemiz açısından yeterli değil detaylı bir bilgi bulan olursa lütfen paylaşsın bende öğrenmek istiyorum

mertcan

açıkçası bende fazla bişey anlamadım :S

+SteNt

Yani çok anlamlı bi armamız var! Beşiktaşada bu yakışır..

SercanBjk

Köklü ve bir şekilde başka milletlere geçmemiş bir klüp olduğumuzu armamıza bakarak anlaya bilirsiniz.