Ana Menü

‘Demir gibiyim. Hala musluktan içiyorum’

Başlatan akbaba71, Mayıs 24, 2008, 21:55:17

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akbaba71

AKSARAY'da 10 gündür süren 'norovirüs' salgınıyla ilgili tedavi edilen hasta sayısı 11 bini buldu.

Hastalığın ilk ortaya çıktIğı günlerde başkanlık makamındaki tuvaletin lavabosundan doldorduğu şebeke suyunu içerek gündeme gelen Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özdil, hastaneye kaldırıldığı iddialarını yalanladı. Özdil, "Demir gibiyim. Hala musluktan şebeke suyu içiyorum. Hastalandı haberleri yapanları mahkemeye vereceğim" dedi.

14 Mayıs'ta saat 09.00'da Anadolu Öğretmen Lisesi'nden 34 öğrenci rahatsızlanarak, Aksaray Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bunun ardından kentte, yüzlerce kişi karın ağrısı, mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle hastanelere akın etti. Bugün sabah itibariyle tedavi edilen hasta sayısının 11 bine ulaştığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı, hastalığın norovirüs mikrobundan kaynaklandığını ve bunun şebeke suyundan geçtiğini açıkladı. Belediye Başkanı AKP'li Nevzat Palta bakanlığın açıklamasını kabul etmeyerek suların temiz olduğu iddiasını sürdürdü.

Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özdil ise, suyun temiz olduğunu göstermek için belediye tuvaletinin lavabo musluğundan doldurduğu suyu içmişti. Hakkında yerel gazetelerde norovirüs salgınına yakalandığı ve 2 gün hastanede yattığı yönünde haberler çıkan Özdil, DHA'ya konuştu. Özdil, oldukça sağlıklı olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Hiç bir rahatsızlığım yok. Her gün sizlerle beraberim. Ne zaman hastalanıp da hastaneye yatacağım. Gece gündüz görevimin başındayım. Hastalandı diye haber yazanları mahkemeye vereceğim. Pazartesmi günü hukukçularımı toplayacağım. Hepsine tek tek dava açacağım."
Şebeke suyu içmeyi sürdürdüğünü söyleyen Sadi Özdil, "Hala muslukten şebeke suyu içiyorum. Kaynatılmış su, hazır su, ne blursam içiyorum. Susadığım anda elimin altında ne varsa içiyorum. Bugüne kadar ne syapıyorsam şimdi de aynısını yapıyorum" diye konuştu.

VİRÜSÜN BULAŞTIĞI ÖNE SÜRÜLEN SOKAK

Sağlık Bakanlığı yetkilileri, virüsün belediyenin şebeke hattını değiştirmesi sırasında patlayan kanalizasyon borusundan bulaştığını açıklamıştı. Belediyenin yaklaşık 20 gün önce su hattını değiştirdiği Taşpazar Mahallesi 841'inci sokak sakinleri, çalışma sırasında kanalizasyon borularının patladığını iddia etti. Mahallede özel bir işyerinin bekçisi olarak görev yapan 60 yaşındaki Muzaffer Koç, "Yaklaşık 20 gün önce mahallemizde belediye ekipleri su hattını değiştirdi. Bu sırada kanalizasyon borusu patladı. Bunun ben gördüm. Su hattına burada karışmış olabilir" dedi.

Aynı mahallede oturan 62 yaşındaki Muhterem Aslan da belediyenin çalışması sırasında kanalizasyon hattının zarar gördüğünü belirterek, "Bu hastalık sudan bulaşıyor olabilir" diye konuştu.

PALTA, 300 KİLOMETRE SU BORUSU DÖŞEDİM

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ise, şebeke suyunun temiz olduğuna inandığını belirterek, "Göreve geldiğimden bu yana 300 kilometre su borusu döşedim. Yapmaya da devam ediyorum. Virüsün sudan bulaştığını düşünmüyorum. Çok fazla bir tedbir de almadık. Zaten görevimiz olan şeyleri yapıyoruz. Sadece, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyesiyle sudaki klor oranını 0.5'den 2'ye çıkardık" dedi.
http://schwarzadler.blogspot.com/

2008-2009 TSL Şampiyonu Beşiktaş

gözzde_bjk

Çernobilli çayları içen ''büyüklerimiz'' varken buna da şaşırmamak lazım.
Kendi yüreğimden başka sığınacak yerim yok,yurdum yok!
Tüm hayallerin sonsuzluğa
Ve sona erebildiği yerdeyim!
Esir değil kul hiç değil
Kendimde yaşıyorum!

keskinli

bu isin icinde bi is ´var
bakalim ne cikacak
su koyurmaya baslamislar bile
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Kralkartal21

Hasta sayısı 11 bin oldu, o hálá içiyor

Aksaray'da salgından etkilenenlerin sayısı 11 bine ulaşırken Belediye Başkan Vekili Sadi Özdil, şebeke suyunun temiz olduğunda ısrar ettiğini belirtti. Özdil, "Hálá musluktan su içiyorum. Susadığım anda elimin altında ne varsa onu içiyorum" diye konuştu.

AKSARAY'da 10 gündür süren "norovirüs" salgınıyla ilgili tedavi edilen hasta sayısı 11 bini buldu. Hastalığın ilk ortaya çıktığı günlerde başkanlık makamındaki tuvaletin lavabosundan doldurduğu şebeke suyunu içerek gündeme gelen Aksaray Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özdil, hastaneye kaldırıldığı iddialarını yalanladı. Hakkında yerel gazetelerde norovirüs salgınına yakalandığı ve 2 gün hastanede yattığı yönünde haberler çıkan Özdil, "Hálá musluktan şebeke suyu içiyorum. Kaynatılmış su, hazır su, ne bulursam içiyorum. Susadığım anda elimin altında ne varsa içiyorum. Bugüne kadar ne yapıyorsam şimdi de aynısını yapıyorum" diye konuştu.

Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta ise, şebeke suyunun temiz olduğuna inandığını belirterek, "Göreve geldiğimden bu yana 300 kilometre su borusu döşedim. Yapmaya da devam ediyorum. Virüsün sudan bulaştığını düşünmüyorum. Çok fazla bir tedbir de almadık. Zaten görevimiz olan şeyleri yapıyoruz. Sadece, Sağlık Bakanlığı'nın tavsiyesiyle sudaki klor oranını 0.5'ten 2'ye çıkardık" dedi.
Kalbimizde Renklerin Bitmese de Dertlerin Doyamam Doyamam Sana..