Ana Menü

Bursa maciyla ilgili ceza yoldaymis....

Başlatan TurkishTank, Nisan 28, 2008, 11:24:24

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TurkishTank

Beşiktaş'ın cezası nedeniyle Adana'da oynanan Bursaspor maçında çıkan olaylar, her iki takımın da başını yakacak.

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; yıllardır iki takım taraftarları arasında devam eden husumet önceki gün oynanan karşılaşmada devam edince, maçın temsilcileri Akın Kılavuz ve Hasan Üsküplü'nün raporları doğrultusunda iki kulübün de PFDK'ya sevk edileceği ve bir kez daha saha kapatma cezası alması olasılığının yüksek olduğu bildirildi.

Karşılaşmanın 16. dakikasında siyah-beyazlı seyircilerin arasına sızan Bursaspor taraftarlarının başlattığı olayları rapor eden Kılavuz ve Üsküplü'nün raporlarını değerlendirecek olan Hukuk Kurulu'nun bugün iki kulübü de PFDK'ya göndereceği öğrenildi. Daha önce sabıkası bulunan Beşiktaş ve Bursaspor kulüplerinin ceza almaları durumunda siyah-beyazlılar sezonun son haftasındaki Vestel Manisaspor maçını ya seyircisiz ya da tarafsız sahada oynamak zorunda kalacak. Bursaspor ise sahasındaki son maçını bu hafta oynayacağı için cezanın yetişmeme olasılığı bulunmuyor. Bu durumda olası ceza gelecek sezona sarkacak.

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, maç sırasında ve sonrasında çıkan olaylardan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'i sorumlu tuttu. Ligin ilk yarısında Bursa'da oynadıkları ve 1-0 kaybettikleri maçı anımsatan Yazıcı, "Bu maçta Demirören cezalı olduğu için maçı şeref tribününden izleyemeyecekti. Demirören'e odamı açtım, misafir ettim. Ancak kendisi misafir tribününe giderek maçı polislerin arasında izledi ve Bursaspor seyircisini tahrik etti. Beşiktaş Yönetimi, Adana Valiliği'nden Bursa seyircisinin bu maça alınmaması kararını da çıkardı. Eğer bu maça seyircimiz gitseydi ve gereken önlemler alınsaydı, bu olaylar kesinlikle yaşanmazdı."

'Ne Demirören, ne yönetim'
Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan ise bu suçlamalara karşı çıktı. Siyah-beyazlı yönetici, "Olayların sorumlusu ne Yıldırım Demirören ne de mevcut Bursaspor Yönetimi'dir. Bu olayların ve bu husumetin tek sorumlusu, Bursaspor'un küme düştüğü sezonki yönetim kuruludur. Ligde 30'dan fazla maç oynayıp çoğunu kaybediyorsunuz sonra suçlu Beşiktaş oluyor" dedi

www.maraton.com.tr

yuh diycem baska bisey demiycem...bence yd tff'ye yalvariyordur ceza ver diye... cok sacma yaaa
imza dedigin boyle olur...

Saygilar, @hmEt

CHEm !

Bir ulusal gazetenin haberi.. Yönetim çok büyüksün gerçekten, yaptıkların ve yapacaklarınla bizleri hayrete düşürüyorsun.. Çok iş bitiricisiniz.. Kafanıza koyduğunuzu yapıyosunuz, sizden korkulur.. Sizin gibi yöneticiler görmedik görmekte istemiyoruz ..
BEŞİKTAŞ ımın kötülüğünü isteyenin Allah bin kere, binbir türlü belasını versin !!

http://www.milliyet.com.tr/default.aspx?aType=HaberDetay&Kategori=spor&ArticleID=521693&Date=28.04.2008
Katmerli ceza!
SERDAR SARIDAĞ
Cezası nedeniyle Bursa maçını Adana'da oynayan Beşiktaş, olaylar yüzünden yeni bir cezayla karşı karşıya kaldı. Sabıkalarından dolayı iki kulübün de bir kez daha saha kapama cezası alma olasılığının yüksek olduğu bildirildi
Beşiktaş'ın cezası nedeniyle Adana'da oynanan Bursaspor maçında çıkan olaylar, her iki takımın da başını yakacak. Yıllardır iki takım taraftarları arasında devam eden husumet önceki gün oynanan karşılaşmada devam edince, maçın temsilcileri Akın Kılavuz ve Hasan Üsküplü'nün raporları doğrultusunda iki kulübün de PFDK'ya sevk edileceği ve bir kez daha saha kapatma cezası alması olasılığının yüksek olduğu bildirildi.
Karşılaşmanın 16. dakikasında siyah-beyazlı seyircilerin arasına sızan Bursaspor taraftarlarının başlattığı olayları rapor eden Kılavuz ve Üsküplü'nün raporlarını değerlendirecek olan Hukuk Kurulu'nun bugün iki kulübü de PFDK'ya göndereceği öğrenildi. Daha önce sabıkası bulunan Beşiktaş ve Bursaspor kulüplerinin ceza almaları durumunda siyah-beyazlılar sezonun son haftasındaki Vestel Manisaspor maçını ya seyircisiz ya da tarafsız sahada oynamak zorunda kalacak. Bursaspor ise sahasındaki son maçını bu hafta oynayacağı için cezanın yetişmeme olasılığı bulunmuyor. Bu durumda olası ceza gelecek sezona sarkacak.
Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, maç sırasında ve sonrasında çıkan olaylardan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'i sorumlu tuttu. Ligin ilk yarısında Bursa'da oynadıkları ve 1-0 kaybettikleri maçı anımsatan Yazıcı, "Bu maçta Demirören cezalı olduğu için maçı şeref tribününden izleyemeyecekti. Demirören'e odamı açtım, misafir ettim. Ancak kendisi misafir tribününe giderek maçı polislerin arasında izledi ve Bursaspor seyircisini tahrik etti. Beşiktaş Yönetimi, Adana Valiliği'nden Bursa seyircisinin bu maça alınmaması kararını da çıkardı. Eğer bu maça seyircimiz gitseydi ve gereken önlemler alınsaydı, bu olaylar kesinlikle yaşanmazdı."

'Ne Demirören, ne yönetim'
Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan ise bu suçlamalara karşı çıktı. Siyah-beyazlı yönetici, "Olayların sorumlusu ne Yıldırım Demirören ne de mevcut Bursaspor Yönetimi'dir. Bu olayların ve bu husumetin tek sorumlusu, Bursaspor'un küme düştüğü sezonki yönetim kuruludur. Ligde 30'dan fazla maç oynayıp çoğunu kaybediyorsunuz sonra suçlu Beşiktaş oluyor" dedi.

Alıntıdır.
Allah kitap Beşiktaş

erkann

Yok daha neler tabi ne kadar doğru bi haber

Ibrahim51

eger dogruysa yazik valla
Bursali taraftar giriyor yasak sahaya sonra olaylar cikiyor diye cezayi biz yiyoruz... heralde orda onlari cikceklerle karsilicak degildik....
Milletin morali bozuluyor BJK ya ceza veriyorlar...
yok öteki karisindan ayriliyor BJK ya ceza veriyorrr....
biz kahpe alemlerde ahkam kesenlerden degiliz
biz ne çakir gibi rajon nede polat gibi kafa keseriz
biz ancak sevdigimizi sonuna kadar severiz
cünkü biz BESIKTASLIYIZ !!!

carlito1903

Eğer Manisa maçında seyircisiz cezası alırsak yönetim kaldırmak için kılını bile kıpırdatmaz !!

carsi52

Manisa maçı seyircisiz oLursa çok kötü oLur bizim açımızdan.
İnşaaLLah ceza yemeyiz.
Bölünür senin için uykular!

Non Mollare Mai

Gelmez ceza falan merak etmeyin.
Ceza alınacak bi şey yapmadık.
edit

serkan45

ceza alacak takım bursa dır kesinlikle bundan ceza almayız alırsakta hepsinin şerefine .....
forzakartal

Cem Goren

evet6 yapılmadı ama saolsun yapılmış gibi gösterildi
manisa maçında ceza verilirse bende sizlerle aynı fikirdeyim ki yönetim kılını kıpırdatmaz çünkü tepkilerin geleceğini biliyor
altın kapılarımız kan oldu tayfun

keskinli

bu mactan dolayi hic bir serefsiz besiktasa ceza vermeyi göze alamaz
her sey ortad[kufur otomatik degistirilmistir]im olay cikarmis,kim pislik yapmis
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin

Cem Goren

bu maçtan dolayı değil ceza almanın cezanın gündeme gelmesi bile saçma...
altın kapılarımız kan oldu tayfun

erasca

Beşiktaş Başkanıymış.Kendi yaratıyor bunları ya.Manisa maçından korkuyor ya.Affan Keçeci nin kehanetleri doğru çıkacak herhalde.
Gelde sövme.

SercanBjk

Oraya alınmayacak olan ama giren Bursa seyircisi idi,neden girdiler bunun bizle ne alakası var.

YOK ARKADAŞ YOK AFFAN KEÇECİ`NİN DEDİĞİ ÇIKIYOR SANIRIM İSTİFA SESLERİNİ DUYMAKTAN KORKAN,ÇEKİNEN BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ SAHAYI KAPATTIRMAK İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR.

BerkAy1903

manisa maçı tarafsız saha olursa hiç şasırmayın...beklenir..
19o3

eyup1903

inş ceza yemeyizde istifa diye haykırırız