Ana Menü

Transferin gözdeleri

Başlatan CHEm !, Nisan 24, 2008, 11:23:56

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CHEm !

Avrupa liglerinde sezon sonunun gelmesiyle birlikte dev ekipler transfer için harekete geçti. Kadrolarına yıldız isimler katmak isteyen elit kulüplerin listeleri belli oldu. İşte Avrupa'nın devlerinin bu sezonki gözdeleri:

HUNTELAAR-AJAX
Geçtiğimiz sezon Premier Lig ekiplerinin istediği ama transferi gerçekleştiremediği genç golcü, Ajax'taki son sezonunu tamamlamış görünüyor. Hollanda Ligi'nin gol kralı olan Huntelaar için ilk aday Real Madrid. Bu sezon da transfer için 100 milyon euronun üzerinde para harcayacağı iddia edilen Calderon, Van Nistelrooy'un yerine Huntelaar'ı düşünüyor. Ancak Real'in İngiltere'den önemli rakipleri var. Özellikle stat gelirlenin artmesiyle Avrupa'nın en zengin 5 kulübünden biri haline gelen Arsenal, forvetteki eksikliği Klas ile doldurmak amacında. Ajax'ın Huntelaar'ın bonservisinden en az 25 milyon euro kazanhması bekleniyor.

FLAMINI-ARSENAL
İlk yıllarında kimsenin Arsene Wenger'in neden transfer ettiğini bir türlü anlayamadığı Fransız, bu yılki müthiş formuyla orta sahanın en önemli isimlerinden biri oldu. Sezon içerisinde takımdan ayrılabileceğii açıklayan Flamini için adı geçen kulüpler, Tiago'dan istediğni alamayan Juventus ve Vieira'nın bitmek bilmeyen sakatlıklarından sıkılan Inter. Wenger'in bırakmak istemediği Fransız için İtalyan ekipleri 15 milyon euro öneriyor.

BENTLEY-BLACKBURN
Premier Lig'de sezonun flaş isimlerinden biri kuşkusuz Blackburn'ün genç yıldızı David Bentley. Uzaktan attığı goller ve takımı yönlendirmesiyle dikkat çeken İngiliz futbolcu, Liverpool ile Chelsea'yi birbirine düşürecek. Benitez'in 15 milyon pound önerdiği yıldız için Chelsea'nin ilk teklifi 17 milyon pound civarında. Geçen sezon ciddi tekliflere rağmen McCarthy'i göndermeyen, ancak G.Afrikalı'nın form düşüklüğü nedeniyle sıkıntı yaşayan Mark Hughes'un bu kez neler yapacağı merak konusu.

MATA-VALENCİA
Real Madrid alt yapısından yetişen 19 yaşındaki futbolcu, sezon başında Valencia'ya geldi. İlk sezonunda takımın kötü dönem geçirmesinden faydalanan Mata, formayı aldı ve bir daha kaptırmadı. Özelllikle Kral Kupası'nda attığı goller ile Yarasalar'a kupayı getiren futbolcu, Sevilla ve Atletico Madrid tarafından ısrarla isteniyor Ancak bonservisinin çok yüksek olması bekleniyor.

MODRIC-D.ZAGREB
Premier Lig ekiplerinin İngiltere-Hırvatistan eşleşmesi nedeniyle yakından tanıdığı bir isim olan Luca Modric. Hırvat futbolunun son dönemdeki en etkili isimlerinden biri. City'den Arsenal'e kadar toplam 6 İngiliz ekibinin transfer listesinde bulunan yıldız orta saha oyuncusu için sezon ortasında 22 milyon euro bonservis bedeli belirlenmişti. Geçen sezon Arsenal'e Eduardo'yu satan Dinamo Zagreb'in Ada'ya göndermeyi düşündüğü 2. ismin adresi büyük ihtimalle Londra olacak. Ancak Emirates mi, Stamford Bridge mi? o henüz belli değil.

AMAURİ-PALERMO
Chievo'dayken pek kimsenin dikkatini çekmeyen Amauri, tıpkı Toni gibi Palermo formasıyla Avrupa takımlarının gözdesi haline geldi. Arsenal'e gideceği iddia edilen yıldız futbolcu, bu iddiaları yalanladı. Bunun üzerine Milan ve Juventus gibi ekipler harekete geçti. Palermo başkanı Zamparini de, başarılı futbolcunun tercihinin Juventus olduğunu, ancak Real Barcelona gibi ekiplerin teklifleri gelirse kararlarının değişeceğini açıkladı. Bu transferin Old Ladies'e maliyeti 15 milyon euro civarında olacak.

DEVAM EDECEK

(Ligtv.com.tr)

Allah kitap Beşiktaş

carlito1903

Huntelaar seneye R.Madrid'e gidebilir, eğer giderse İspanya'yı sallar...

Flamini Juventus'la anılıyor ama Wenger oan çok güveniyor bırakacağını sanmıyorum...

Bentley ara ara inip çıkan bi oyuncu, biraz daha istikrar sağlarsa büyük kulüplere gider oda...

Mata'yı bir kaç kez izleyebildim, çok hareketli bi oyuncu, R.Madrid nasıl bırakmış merak ettim...

Modric bana göre yeni Deco olacak, komple bir oyuncu.Arsenal alır büyük ihtimalle ama Barcelona'da istiyormuş...

Amauri İtalya'da en beğendiğim forvetlerden biri, onu da seneye Juventus formasıyla izleyebiliriz....

IL Capitano

Alıntı yapılan: CHEm ! - Nisan 24, 2008, 11:23:56
Bu transferin Old Ladies'e maliyeti 15 milyon euro civarında olacak.

(Ligtv.com.tr)

La Vecchia Signora : The Old Lady : Juventus

Ladies degil yani, Ligtv yi mahkemeye verecegim...  >:(

ayrica Amauri Juventusa cok yakin...
Inadina Gülümse Hayata : Biz ATATÛRK Gencleriyiz !!!....

ilhan mansız_melis

HUNTELAAR çook beğeniyorum ama Amauri'yi pek beğenmiyorum herhalde ben de var bi tuhaflık:)
28 Mayıs 1994 tarihinde "Kızlar futboldan anlamaz" sözüne tepki olarak doğdum.