Ana Menü

gönüllerde yaşa

Başlatan beckyZWICKY, Nisan 21, 2008, 23:23:18

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beckyZWICKY

Koyu bir Beşiktaşlı olarak bu gün çok gurur duydum.
Çalıştığım İzmir Kızılay kan merkezine bir birinden değerli, pırıl pırıl
iki genç geldi. Beşiktaş çarşı taraftarı olduklarını, Kızılay ile kan bağış
kampanyası yapmak istediklerini söylediler.
Çok sevindim. Çok gururlandım. Koyu bir sohbetin ardından, en kısa sürede bu kampanyayı
gerçekleştireceğimize dair sözleşerek ayrıldık.

Peki, neden kan bağışı?
Çoğumuz bu soruyu düşünmemişizdir bile.
Ancak başımıza bir şey gelince anlarız bazı şeyleri.
Ya ailemizden biri ya da bir yakınızın başına bir şey gelmeli ki
neden kan bağışı sorusunu etraflıca düşünelim.

Kan, kaynağı sadece insan olan ve elde edilmesi için başka alternatifi
olmayan dünyadaki tek tedavi aracıdır.
Kan, acil durumlarda ve devamlı kan ihtiyacı olan hastalarda ( kanser, kan hastalıkları gibi ) kullanılır.
Türkiye'nin yaklaşık bir yıllık kan ihtiyacı 1.500.000 ünitedir Kızılay ise bunun yaklaşık 1/3 nü karşılayabilmektedir.
Kan vermenin faydalarına da kısaca değinirsek;
*kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar
*verilen kanın yerine vücuttan genç hücreler dolaşıma katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.
*kandaki yüksek yağ oranı düşer.
*kan bağışı kalp krizi ihtimalini % 90 azaltır.
*kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.
*AİDS, hepatit B, hepatit C, sifilis, kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.
*trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.

Ağırlığı 50 kg'ın üzerinde, 18-65 yaşları arasındaki sağlıklı her birey 3 ay ara ile yılda 4 kez kan bağışlayabilir

Milyonlarca insan hayatını tanımadığı kan bağışçılarına borçludur.

Gönüllü kan bağışçısı olun gönüllerde yaşayın!

EGE BÖLGESEL KAN MERKEZİ

DR.BÜLENT BÜYÜKGÖK

verdiği destekten dolayı müdürümüze teşekkür ederiz...

Tugsan Gokgoz

İzmir de Beşiktaşa gönül veren kartallar olarak güzel bir organizasyona daha imza atıyoruz.Aşağıda belirtiğimiz tarihlerde Bütün Beşiktaşlı kardeşlerimizi kan bağışına çağırıyoruz...

21-22-24-25 Nisan Dokuz Eylül üniversitesinde,
28-29-30 Nisan 1-2 Mayıs Ege üniversitesinde,

Büyük çadırlar ve panel salonlarlarında Kızılayın önde gelen değerli doktorlarının vereceği eğitimlerle

İZMİR DE ASİL KANLARIMIZI KIZILAYA BAĞIŞLIYORUZ!!!

kan veren arkadaşlarımıza ücretsiz Beşiktaş rozetleri ve şapkaları dağıtılacaktır...

Bu güzel günlerde kan bağış çadırlarımızdan Beşiktaş şarkıları çalacaktır.Bütün Beşiktaşlılar davetlidir...

Türkiye Kızılay Derneği Ege Bölgesel Kan Merkezine,çArşı Dokuz Eylül,Egeli Kartallar ve İzmir Beşiktaşlılar Derneğine teşekkürler...

forzabesiktas.com

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

her kan bağışı kampayanlarında konu açıyorum eğer yanlış ise yada tek bi başlık altında tutulması gerekiyorsa kusura bakmayın. affola. BİNLERCE İNSAN HAYATINI TANIMADIĞI KAN VEREN İNSANLARA BORÇLU SENDE KAN VER SENDE ''  GÖNÜLLERDE YAŞA  '' HEEYYY İZMİR KARTALLARI DUYARSIZ KALMAYIN! HAYAT KURTARIN. inanıyorum ki tüm izmir kartalları hayat kurtarmaya devam edeceklerdir.

tutmam gereken bir matemim var, hislerim var.

unutmam gereken..

keskinli

konunun önemi geregi kurali görmemezlikten gelelim
hepiniz can kurtarabilirsiniz,bu imkani iyi kullanin
Ölürüm Beşiktaşım,ZehirimSensin
Evvelim Sen Oldun,Ahirim Sensin